Menu

SvětAndroida doporučuje: 7 předpovědí počasí

Jak bude zítra? Budeme o víkendu potřebovat deštník, opalovací krém, nebo sněžnice? K tomu, abyste získali odpovědi na tyto a další podobné otázky, už nemusíte poslouchat rádio, sledovat televizi, ani rozumět synoptickým mapám. Stačí mít v telefonu či tabletu s Androidem tu správnou aplikaci. Která je “ta správná”? Právě na tuto otázku se pokusíme najít odpověď v následujících odstavcích.

Předpovědím počasí jsme se v rámci cyklu “SvětAndroida doporučuje” věnovali již před dvěma lety. Vracíme se k tomuto tématu ze dvou důvodů: protože v Obchodě Play v tomto segmentu mezitím přibyla pěkná řádka aplikací a také proto, že v předchozím kole ještě nebylo zvykem dávat nakonec slovo čtenářům.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Vše začíná volbou tématu následujícího kola “SvětAndroida doporučuje”. Poté, co vyhlásíme téma pro další díl, mají redaktoři našeho portálu týden na podání nominací.
 • Další týden nominace zpracováváme a připravujeme článek “SvětAndroida doporučuje”, který vychází ve čtvrtek.
 • Na konci článku je formulář pro čtenáře. Uvědomujeme si, že v redakci neznáme či nepoužíváme ani zdaleka všechny možné aplikace, proto dáváme čtenářům prostor, aby náš seznam doplnili o programy, které mají rádi. Na nominace je opět jeden týden.
 • Další týden se připravuje článek “Čtenáři doporučují”, sestavený na základě čtenářských nominací.
 • Článek “Čtenáři doporučují” vychází opět ve čtvrtek a v redakci přesně v tom okamžiku vyhlašujeme téma pro další kolo “SvětAndroida doporučuje”.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů “SvětAndroida doporučuje” a “Čtenáři doporučují” je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe.
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Nominací do tohoto kola se zúčastnili čtyři redaktoři, kteří nominovali celkem sedm různých aplikací. Protože tentokrát každou aplikaci nominoval právě jeden redaktor, rozhodovalo o pořadí v tomto článku hodnocení v Obchodě Play a ve čtyřech případech také počet hodnocení. Pojďme se tedy podívat, jak dopadl redakční výběr.

Meteor (Počasí) » Aladin

První místo dnešního přehledu patří aplikaci s nejvyšším hodnocením – známkou 4,8 z pěti možných se opravdu nemůže pochlubit každý! Českému Aladinovi se to ale povedlo. Program nominoval Karel Kilián, který vám ho také představí: “Aladin, to není jen název aplikace pro Android, ale také numerický model počasí, který počítá krátkodobý vývoj meteorologické situace. Z programu se sice nedozvím, jak bude za dva týdny, což mi ale nevadí, neboť dlouhodobé předpovědi stejně nemají moc vysokou míru úspěšnosti. Několika pohledy snadno zjistím, jaké budou teploty, tlak, srážky a rychlost větru v následujících 48 hodinách na kterémkoli místě republiky. Následná realita zpravidla odpovídá předpovědi patrně nejlépe ze všech programů, které jsem kdy testoval (a že jich věru nebylo málo!). Líbí se mi jednoduchost a intuitivnost programu – kromě volby místa (včetně možnosti automatické lokalizace) není vyžadováno žádné další nastavení.”

Aladin: očekávaný vývoj teploty

Aladin: očekávaný vývoj teploty

Aladin: směr a rychlost větru

Aladin: směr a rychlost větru

Oficiální aplikace Českého hydrometeorologického ústavu na pěti stránkách, mezi kterými můžete přepínat posunem do stran, poskytuje následující informace:

 • Předpověď očekávané teploty (na 54 hodin), pocitové teploty a srážek (s rozlišením dešťových a sněhových).
 • Směr a rychlost větru, včetně rychlosti nárazového větru.
 • Oblačnost ve třech výškových hladinách atmosféry (nízká = 0 km, střední = 2 km a vysoká = 6,5 km).
 • Vývoj atmosférického tlaku v hPa.
 • Vývoj relativní vlhkosti vzduchu.

Aladin: vrstvy oblačnosti

Aladin: vrstvy oblačnosti

Aladin: prognóza vývoje tlaku

Aladin: prognóza vývoje tlaku

Ve výchozím stavu je zobrazována předpověď pro aktuální pozici, v nastavení lze zvolit jiné místo jeho zadáním a výběrem ze seznamu.

