SvětAndroida doporučuje: 6 aplikací pro automatizaci telefonu
- Recenze
- Karel Kilián
- 10.5.2013
- 35
Doby, kdy jsme museli manuálně přepínat telefon do tichého režimu, jsou nenávratně pryč. Dnešní chytré telefony se o sebe dokážou postarat samy. Většinou k tomu ale potřebují nějakou „chytrou aplikaci“.
Začněme otázkou: už se vám někdy stalo, že vás v noci vzbudila textová zpráva nebo hovor? Komu jste pak spílali: volajícímu/odesílateli, nebo sami sobě za to, že jste před spaním nepřepnuli telefon do tichého režimu? S aplikacemi, které si představíme ve dnešním (již 27.) díle „SvětAndroida doporučuje“ už nebudete muset myslet na to, kdy a jak telefon nastavit. Zvládnou to totiž – samozřejmě po úvodním nastavení – samy.
Zadání pro redaktory tentokrát znělo takto: „Nominujte programy, které používáte k automatizaci opakovaných činností (například přepínání profilů, zapínání a vypínání modulů na základě nějakých podmínek, automatické spouštění aplikací). Mělo by se tedy jednat o aplikace, které nějakým způsobem nastavíte a ony se následně samy starají o to, aby telefon za daných podmínek dělal to, co po něm chcete.“
Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?
- První týden vyhlásíme v redakci téma pro následující kolo. Aktuálně vycházíme z výsledků naší ankety, ve které jsme se ptali, jaká témata vás zajímají. Konkrétní data si sice necháme pro sebe (konkurence nespí ;) ), nicméně právě „automatizace telefonu“ se umístila na jedné z předních příček. Redaktoři pak mají týden na to, aby nominovali své aplikace.
- Druhý týden se připravuje článek „SvětAndroida doporučuje„, který vychází vždy ve čtvrtek v sudý týden.
- Na konci článku je připraven formulář pro čtenářské nominace (ano, je tam i dnes :) ). Uvědomujeme si totiž, že ani přes sebevětší snahu většinou nevyjmenujeme všechny zajímavé a kvalitní aplikace, které stojí za zmínku. Čtenáři pak mají týden na to, aby nominovali své oblíbené programy, jež redaktoři nenominovali.
- Následně se týden zpracovávají čtenářské nominace a opět v sudý čtvrtek vychází článek „Čtenáři doporučují„. V případě aplikací pro automatizaci telefonu se tak můžete těšit 15. listopadu.
Pořadí ve článku
Pořadí ve článcích z cyklů „SvětAndroida doporučuje“ a „Čtenáři doporučují“ je určeno podle následujícího klíče:
- Podle počtu nominací; více nominací = lépe.
- v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma); vyšší hodnocení = lépe,
- v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
- v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.
Dodejme, že nominací se nakonec zúčastnili tři redaktoři, kteří nominovali šest aplikací. Shodli jsme se pouze na jedné, které tedy patří první místo, o pořadí ostatních rozhodovala známka v Obchodě Play, v jednom případě pak o pořadí rozhodl počet hodnocení.
Locale
Jedničkou redaktorských nominací se stal, poněkud paradoxně, program s nejhorším hodnocením v Obchodě Play. Nejedná se ale o žádný „propadák“ – známku 4,1 z 5 možných lze stále považovat za velmi dobrou. Hodně také vypovídá o kvalitě aplikací v dnešním výběru.
Prvním nominujícím byl Pavel Štůsek, který Locale popisuje takto: „Jediné, co mohu doporučit, je Locale, které mi k automatizaci stačí. Bohužel se již asi nevyvíjí, nejsou vydávány nové verze a možná následující článek bude přínosem pro přesedlání na nového koně ;-)“
Karel Kilián byl co do podrobností sdílnější – navíc sám v minulosti věnoval této aplikaci celou recenzi. „Nedám Pavlovi tak úplně za pravdu – poslední aktualizace proběhly na začátku srpna, kdy vyšly dva minoritní updaty. Je ale pravdou, že opravdu zásadní inovace přišla naposledy koncem března, paralelně se zvýšením ceny ze 3,99 na 4,99 dolarů. Program používám od února 2011 a jsem s ním poměrně spokojený. Bohužel na Samsungu Galaxy S II nefungují výjimky v hlasitosti vyzvánění, pokud chci, aby byl telefon v tichém režimu, ale některé vybrané kontakty se mi dovolaly. To je ale, pokud vím, problém nejen tohoto software. Mám několik profilů, jež se v zadaný čas automaticky přepínají – například při cestě z práce a do práce nemusím myslet na zapnutí Bluetooth, odpoledne a večer mě neruší příchozí hovory, na noc se telefon automaticky přepíná do offline režimu a podobně.
