Menu

SvětAndroida doporučuje: Lokalizace ztraceného/ukradeného telefonu

Ztratili jste telefon a potřebujete vědět, kde se nachází? Ukradli vám mobil, a vy nechcete, aby se zloděj dostal k v něm uloženým datům? Máme pro vás pět aplikací, které vám s těmito problémy pomohou.

Přijít o telefon je nesporně velmi nepříjemná záležitost, neboť kromě zařízení, jehož cena se pohybuje řádově v tisícovkách korun, přicházíte také o to nejdůležitější a nejcennější: o data. Dnes vám tři redaktoři Světa Androida představí pět aplikací, které by měly pomoci při pátrání po ztraceném či ukradeném telefonu. Na prvním místě je ale důležité upozornit, že první, co udělá zkušený zloděj nebo prodejce kradeného zboží, je vyjmutí SIM karty a obnova telefonu do továrního nastavení. Tím samozřejmě přijdete nejen o možnost sledovat polohu svého telefonu, ale také s ním jakkoli dále manipulovat. Uvedené aplikace tak s největším úspěchem využijete především tehdy, je-li telefon pouze ztracený, jestliže jste ho někde zapomněli, nebo pokud se ho zmocnil zloděj, který se na krádeže telefonů nespecializuje. Asi není nutné zdůrazňovat, že všechny uvedené programy potřebují ke své činnosti funkční internetové připojení.

Lookout Mobile Security

Hned dva redaktoři doporučili jako nejlepší produkt tohoto typu komplexní bezpečnostní balík Lookout Mobile Security. Roman Nepšinský vyjmenovává základní vlastnosti této aplikace: “Verze zdarma nabízí kontrolu instalovaných aplikací (antivir), zálohování dat (denní/týdenní) a nakonec zobrazení polohy telefonu na mapě a vzdálenou sirénu (která funguje, i když má telefon vypnuté zvuky). Placená verze pak nabízí možnost vzdáleného uzamknutí používání telefonu nebo vymazání všech dat.” Pro naše účely – tedy nalezení telefonu – postačuje verze, za kterou nemusíte zaplatit ani korunu, což je nesporné plus.

Tento program testoval také Pavel Štůsek, který upozornil na možný nedostatek: “v době testování starší verze se aktivace alarmuí nespustila hned ale několik hodin později, což je docela nespolehlivé, ale třeba to už opravili….”

Lookout Mobile Security umí při požadavku na lokalizaci zapnout GPS, díky čemuž je zobrazení polohy v mapových podkladech Google poměrně přesné (za předpokladu, že telefon “vidí” na družice), jak již bylo řečeno, je také schopen spustit zvukový alarm i v případě, kdy je telefon v tichém režimu. O kvalitě aplikace svědčí také průměrné hodnocení 4,6 hvězdičkami z pěti možných, uživatelé pak nejčastěji kritizují nároky na operační paměť.

Lookout Mobile Security 

 

 

Lookout Mobile Security

 

Lookout Mobile Security 

 

 

Lookout Mobile Security

 

Lookout Mobile Security
Lookout, Inc.
Verze6.1 (28. 6. 2011)
Velikost1,6 MB
1.5+

Zdarma

Mapy Google

“V jednoduchosti je síla,” takové heslo razí Karel Kilián, který pro lokalizaci telefonu doporučil Google Latitude, jež je součástí Map Google a je tedy zcela zdarma. “Pokud si v Latitude nastavíte automatické zjišťování polohy, můžete přes webové rozhraní zjišťovat nejen to, kde je telefon v daném okamžiku, ale též kde byl předtím – v libovolný den a čas. Latitude přitom funguje i po výměně SIM karty, samozřejmě ale nebude fungovat v okamžiku, kdy zloděj telefon vypne, zamezí přístupu k Internetu, nebo vrátí do továrního nastavení. Kromě nulové ceny vidím přínos této aplikace ve zpětné lokalizaci – dokáže odpovědět například na otázky typu “kde jsme byli loni na Silvestra?” nebo “Jak se jmenovala ta restaurace, kde jsme se výborně najedli při cestě ze Slovenska?” Proti bezpečnostním balíkům ale chybí funkce smazání telefonu a zálohování dat.”