Autoři aplikace v popisku v Obchodě Play uvádějí: “Obrovskou výhodou aplikace Aladin je bezesporu aktuálnost. Veškeré informace, které jste třeba ráno u předpovědi v televizi získali, už nemusí být tak úplně aktuální a nepříjemná sprška cestou z práce bez deštníku nepotěší. Aladin vás dokáže zásobovat těmi nejčerstvějšími informacemi, jež se v centru Českého hydrometeorologického ústavu objeví.”

Pokud by vás Aladin zaujal a chtěli byste další podobné aplikace, můžeme doporučit ještě další dva meteorologické programy z dílny Androworks: Meteoradar a Sněhové zpravodajství.

Aladin: vývoj vlhkosti vzduchu

Aladin: vývoj vlhkosti vzduchu

Aladin: výběr místa

Aladin: výběr místa

Stávající uživatelé nejčastěji vyjadřují přání na možnost přidání widgetu na domovskou obrazovku – například Jan Rejlek jako komentář ke svému hodnocení napsal: “Tato aplikace mně nadchla. Už původní Meteor byl skvělý, tohle rozšíření to povýšilo tuto aplikaci nad rámec hvězdiček. Pokud by k tomu byl widget stylu in počasí, který používám teď, není co řešit ;-)”

Samozřejmě, jak už to “androidích rosniček” bývá, nejčetnější výtky směřují na občasné odchylky mezi předpovědí a realitou. V tomto směru jde ale více než o chybu aplikace o přesnost (či spíše nepřesnost) používaných matematických modelů.

Aplikaci si stáhlo již více než sto tisíc uživatelů a jistě vás potěší skutečnost, že je k dispozici zcela zdarma.

Meteor (Počasí) » Aladin
Androworks
Verze1.1.4 (12. 4. 2013)
Velikost820 kB
1.6+


Zdarma

 

Palmary Weather

O druhé místo se popraly dvě aplikace s hodnocením 4,5, takže o tom, kdo získá stříbrnou medaili, nakonec rozhodl počet hodnocení v Obchodě Play. Vítězem duelu se stal Palmary Weather, který nominoval Karel Kilián: “Zatímco Aladina používám ke zjištění, jak bude dnes či zítra v místě, kde bydlíme, nebo kam se chystáme na výlet, u Palmary oceňuji především poměrně velkou přesnost krátkodobých i dlouhodobých předpovědí pro prakticky jakékoli místo na světě.”

Palmary Weather: aktuální stav

Palmary Weather: aktuální stav

Palmary Weather: 24hodinová předpověď

Palmary Weather: 24hodinová předpověď

“Líbí se mi také grafické provedení, které je nápadité, ovšem nikoli přeplácané nebo na úkor přehlednosti. Používám verzi Premium a mohu konstatovat, že částka necelých 60 korun, kterou jsem za aplikaci zaplatil, je jednou z nejlépe vynaložených investic.”

Palmary Weather: 10denní předpověď

Palmary Weather: 10denní předpověď

Palmary Weather: graf teploty

Palmary Weather: graf teploty

Autoři, prezentující se v Obchodě Play pod značkou PalmarySoft, popisují své dítko jako aplikaci “s jednoduchým a čistým uživatelským rozhraním, která přináší přesné předpovědi počasí.” Jako hlavní vlastnosti pak deklarují:

 • Předpověď pro 80 tisíc míst po celém světě.
 • Zobrazení aktuálního stavu, hodinové předpovědi na následujících 24 hodin a 10denní (u placené verze až 15denní) předpovědi.
 • Pro lepší přehlednost jsou k dispozici také grafy atmosférického tlaku, teploty, pravděpodobnosti srážek, směru a rychlosti větru a vlhkosti vzduchu.
 • Ve verzi zdarma jsou připraveny tři pěkné widgety (v placené variantě deset widgetů) na domovskou obrazovku, které lze průběžně editovat.
 • Palmary Weather automaticky zjišťuje aktuální polohu a poskytuje předpovědi pro místo, kde se právě nalézáte. Samozřejmě je možné zadat místo manuálně, stejně jako sledovat více míst současně.
 • Možnost zobrazení aktuální teploty v notifikační liště.
 • Široké možnosti nastavení automatické aktualizace.
 • Placená verze poskytuje informace o zpožděních na nejbližším letišti a obsahuje devět různých povětrnostních map.