Vyhovuje mi poměrně jednoduché nastavení, skládající se z vytvoření podmínky a s ní svázaných akcí. Sestavit „rozpis“ na celý týden s jiným nastavením pro všední a víkendové dny je otázkou několika mála minut.
Stranou nemohu nechat ani velmi praktickou možnost rozšíření prostřednictvím pluginů, jež mohou přidat další možné podmínky, nebo naopak prováděné akce.
Aplikace běží jako služba a nezdá se mi, že by se nějak výrazněji podílela na vybíjení baterie, byť v rámci objektivity musím přiznat, že jsem slyšel i opačné názory.“
U každé situace lze nastavit jako podmínku:
- stav baterie (připojení/odpojení nabíječky, stav akumulátoru větší/menší než nastavená hodnota),
- událost kalendáře (podle názvu; lze zvolit všechny nebo konkrétní kalendáře),
- čas (od – do ve zvolené dny v týdnu; neumí ale rozlišit sudý a lichý týden),
- kontakt (pravidlo platí, pokud volá nastavený kontakt),
- orientace (displejem dolů/nahoru)
- poloha (aktuální, nastavitelná na mapě, podle Wi-Fi)
Podmínky je možné sdružovat (platí zde logické AND), takže můžete například definovat automatickou aktivaci Wi-Fi, pokud se nacházíte doma a je mezi 16:00 a 23:00.
Možné akce:
- Bluetooth (zapnout/vypnout)
- hlasitost (hlasitost zvonění a oznámení, vibrace)
- jas (nastavená hodnota nebo automatický)
- tapeta (výběr z galerie)
- volume media (nastavení hlasitosti médií)
- vyzváněcí tón
- Wi-Fi (zapnout/vypnout)
- zástupce (automatické spuštění zvolené aplikace)
Jak jsme uvedli výše, možnosti a schopnosti lze dále rozšířit pluginy, kterých jsou podle autorů více než čtyři stovky.
Jedinou nevýhodou této aplikace je tak skutečnost, že existuje pouze v placené verzi a její autoři nenabízejí žádné funkčně či časově omezené demo. To v případě programu, jehož cena atakuje stokorunu, není právě ideální.
Become and Android POWER USER with Locale – AppJudgment
Llama – Location Profiles
Aplikace Llama je v oblasti automatizace telefonu takřka legendou, a kdykoli jsme psali recenzi nějakého podobného programu, ozvali se v diskuzi pod článkem nadšení uživatelé Llamy. O kvalitách svědčí nejvyšší hodnocení v dnešním přehledu: známka 4,7 je opravdu výjimečně nadprůměrná.
Nominujícím je tentokrát Honza Dolejš, který vyjmenovává své důvody: „Populární a mezi uživateli velice oblíbená aplikace pro zvýšení dovedností androidího přístroje zavítala i ke mně. Jako jediná šla totiž nainstalovat na androidí MiniPC, a tak jsem měl tu čest se s touto aplikací blíže seznámit. Stejně jako konkurence nabízí spoustu možností nastavení událostí a spouštěčů, navíc je zdarma. Jediný problém vidím ve velice nepřehledném a neintuitivním prostředí, které bude ze začátku dělat problémy nejspíše každému uživateli.“
Komplikovanější rozhraní je jednou z častých výtek části uživatelů.
Seznam situací, ovlivňujících aktivaci dané situace, je podstatně širší než u Locale:
- režim Letadlo
- úroveň nabití baterie
- připojení k Bluetooth zařízení
- akce v Kalendáři
- režim Vozidlo
- nabíjení
- den v týdnu
- aktuální poloha (není používáno GPS)
- připojení sluchátek
- přehrávání hudby (funguje pouze s nativním přehrávačem)
- zapnutí a vypnutí telefonu
- rozsvícení a zhasnutí obrazovky
- čas
- připojení k Wi-Fi síti
Seznam funkcí, které je možné vyvolat, zapnout, vypnout, nebo jinak ovlivnit, je pořádně dlouhý – čítá bezmála třicet položek.