Kde se pohyboval váš mobil prozradí Google Latitude

 

 

Kde se pohyboval váš mobil prozradí Google Latitude

 

 

 

Mapy Google
Google Inc.
Verze5.6.2 (16. 6. 2011)
Velikost6,4 MB
1.6+

Zdarma

McAfee WaveSecure

WaveSecure doporučil opět Karel Kilián, který ho v květnu podrobně testoval a věnoval mu celou recenzi s podtitulem Ochraňte svůj telefon (nejen) před krádeží. Na základě získaných zkušeností zmiňuje tento program i v rámci pravidelných doporučení. “WaveSecure je sice placený program, jehož roční licence přijde na 20 dolarů (cca 340 Kč), nicméně výrobce dává možnost vyzkoušet všechny jeho funkce zdarma po dobu jednoho týdne. Během testu jsme prověřili možnost zálohy dat (zálohují sekontakty, SMS a výpis volání), upload fotografií a videí – vše proběhlo korektně a dle našich představ. Zamknutí telefonu také fungovalo bez výhrad – nenašli jsme možnost, jak tuto funkci trvale odstavit a obzvláště pikantní byla kombinace vzdáleného zamknutí se současným spuštěním alarmu. Ten totiž místo sirény používá velmi hlasitý ženský křík, což, celkem logicky, přitahuje pozornost kolemjdoucích. Jediné, co jsme netestovali, bylo smazání dat z telefonu. V každém případě mohu konstatovat, že program funguje tak, jak bychom čekali, byť si umím představit další funkce, kterými by mohl disponovat.”

Hodnocení uživatelů je ale o něco nižší – 4,4/5,0, kritika je směrována například na prodlevu mezi zasláním příkazu a jeho vykonáním, což jsme během testu zaznamenali také.

McAfee WaveSecure 

 

 

McAfee WaveSecure

 

McAfee WaveSecure 

 

 

McAfee WaveSecure

 

McAfee WaveSecure
McAfee, Inc.
Verze4.2.0.4 (13. 6. 2011)
Velikost2,0 MB
1.5+

Zdarma

SeekDroid

SeekDroid je, s výjimkou Latitude, jednoznačně nejlevnějším řešením – stojí totiž pouze jeden dolar (cca 17 Kč), žádné další poplatky (měsíční/roční licence) se neplatí. Roman Nepšinský ho doporučil s konstatováním, že “nabízí mnohem více funkcí, než konkurence,” v čemž mu můžeme dát za pravdu. V základní palubní výbavě tak najdete lokalizaci přístroje na mapě, spuštění hlasitého alarmu, nebo kompletní vymazání všech dat včetně obsahu SD karty. Skrze zabezpečené webové stránky můžete kromě vyhledání telefonu vzdáleně zapnout GPS, zamknout zařízení, načíst seznam posledních hovorům, identifikátor vložené SIM karty a aktivní telefonní číslo. Program také nabízí ochranu sebe sama – umí se tedy schovat v seznamu nainstalovaných aplikací a zabránit své odinstalaci.

SeekDroid dostal na Android Marketu velmi pěkné hodnocení 4,6/5,0, takže poměr cena/výkon můžeme hodnotit jako velmi dobrý. Relevantní kritické ohlasy nezaznamenal zatím žádné.

SeekDroid 

 

 

SeekDroid

 

SeekDroid 

 

 

SeekDroid

 

SeekDroid
GTMedia
Verze1.7.3 (22. 6. 2011)
Velikost141 kB
2.2+

16,58 Kč

Webroot Mobile Security

Webroot Mobile Security je další bezpečnostní balík, nabízející nejen nalezení telefonu, ale také jeho ochranu před škodlivým kódem. Čtenářům ho doporučil Pavel Štůsek, který ho aktuálně testuje na svém telefonu a říká: “Kontroluje instalované aplikace, nabízí blacklist pro SMS a volání, chrání před podezřelými stránkami ve webovém prohlížeči. Samozřejmě nechybí vyhledání polohy telefonu, nebo smazání na dálku. Aplikace se ovládá SMS příkazy – je tedy možné uzamknout telefon z jiného mobilu, který má někdo při sobě.” Jediná výtka tak směřuje k absenci webového rozhraní, které je z uživatelského hlediska přeci jen o něco přívětivější.

Hodnocení 4,5/5,0 ukazuje, že program dostává často nejvyšší možné hodnocení. Ani cena plné verze není vysoká – stojí v přepočtu cca 250 Kč.

Webroot Mobile Security 

 

 

Webroot Mobile Security

 

Webroot Mobile Security 

 

 

Webroot Mobile Security

 

Webroot Mobile Security Basic
Webroot Software Inc.
Verze1.8.15.640 (19. 5. 2011)
Velikost2,8 MB
2.1+

Zdarma

Čtenáři SvětAndroida doporučují!