Palmary Weather: graf teplot

Palmary Weather: graf teplot

Palmary Weather: widgety

Palmary Weather: widgety

Jak jste mohli vydedukovat z nominace, Palmary Weather je k dispozici ve dvou verzích. Variantu zdarma si nainstalovalo více než půl milionu uživatelů, kteří v průměru hodnotili známkou 4,5. Paradoxně placená verze je na tom o něco hůře – po více než deseti tisících stažení má v Obchodě Play známku 4,2. Proti variantě zdarma je placená zcela bez reklam, poskytuje širší záběr informací a komunikuje i v češtině.

Palmary Weather
PalmarySoft
Verze1.06 (1. 9. 2011)
Velikost2,5 MB
1.6+


Zdarma


59,99 Kč

 

In-počasí (+Widget)

Poslední místo “na bedně” patří další aplikaci z českých luhů a hájů – In-počasí. Stejně, jako Palmary Weather, má i tato “rosnička” hodnocení 4,5 a stáhlo si ji více než 100 000 uživatelů. Karel Kilián, který In-Počasí nominoval, říká: “In-Počasí patří k dalším spolehlivým zdrojům meteorologických informací pro Českou republiku. Nainstaloval jsem si tento program na základě ohlasů od čtenářů a mohu konstatovat, že to byl dobrý tip! V tomto případě nejvíce oceňuji slovní prognózy – přeci jen souvislá věta je často stravitelnější, než prostý výčet meteorologických termínů oddělených čárkou.”

In-počasí: aktuální situace

In-počasí: aktuální situace

In-počasí: předpověď počasí

In-počasí: předpověď počasí

V In-Počasí je možné sledovat aktuální meteorologickou situaci a týdenní předpověď pro více míst v rámci Česka a Slovenska. Jednou z věcí, kterou se autoři rádi chlubí, je uvádění aktuální teploty s přesností na desetiny stupně Celsia s periodou měření/aktualizace po 30 minutách.

In-počasí: textová předpověď

In-počasí: textová předpověď

In-počasí: výběr místa

In-počasí: výběr místa

Hlavní funkce:

 • Aktuální situace – grafické vyjádření, teplota, denní maximum a minimum, vlhkost vzduchu, směr a rychlost větru, srážky.
 • Možnost prohlížení živého obrazu online kamer leckdy napoví daleko více než čísla a grafické symboly.
 • Předpověď počasí na následující týden – pro další dva dny zvlášť ranní, dopolední, odpolední a večerní. Kromě rozsahu očekávaných teplot a grafického vyjádření je k dispozici také textová předpověď.
 • Možnost sledování více míst.
 • Widgety ve velikostech 4×2, 4×1 a 2×1 a widgety na odemykací obrazovku Androidu 4.2.

In-počasí: záběr z meteorologické kamery

In-počasí: záběr z meteorologické kamery

In-počasí: widgety

In-počasí: widgety

Vytknout můžeme asi jen drobnost: aplikace sama neumí zjistit aktuální polohu, takže je nutné nastavovat sledované místo manuálně.

Za spokojené uživatele citujme alespoň jednoho: “Vyzkoušel jsem hodně počasí, ale pokaždé se vrátím k In-počasí. Je podle mne to nejlepší, co je zdarma ke stáhnutí. Je přesný, přehledný a v češtině. Co víc si přát. Děkuji autorovi. Používám ho několikrát denně”

In-počasí (+Widget)
Jan Knotek
Verze0.9.63 (31. 3. 2013)
Velikost3,5 MB
1.6+


Zdarma

 

Fancy Widgets

S bramborovou medailí vyšla z tohoto kola sada widgetů Fancy Widgets. Nominoval ji Honza Dolejš, který napsal: “Jelikož jsem přestal používat Sense Launcher ve svém mobilu, ale prahnu po známých HTC hodinách, poohlížel jsem se po vhodném widgetu. Skvělé jsou pro mě Fancy Widgets, které tyto hodiny přinášejí, navíc si skvěle poradí také s počasím – informace jsou čerpány ze serveru AccuWeather. Počasí tak vidím přímo v hodinách a nebál jsem se jednu celou plochu zaplnit také widgetem 4×4 pro počasí.”