- 4G
- Synchronizace.
- Režim Letadlo.
- Bluetooth.
- Režim V autě.
- GPS (jen starší Android než 2.3 nebo CyanogenMod).
- Hmatová odezva.
- Ukončení/spuštění aplikace.
- Ovládání multimediálního přehrávače (přehrávat, pozastavit, …).
- Mobilní data (jen starší verze před Androidem 2.3).
- Restart telefonu.
- Jas obrazovky.
- Zámek obrazovky.
- Nastavit Llama proměnné,
- Hlasitý reproduktor.
- Rozsvícení/zhasnutí displeje.
- Interval zhasnutí obrazovky.
- USB storage.
- Vibrace.
- Tapeta.
- Wi-Fi.
- Wi-Fi hotspot.
- Nastavení politiky spánku Wi-Fi.
Tím ale schopnosti LLamy nekončí – i tato aplikace umí pracovat s pluginy, které dále rozšiřují její pole působnosti.
Sami autoři prezentují v Obchodě Play několik možných scénářů, při kterých vám jejich produkt může usnadnit život:
- Tichý režim nebo naopak hlasité vyzvánění telefonu v zaměstnání či ve škole.
- Automatické zapnutí Bluetooth, aby byl telefon připraven k připojení bezdrátových sluchátek na ranní běh.
- Nastavení tichého režimu pozdě v noci, s možnou výjimkou, pokud se nacházíte mimo byt.
- Spuštění přehrávače hudby, pokud jsou připojena sluchátka.
Paranoikům jistě udělá radost fakt, že Llama nevyžaduje oprávnění pro přístup k Internetu.
Z hodnocení v Obchodě Play si dovolíme citovat názor uživatele, který se podepsal jako eQui: „Vyzkoušel jsem už mnoho aplikací pro správu profilů a sem tam mi to nedá a zkusím i jinou (včetně Locale, Toggle Settings, Setting Profiles, Tasker, QuickProfiles, EasyProfiles), ale stejně se vždy nakonec vrátím k Llamě, ač určitě není dokonalá! Ze všech jmenovaných má totiž nejlepší poměr funkcionality ke složitosti nastavení. Jen si to chce chytře nastavit události a pokud něco nefunguje, jste většinou lama vy, ne Llama :)“
Aplikace je k dispozici zdarma, nicméně pokud byste chtěli autory podpořit v jejich úsilí, máte možnost, a dokonce to ani nebude drahé – verze „Donation“ přijde na 25 Kč.
https://www.youtube.com/watch?v=L4JVSWTsUHE
Profile Scheduler
Profile Scheduler nominoval Karel Kilián, který tento program detailně představil ve článku Profile Scheduler: automatické profily pro Android. Ke své nominací říká: „Aplikaci jsem měl nainstalovanou pouze v rámci testování, nicméně příjemně mě překvapila. Bohužel, stejně jako většina ostatních, neumí realizovat hlasité vyzvánění pro vybrané kontakty, pokud je můj Galaxy S II v tichém režimu. To se ale nepodařilo zatím snad žádnému správci profilů. Líbila se mi jednoduchá filozofie aplikace, za zmínku rozhodně stojí i skutečnost, že je kompletně lokalizována do češtiny.“
Základní nastavení se realizuje na dvou obrazovkách: profily určují sadu nastavení, tedy co telefon má udělat, pravidla jsou de facto podmínky, určující kdy se má ten který profil aktivovat.
V každém profilu lze ovlivnit:
- Whitelist – seznam čísel, která se mohou dovolat přes všechna ostatní nastavení. Ve „whitelistu“ mohou být vyjmenovány jednotlivé kontakty, skupiny, nebo neznámá čísla. Každé položce je přitom možné nastavit vlastní úroveň hlasitosti.
- Nastavení hlasitosti zvuků (pro vyzvánění, oznámení, alarm, média, systém a hlas).
- Nastavení vibrací, vyzváněcího tónu, zvuku.
- Režim V letadle (zapnout/vypnout).
- Wi-Fi (zapnout/vypnout).
- Mobilní data (zapnout/vypnout).