V diskuzích pod předchozími články z cyklu “SvětAndroida doporučuje” nás čtenáři často upozorňovali na další zajímavé programy, týkající se daného tématu. Bylo zřejmé, že ani v poměrně početné redakci nejsme schopni pokrýt a vyjmenovat naprosto všechny aplikace, které stojí za zmínku. Proto, dnes poprvé (a věříme, že nikoli naposledy), dáváme možnost Vám, čtenářům: doporučte skrze následující formulář jeden program pro lokalizaci ztraceného/ukradeného telefonu. Uzávěrka je ve čtvrtek 14. července v 6:00, kdy vybereme pět nejčastějších tipů, které jsme v dnešním přehledu nezmínili, a vydáme je 21. července jako samostatný článek “Čtenáři doporučují.” Věříme, že se tímto způsobem dopracujeme k těm skutečně nejlepším a nejzajímavějším aplikacím, které lze ve světě Androida sehnat :).

Hlasování je uzavřeno.

 

Komentáře

PeePay

PeePay

7.7.2011 6:58

ESET Mobile Security ma tiez funkciu lokalizacie.

Jiří

Jiří

7.7.2011 8:20

Kaspersky….

VSA

VSA

7.7.2011 8:47

AVG udajne taky

yoyanec

yoyanec

7.7.2011 9:53

https://www.theftaware.com – nepotrebuje internetove pripojenie, ovlada sa smskami, ak mate root, ani tovarne nastavenie ho nezmaze

Roman

Roman

7.7.2011 11:50

Smartphony od Motorola obsahuji velmi uzitecnou nadstavbu Motoblur, ktera krome dalsich veci umi prave na dalku uzamknout telefon, vymazat data, lokalizovat, nebo vycist kontakty “noveho majitele”. Mam to tam primo od vyrobce, coz je fajn. Seznam zarizeni a popis treba na http://en.wikipedia.org/wiki/Motoblur

Coudy

Coudy

7.7.2011 12:48

Nespomenuli ste HTC Sense 2.1, cez web htcsense.com sa da tel. vyhladat, zamknut a vymazat. A tiez je to bezplatne

Jirka

Jirka

7.7.2011 19:26

Cerberus? Vyzkoušel jsem a po 5 minutách zakoupil. Možnost vyfocení zmetka přední kamerou, vytisknout si call a sms log, sledování přes internet… Skvělá aplikace!

Mishack

Mishack

8.7.2011 13:05

Jirka: Same here :)

ic

ic

9.7.2011 15:20

Ty aplikace by mohly být rozmanitější… pro iPhone existuje aplikace která simuluje vypnutí, tedy že tlačítkem pro vypnutí (tak aby to nebylo na první pohled znatelné) se aktivuje speciální mód, kdy se telefon na pohled chová jako vypnutý, ale pravidelně zasílá svou polohu. Pro skutečné vypnutí se musí před klasickým vypnutím zmáčknout tlačítka hlasitosti v přesném pořadí.
Něco takového by se taky hodilo, a ideálně by se mohlo simulovat i reset do továrního nastavení, ale nevím jestli takové aplikace existují.
Určitě ale existují aplikace, které polohu a informace o novém čísle zasílají SMS-kou, takže všechny bezpečnostní prográmky připojení k internetu rozhodně nepotřebují.

Xfantasy

Xfantasy

10.7.2011 7:39

Jak jiz nekdo psal, HTC a jeho Sense ma moznost zjisteni pokohy na netu,hlasity alarm,moznost zamceni a zobrazeni Textove zpravy,smazani veskereho obsahu…

boris

boris

4.10.2012 18:09

vie niekto o programe ktorý mi vie najsť mobil aj takym štylom že mi ho niekto ukradol ale na google play si všímam že sa s ním prihlasuje na internet a nezmenil tovarne nastavanie, takže teoreticky by som si tam vedel nainštalovať niečo cez google play ked vystihnem dobu ked je na internete, ale musi to byť program s ktorym netreba manipulovať v mobile (prihlasenie atd) ktory sa stiahne a hned funguje…. vie mi niekto pomôcť? momentalne mam v nom iba Latitude. dakujem

Marie Šušolíková

Marie Šušolíková

10.4.2013 15:05

Prosím o radu jak najít ztracený telefon Samsung GALAXY Pocket S 5300.Číslo telefonu je:702 345 982.Telefon se nachází v městě Telč moc si přeji aby se našel.

Marie Šušolíková

Marie Šušolíková

10.4.2013 15:11

Prosím o radu jak najít ztracený telefon Samsung GALAXY Pocket S 5300 ČÍSLO telefonu je:702 345 982.Moc si přeji aby se ten telefon brzo našel.Telefon se nachází v městě Telč.

Marie Šušolíková

Marie Šušolíková

10.4.2013 15:26

Prosím o radu jak najít ztracený telefon Samsung GALAXY Pocket S 5300.Telefon se nachází v městě Telč ale já nevím kde.Číslo telefonu je:702 345 982.Moc si přeji aby systém android ztracený telefon našel.