Fancy Widgets: Hodiny s počasím ala HTC

Fancy Widgets: Hodiny s počasím ala HTC

Fancy Widgets: nastavení poskytovatelů dat

Fancy Widgets: nastavení poskytovatelů dat

Pokud tedy toužíte po hodinách s počasím ve stylu HTC Sense, možná již nemusíte hledat. Tento balík widgetů se může pochlubit širokou nabídkou nejrůznějších velikostí i vzhledů a kombinací ukazatelů času, počasí a dalších informací. Podívejme se na základní vlastnosti, jak jsou popsané v Obchodě Play:

 • Hodiny s přizpůsobitelným formátem data a času.
 • Aktuální počasí a předpověď na další tři až čtyři dny.
 • Možnost volby poskytovatele informací o počasí – Google nebo AccuWeather.
 • Zobrazení počasí v aktuálním nebo zadaném místě.
 • Nastavitelný interval obnovování
 • Přizpůsobitelné akce po klepnutí na widget.
 • Výpočet času východu a západu Slunce.
 • Zobrazení aktuální fáze Měsíce.
 • Různé velikosti a styly widgetů s podporou skinů.

Fancy Widgets: widget počasí 4x4

Fancy Widgets: widget počasí 4×4

Fancy Widgets: widget počasí 4x4

Fancy Widgets: widget počasí 4×4

Plná (tedy placená) verze přináší navíc tyto exkluzivní funkce:

 • Podpora více lokalit pro hodiny a počasí.
 • Další poskytovatelé informací o počasí: WeatherBug, MSN Weather a The Weather Channel.
 • Aktuální teplota v notifikační liště.
 • Upozornění na závažné meteorologické jevy s přizpůsobitelnými možnostmi oznámení.
 • Snadné zálohování a obnovení nastavení.
 • Přes 400 skinů hodin a počasí.
 • Animace počasí (déšť, bouře, sníh, atd.).
 • Několik dalších widgetů s informacemi v různých velikostech.
 • Ještě více možností přizpůsobení.

Citujme nyní zkušenost jednoho z uživatelů Fancy Widgets: “Dlouho jsem hledal widget, který by byl funkční, hezký a přehledný a na jednom místě sdružoval informace o čase a počasí. Konečně jsem ho našel, ale nejen to… Widget ukazuje také stav baterie a lze ho propojit s jinými aplikacemi v zařízení, např. – tak to mám já – po kliknutí na hodiny se zapne budík a po kliknutí na minuty tzv. “minutka” neboli “časovač”. Velmi si to pochvaluji! (Pozn.: Jako poskytovatele počasí používám AccuWeather a jako “geocodera” Google.)”

Fancy Widgets: widget počasí 4x2

Fancy Widgets: widget počasí 4×2

Fancy Widgets: možnosti nastavení

Fancy Widgets: možnosti nastavení

Jak vyplynulo z výše řečeného, Fancy Widgets můžete používat zcela zdarma. Pokud budete chtít využívat všechny dostupné funkce a možnosti, můžete si za necelých 50 korun zakoupit “odemykací klíč”.

O vlastnostech Fancy Widgets se přesvědčil již více než milion uživatelů, kteří ho hodnotili průměrnou známkou 4,4. Kvality potvrzuje i fakt, že Fancy Widgets Unlocker zakoupilo přes sto tisíc uživatelů.

Fancy Widgets
Android Does
Verze3.5.5 (30. 1. 2012)
Velikost3,9 MB
1.6+


Zdarma


49,99 Kč

 

AccuWeather

O pátou příčku svedly boj dvě aplikace s hodnocením 4,3, přičemž ve prospěch AccuWeatheru hrál celkem jednoznačně počet hodnocení. Není se čemu divit – tento program je z dnešní série nejvíce stahovaný, neboť si ho nainstalovalo více než deset milionů uživatelů!

Karel Drda, který AccuWeather nominoval, byl poměrně stručný, co se týká důvodů, proč byste ho měli zkusit: “AccuWeather používám na tabletu. Neobtěžující a podle zkušeností zatím relativně přesná aplikace.”

