Věděli jste: Sygic aplikace umožňuje rozpoznávat značky

Sygic aplikace rozpoznávání dopravních značek

Společnost Sygic obsahuje zajímavou funkci ve své mobilní GPS navigaci. Běžně bývá výbavou dražších a prémiových vozů, ale díky aplikaci ji můžete mít přímo v telefonu. Řeč je o rozpoznávání dopravních značek. Funkce využívá kameru mobilu k rozpoznávání rychlostních omezení z dopravního značení a LED obrazovek a zobrazuje aktuální maximální povolenou rychlost přímo v aplikaci. Nepracuje tedy jen s daty v mapových podkladech, ale reálným snímáním může hodně pomoci při akutních lokálních omezeních.

Sygic aplikace rozpoznávání dopravních značek ukázka

Funkce je součástí předplatného Premium+ a to v aplikacích pro Android i iOS. Společnost Sygic plánuje technologii obrazového rozpoznávání dále rozvíjet a nacházet pro ni nová využití. „Potenciál je rozhodně větší. Pro začátek jsme začali učit algoritmus rozpoznávat různé další objekty – poznávací značky, chodce, semafory a podobně. Dnešní silnice kladou stále větší nároky na pozornost řidiče a my považujeme za nezbytné, aby bezpečnost řidiče pomohly zvýšit právě technologie,“ říká k této funkci Lukáš Dermek, vedoucí produktového oddělení společnosti Sygic. Funkce je součástí od verze aplikace 20.9.0.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

Kdy vás naposledy „vypekla“ nečekaně snížená rychlost?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)