Robert

Robert

8.6.2013 6:09

Dobry den.Da se najit telefon ktery mě ukradli a nemam ho zatim nikde přes internet registrovan? byl to samsung galaxy s3 mini.

Filip

Filip

10.6.2013 17:35

A jde Vám ho ukradli? Nebylo to v Brně?? Ze čtvrtka na patek 7.6.2013 ?

Filip

Filip

10.6.2013 17:40

Policajti už po tom zlodějovi jdou, jestli jsi to na policii nahlásil. Navíc ten zloděj půjde na stopro sedět do vězení, jestli to okamžitě nevrátí majiteli nebo neodevzdá na policii. Je to škoda za víc než 5000kč. Tento typ mobilu najdou stoprocentně. je to chytrý tel. !!!!! už takhle našli a zabásli poslední dobou hodně zlodějíčků!!! Pokrok nezastavíš!!!

Pečeť

Pečeť

17.6.2013 21:46

S tou policii bych to nevidel moc slibně ukradli mi před týdnem samsung S4 hlásil sem to na policii a bylo mi zdeleno ze bohužel i když je Škoda 17tis tak státní zástupce nepovolila ho vypátrat přes operátora protože takovéto povoleni uděluje jen v závazných trestných činech , nechápu tato zem je dobra akorát tak pro zloděje každopádně ne pro slusne lidi

veronika

veronika

18.7.2013 9:47

Potrebovala bych se zeptat jak najít ztraceny mobil Samsung galaxy ace GT-S5830i .Cislo je 724 894 388.myslim ze uz je asi vybity. Nachazi se ve meste Ceska Skalice

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

18.7.2013 9:50

To: veronika
Hledat vybitý mobil je jako “přijít s křížkem po funuse”.
Je jen jedna cesta: zajít na policajty (pokud byl ukraden) s dokladem o koupi a poté s potvrzením od policajtů nechat zablokovat jeho IMEI.

Tom

Tom

19.7.2013 1:24

Dobrý den, v pátek mi ukradli mobil Samsung galaxy ace 2, zašel jsem na policii, vše jsem doložil a dneska je to už týden a vůbec se mi ještě neozvali jak na číslo tak ani dopisem co mi policajt řekl. Poraďte mi prosím co mám dělat, udělal sem pro to už snad vše, a nálezci bych dal odměnu i 500 kč. Celý týden jsem z toho na prášky a už vážně nevím co mám dělat :(

Jája a Pája

Jája a Pája

4.11.2013 10:31

Píšete tady blbosti. Napište sakra jak najít online pohyb mobilního čísla na mapě beez použití vašeho mobilu.
Chci mít kontrolu nad pohybem jen čísla.
Uveďte odkaz

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

4.11.2013 10:33

To: Jája a Pája
LOL – jak chcete sledovat číslo bez telefonu?

Roman

Roman

18.11.2013 11:00

Potřeboval bych poradit ohledně aplikace Lookout. Stáhl jsem si ji do mobilu a zkusil vyhledat svůj mobil přes pc na stránkách lookout.com
Po přihlášení jsem dal vyhledat, ale bohužel neúspěšně. Nevíte, kde by mohl být problém? (internet v mobilu jsem samozřejmě ponechal zapnutý).
Díky za info.
Roman

Lukáš

Lukáš

22.11.2013 12:02
Radek

Radek

30.1.2014 10:59

Chtel bych se zeptat dal by se najit mi pitelkine mobyl nikam zmizela da se

JurajdaM

JurajdaM

8.9.2015 18:37

Prosím o pomoc s vyhledáním aparátu Android Lenovo A606! Neaktivní, bez SIM karty, až na výjímky používal jsem zatím jen jako fotoaparát atd., z 99ti proc. jinak neužívaný, tedy bez aktivace ochrany a vyhledávání. SIm kartu mám nyní ve staré dobré Nokii, oproti bezdotykáči skvělé v bezprostřední komunikaci a postaru navyklému psaní SMS; jsem halt starší, neoboupalcová, nepružná generace. Vysypal jem ho zřejmě při hrabávání ve věcech v batohu před nebo za jízdy linkovým busem, já vůl! Ptal jem se na policii co s tím, tam jsme jen sepsali protokol atd., s doporučením, ať zkusím jiný způsob vyhlední neaktivního přístroje, oni toto umí pouze v případech vážného ohrožení jedince i skupin, vyhledání zločinců a pod…. Berte moji prosbu za nalehavou, prosím o rychlou a užitečnou odpověď! Děkuji! JGM

RSS (komentáře k článku)