AccuWeather: aktuální situace

AccuWeather: aktuální situace

AccuWeather: hodinová předpověď

AccuWeather: hodinová předpověď

AccuWeather nedávno prošel zásadní aktualizací, která přinesla design odpovídající současným trendům. Podívejme se ale nejprve na to, jakými funkcemi tento program oplývá:

 • Push oznámení na nebezpečné meteorologické jevy (bohužel funguje jen ve Spojených státech).
 • V 15denní předpovědi upozorňuje na sníh, led, déšť, vítr, nebo pravděpodobné bouřky oranžovým vykřičníkem.
 • Přizpůsobitelné prognózy pro specifické zdravotní problémy a outdoorové aktivity. Kategorie zahrnují: venkovní sportování, cestování, nemoci dýchacích cest, rybaření a hry.
 • Widget zobrazující dvoudenní prognózu s upozorněním na nepříznivé povětrnostní podmínky.
 • Srážkový radar pro Severní Ameriku a Evropu, satelitní snímky pro celý svět.
 • Videa s aktuálními zprávami o počasí v angličtině a španělštině.
 • Možnost sdílení polohy a aktuálních podmínek, hodinové nebo 15denní předpovědi na sociálních sítích.
 • Přesné místní předpovědi pro 2,7 milionů míst po celém světě. Předpovědi jsou aktualizovány každých 15 minut s informacemi pro příštích 15 dnů – to vše ve 27 jazycích.

AccuWeather: dlouhodobá předpověď

AccuWeather: dlouhodobá předpověď

AccuWeather: radarové snímky

AccuWeather: radarové snímky

 • Informace o aktuální meteorologické situaci aktualizované každých 15 minut s údaji o vlhkosti vzduchu, srážkách, rosném bodu, viditelnosti, UV indexu, rychlosti a směru větru, časech východu a západu slunce. Dále je zde exkluzivní systém předpovědi počasí, který analyzuje různé faktory, jež určují, jak člověk v daném místě bude vnímat aktuální situaci.
 • Možnost zobrazovat aktuální teplotu pro aktuální pozici nebo zvolené místo v notifikační liště.
 • Možnost nastavit si neomezené množství sledovaných míst.
 • Volba mezi metrickými a imperiálními jednotkami, 12 nebo 24hodinovým formátem zobrazení času a pohledy na výšku nebo na šířku.

AccuWeather: videa

AccuWeather: videa

AccuWeather: widgety

AccuWeather: widgety

Aplikace je k dispozici zdarma, ale v případě, že máte zájem o více informací – například 25denní předpověď – a chcete-li se zbavit reklam, můžete si zakoupit verzi AccuWeather Platinum za necelých 60 korun.

Ze spokojených uživatelů budeme citovat Jana Zahradníka, který ke svému hodnocení v Obchodě Play napsal komentář: “Velmi povedená aplikace s informacemi o počasí na zvolených místech. Denní a týdenní předpověď, grafy teplot včetně pociťované teploty RealFeel.”

AccuWeather
Accuweather.com
Verze3.0.5.5 (6. 5. 2013)
Velikost6,8 MB
2.2+


Zdarma


59,09 Kč

 

HD Widgety

Šesté místo patří jediné aplikaci, kterou si nemůžete alespoň vyzkoušet zdarma – HD Widgety (v originále HD Widgets) lze totiž pouze koupit, a to za cenu necelých čtyřiceti korun. Přesto je o tuto sadu widgetů na domovskou obrazovku velice slušný zájem – v Obchodě Play zaznamenala již více než půl milionu stažení. Také tento balík nominoval Karel Drda, ovšem bez bližšího zdůvodnění, které nakonec nechává na čtenářích :).

HD Widgety

HD Widgety

HD Widgety

HD Widgety

Vybrat si “ten svůj” widget asi nebude jednoduché – k dispozici je jich totiž více než sto v rozměrech 1×1, 2×1, 2×2, 4×1, 4×2, 4×3 a 4×4 pro telefony a navíc 8×1, 8×2, 4×7, 6×1, 6×2 a 3×5 pro tablety. V katalogu jsou nejen nejrůznější ukazatele času a data, místa a počasí s předpovědí, ale také “udělátka” pro zapínání a vypínání snad všech myslitelných funkcí.

Nahlédneme-li například do sekce s hodinami, najdeme zde LEDové ukazatele času, hodinky s překlápějícími se číslicemi, či časomíru ve stylu Honeycomb.

HD Widgety

HD Widgety

HD Widgety

HD Widgety

Pokud byste měli problém se orientovat v záplavě všemožných nastavení a funkcí, pomůže vám uživatelská příručka, která je součástí aplikace. Z dalších funkcí jmenujme:

 • Rychlý přístup z widgetu k budíku, kalendáři a informacím o počasí.
 • Možnost sledování počasí na více místech.
 • Zábavné nastavování widgetů s pomocí jedinečného režimu WYSIWYG (“co vidíš, to dostaneš”) pomáhá při rychlé a snadné editaci.
 • Jako zdroj meteorologických dat lze vybrat AccuWeather, WeatherBug či Weather Underground.
 • Možnost nastavení formátu času (24/12hodinový) a jednotek (stupně Fahrenheita/Celsia).
 • Podpora widgetů na odemykací obrazovce pro Android 4.2 a vyšší.
HD Widgety

HD Widgety

Na otázku, zda se vyplatí investovat výše uvedenou částku, pomůže odpovědět komentář jednoho ze stávajících uživatelů HD Widgetů: “Používám jak na SG3 tak na tabletu a jen a jen chválím! Počasí přesné výborné možnosti nastavení vzhledu. Peněz určitě nelituji! Dobrá práce!”

HD Widgety
cloud.tv
Verze3.9.5 (27. 4. 2013)
Velikost21 MB
2.3+


37,99 Kč

 

Widget Zprávy a počasí

Posledním do party nominujících redaktorů se stal Petr Mišák, který je znám svým spíše konzervativním přístupem a zálibou v nativních aplikacích dodávaných společně se systémem. Ani v případě “androidí rosničky” Petr nepřekvapil a nominoval program, který sice nestáhnete z Obchodu Play, ale většinou ho již najdete předinstalovaný v telefonu či tabletu. “Doby teploměru už jsou už dávno “tytam” :), takže i já využívám chytrý telefon k tomu, abych se dověděl, jak je venku a zdali bude pršet, čí svítit sluníčko. Používám widget “Zprávy a počasí”, který ukazuje aktuální teplotu a počasí. Navíc se dozvím jaká je předpověď na další dny, nebo jak se bude pohybovat teplota a vlhkost vzduchu během dne :)”

Čtenáři doporučují: předpovědi počasí

Zatímco před dvěma roky jsme se v případě meteorologických aplikací o tipy našich čtenářů ochudili, letos si je rozhodně nemůžeme nechat ujít!

Chybí v dnešním přehledu nějaká šikovná aplikace, kterou používáte? Nehudrujte v diskuzi pod článkem (nikomu a ničemu tím neprospějete ;) ), ale udělejte něco pro její propagaci: nominujte přes následující formulář!

Nominovat můžete prakticky jakoukoli aplikaci, skrze kterou sledujete, jaké je nebo bude počasí. Nehledáme tedy výhradně předpovědi, ale obecně všechny programy, poskytující nějaká meteorologická data. Protože jsou si aplikace tohoto typu zpravidla hodně podobné a leckdy se liší jen grafickým zpracováním, zaměřte se, prosím, na co možná nejpodrobnější popis, ve kterém se podělíte o své důvody a dosavadní zkušenosti. Zkuste přesvědčit ostatní čtenáře k tomu, aby si nainstalovali právě váš oblíbený program!

Jestliže chcete nominovat více než jednu aplikaci, použijte nominační formulář vícekrát.

Uzávěrka čtenářských nominací je ve čtvrtek 23. května v 6:00. Týden poté – tedy 30. května – vyjde článek, sestavený na základě získaných dat.

Nominace byly ukončeny.

 

Komentáře

Orbit09

16.5.2013 6:55

Dlouho jsem používal HD Widgets nebo Beautiful Widgets, ale nyní nám už dlouho Eye in Sky a jsem spokojen.

androfans

androfans

16.5.2013 7:17

Zrovna v tomhle má už každý podle mě vybráno. V obchodu je stovky rosnicek a každému vyvojuje jiná, osobně používám 1weather, ale super je i The Weather Channel nebo accuweater. ;-)

Fujisvet

16.5.2013 7:38

No tak já nedám dopustit na In-počasí, widget mi nahrazuje hodiny (po kliknutí na hodiny se dostanu do budíku), datum + svátek (po kliknutí na datum se dostanu do kalendáře). Aplikace je propracovaná a jediné co mi v ní chybí je kdy zapadne slunce.Samozřejmě k této aplikaci používám i Aladina na kterého taktéž nedám dopustit.Ještě bych možná do nominace přidal Meteor (počasí), který taktéž hojně používám.

androfans

androfans

16.5.2013 7:46

1weather sice není čeština je tam jen slovenština (slovenčina) která se navíc musí v menu navolit ale i tak mám koupený premium. ;-)

Míra

Míra

16.5.2013 8:19

Naprosto souhlasím s “Fujisvet”. Používám stejnou kombinaci a naprostá spokojenost :-)

lennyd

lennyd

16.5.2013 8:40

Taktéž souhlas s Fujisvet. In-pocasi widget pro všechny potřebné informace (čas, datum, svátek, počasí ted a předpověˇd na dnešek na akutální pozici) a pro přesnější a propracovanější počasí Aladin.

Thomas

Thomas

16.5.2013 8:46

Taky souhlas s Fujisvet. Přesně tak bych to napsal i já.

MoB

MoB

16.5.2013 9:05

Aladin je skvělý a předpovědi fakt souhlasí. Dlouhodobou předpověď tak moc nepotřebuju, když už, jdu na web.

Pavel Krásný

16.5.2013 9:12

Meteor + Aladin nejlepší kombinace. A hlavně nejpřesnější. Říkám si proč mi hlásí srážky když je čistá obloha a za 10 minut začlo pršet.

Vlado

Vlado

16.5.2013 9:30

Z uvedeneho zoznamu som pouzival chvilu Palmary Weather. Kiez by na Slovensku bolo SHMU prepracovane ako cesky Aladin.
Teraz pouzivam Android Weather & Clock Widget, ktory aspon mne vyhovuje najviac (krasny widget, presne predpovede).

mike

mike

16.5.2013 10:06

No jelikož trávím i dost času na rybách, kde je potřeba vědět na pár hodin(půl den i den) dopředu dost přesně jak bude, tak podle mého NEJ je Meteor + Aladin. Myslím, že přesnější není…

Ladzi

Ladzi

16.5.2013 10:10

Divím se, že zatím nepadla zmínka o Meteoservisu. Aplikace domácího autora sbírá a vyhodnocuje letištní data, což je jeho výhoda i kámen úrazu současně. Předpovědi jsou přesné (piloti nemohou dostávat bludy), ovšem letiště nejsou na každém rohu a tak je někdy složité vybrat správnou lokaci pro zobrazení. Aplikace má několik povedených widgetů, zobrazuje satelitní a radarové snímky, které v nastavených intervalech sama stahuje co nejdříve po vydání. Navíc je zdarma.

robo

robo

16.5.2013 10:12

Vlado: najdi si na play SHMUDroid. Nie je to sice az take super prepracovane ako cesky Aladin, ale se to super aj tak

Vkucera

vkucera 0

16.5.2013 10:26

Mě na místa kde se pohybuju odpovídá Aladin, ale ještě přesnější je Meteo, co bere data z meteo.pl. Má čtverec oblasti asi čtvrtinový oproti Aladinovi (4 proti 15 km) a na západě čech je podle mě nejlepší. Ukazuje všechny grafy/předpovědi najednou, dovoluje zobrazit i legendu. Podporuje velkou část Evropy.

jj

jj

16.5.2013 10:34

To hodnotenie mi pripada ako zvyhodnenie ceskych app… Osobne som testoval viac ako tyzden viacero aplikacii pocasia (aj platene). Vysledky som porovnaval s domacou meteostanicou a SHMU. In-Pocasie (u Vas na 3 mieste) u mna totalne vyhorelo, rozdiely aktualnych teplot boli dost casto aj 4 C co je nepripustne a to nehovorim o predpovedi na nasledujuce dni. Jednoznacne najlepsie vysledky mala aplikacia Weather Pro, max. 2 – 3x som spozoroval odchylku a to len o 1 C, max. 2 C. Na druhe miesto by som dal Weather.com a na tretie – AccuWeather. S cim s vami suhlasim, je prve miesto pre Aladin, nas meteorologicky ustav vyuziva tu istu metodu predpovedi, ale aplikacia pre Android je len neoficialna a navyse ukazuje len grafy z webu co nie je vzdy najprehladnejsie, samozrejme dokonca bez widgetu.

mouseman

mouseman

16.5.2013 10:46

yr.no – kdo jednou zkusí … btw: zobrazení přehledu hodina po hodině se objeví když otočíte telefon naležato …

Pavel

Pavel

16.5.2013 13:14

Nejlepsi co jsem zkousel je In-počasí (+Widget). Hlavne ten widget kde mate i Svatky, coz se mi uz nekolikrat osvedcilo. Akorat by autor mohl cist commenty v google play. Dozvedel by se napriklad, ze je spousta lidi nastvanejch na “useknuta cislice” u hlavniho widgetu. Jako workaround je mozne roztahnout widget o dalsi radek, ale to pak ztratite drahocene misto pro dalsi ikony…

Petr

Petr

16.5.2013 14:07

yr.no – maji vlastni aplikaci ale jeste lepsi je AmberHome Weather, ktere taky pouziva data z yr.no.

jackal

jackal

16.5.2013 14:28

palmary weather ma najkrajsie widgety zo vsetkych pocasii. skusal som ich asi 15 a tento u mna vyhral na celej ciare.

Vlado

Vlado

16.5.2013 14:53

Suhlas, palmary weather aj mna ocaril, ale aspon u mna Android Weather & Clock Widget pri presnejsie ukazuje teplotu (mensia odchylka od skutocnosti). Nainstalovane mam obidve apky, momentalne pouzivam tu druhu presnejsiu u mna.

Pita

Pita

16.5.2013 15:59

Já tedy zkoušel za těch pár let počasí skoro všechny.U mě vede Meteor, jako satelit, ale počasí se mi nejvíce osvědčuje eWeatherHD,alespoň u nás na šumavě jim to vychází na 90% stále perfektně.Pořádám RC závody a i teď nedávno na 10 dní dopředu jim to vyšlo jak ukazovali.Mám koupené i Palmary, ale to prostě není tak přesné.

sharkee

sharkee

16.5.2013 16:14

u iPocasi je uvedeny nesmysl ohledne automaticke lokalizace mista. Umi i bez GPS aktualizovat pocasi dle mista, staci jen spravne nastavit. Dale se mi libi moznost nekolika variant vzhledu widgetu a dale pak nastaveni zkratek pro otevreni libovolne aplikace pri kliknuti na uricte misto na widgetu.

sharkee

sharkee

16.5.2013 16:15

….. u AccuWeather, ktery je soucasti Samsungu, mi pak vadi predevsim nutnost GPS pro aktualizaci stavu dle mista, coz je problem.Treba prave ted sedim na letisti, kde si to GPS nechytne a tak mam smulu.

Vlado

Vlado

16.5.2013 16:31

aj v AccuWeather sa da nastavit miesto bez nutnosti GPS…. ale accuWeather ma snad najnepresnejsie pocasie. Ak im to nahodou vyjde, to je otazka loterie cisto.

sharkee

sharkee

16.5.2013 17:22

samo se bez GPS nezmeni….bohuzel

Ota Navrátil

16.5.2013 23:42

U mě vede In-počasí. Přesná předpověď, ale hlavně propracovaný widget, který se stane ústředním prvkem obrazovky (hodiny, budík, svátek, počasí, nastavení akcí ba prvek, …)

Mahatma

Mahatma

17.5.2013 7:11

Tak jsem dneska ráno uvěřil Aladinovi a … zmoknul :-(

Substance242

Substance242

17.5.2013 17:30

Je to márne, predpovede počasia už na tejto planéte nefungujú.

Helik

17.5.2013 17:36

Souhlasím se “Substance242” na této planetě se opravdu věřit předpovědi jak v televizi, tak už ani v mobilu příliš nevyplácí. Počasí si dělá prostě co chce, a než to zaznamenají radary na GPS tak je rychlá změna. Proto doporučuji stále u sebe deštník nebo pláštěnku a plavky na opalování :D

Jarda

Jarda

17.5.2013 21:26

Nechápu proč si cpát do mobilu “nějakou předpověď počasí”… A nejlepší je, když je předpověď v dané lokalitě ve které se uživatel nachází. To je opravdu k smíchu. Takže se ptám, proč, proč, proč ???? To jste lidi tak líný, vylézt ven a podívat se s okna jaké je počasí ??? To je ještě potřeba mít takovou kravinu jako widget na hlavní ploše ?

Josef

Josef

18.5.2013 1:52

Mně se nejvíc líbí Počasí, protože poskytuje přesnou hodinovou předpověď: https://play.google.com/store/apps/details?id=tursky.jan.pocasi.free

tontom

tontom

18.5.2013 2:55

S aladinem je to čím dál horší. Poslední dobou podává nepřesné informace. Chtělo by to nějaké vylepšení

MoB

MoB

19.5.2013 18:11

Někdo tu zmiňoval Meteoservis… kdysi jsem jej používal, ale i díky celkem hloupému přístupu autora jsem přestal. Za á předpovědi nestály za nic, za bé autor sliboval a sliby neplnil a za cé vám ještě vynadal ve (svém) fóru. Nejspíš na to celé neměl čas, ale to se k tomu měl postavit trošku jinak.

RSS (komentáře k článku)