- Bluetooth (zapnout/vypnout).
- GPS (zapnout/vypnout).
- Automatická synchronizace (zapnout/vypnout).
- Intenzita podsvícení displeje.
- Doba pro zhasnutí obrazovky.
- Automatické otáčení obrazovky.
- Tapeta.
- Spuštění aplikace.
Pravidla pro aktivaci profilu mohou být následující:
- Plánovač.
- Připojení sluchátek.
- Připojení nabíječky.
- Připojení auto nabíječky.
- Stav baterie v zadaném rozmezí.
- Událost v kalendáři na základě klíčových slov.
- Dostupnost konkrétní Wi-Fi sítě, nebo připojení k jakékoli Wi-Fi.
- Připojení k danému či jakémukoli zařízení Bluetooth.
- Poloha (z mapy či podle BTSek).
- Orientace telefonu (normální či hlavou dolů).
- Cyklický časovač (opakování v zadaném intervalu).
I v tomto případě je možné podmínky kombinovat, přičemž platí logické AND, takže si můžete nastavit například domácí profil „pokud jsem připojený k domácí Wi-Fi a současně je mezi 16. a 23. hodinou.“
K dispozici je verze zdarma, která má několik omezení (např. pouze osm pravidel), placená za cca 65 korun navíc umí aktivovat profil či pravidlo přes widget či zástupce na domovské obrazovce a neobsahuje reklamu.
Z uživatelských ohlasů citujme Karla, který o Profile Scheduleru napsal: „Nechápu, proč to není v mobilu jako standard. Aplikace je super, půl hodinky nastavování a pak odpadne nekonečné běhání v Menu. Vše přehledné, jasné a komfortní. Doporučuji.“
Handy Profiles
Čtvrtý programem dnešního přehledu pochází z dílny českého vývojáře, který se v Obchodě Play prezentuje jako Michal S.. Jeho aplikaci nominoval Karel Kilián, který ke svému doporučení říká: „Na Handy Profiles mě upozornili čtenáři v diskuzi pod recenzí Profile Scheduleru. Rozhodl jsem se tedy aplikaci otestovat, nainstaloval ji na svůj telefon a nyní ji aktivně používám. Mohu konstatovat, že filozofie práce je velmi podobná Profile Scheduleru, což mi vyhovuje. Handy Profiles jsem nastavil a od té doby jsem se o něj nemusel starat – sám vždy zapne to, co má, nepadá a navíc komunikuje v češtině. Výhradu bych měl snad jen k poněkud komplikovanějšímu uživatelskému rozhraní.“
Podobně, jako v Profile Scheduleru, se na první obrazovce definují profily, tedy sady nastavení. V každém profilu je možné ovlivnit:
- Jas, interval vypínání a otáčení obrazovky.
- Zvuky a vibrace pro upozornění a vyzvánění.
- Hlasitost budíku, médií, upozornění, vyzvánění, systému a hlasu.
- Aktivace a deaktivace synchronizace, Režimu letadlo, Bluetooth. mobilních dat a Wi-Fi.
- Filtr hovorů (blokovat vše, povolit vše, blokovat seznam, povolit seznam, blokovat/povolit neznámé).
- Zapnout až tři aplikace.
V dalších sekcích lze pak nastavit podmínky, na základě kterých se aktivují jednotlivé profily.
- Na druhé záložce lze aktivovat profily na základě stavu baterie a nabíjení (připojení ke klasické nabíječce, auto nabíječce, nebo stav baterie).
- Třetí záložka slouží k aktivaci profilů podle dne v týdnu a času. Handy Profiles přitom jako jeden z mála umí rozlišovat mezi sudým a lichým týdnem.
- Čtvrtá obrazovka umožňuje aktivovat profily na základě polohy, přičemž k určení místa mohou být využity bezdrátové sítě, výběr konkrétní Wi-Fi, nebo základnové stanice operátora.
- Pátá sekce umí zapínat profily podle událostí kalendáře – konkrétně dle klíčových slov.
Profily je možné aktivovat také ručně (výběrem ze seznamu), nebo jen na určitou zvolenou dobu, po jejímž vypršení se nastavení vrátí k předchozímu platnému profilu. To se hodí například, pokud přijde nečekaná návštěva, a vy během ní nechcete být rušení telefonem.
Zajímavá je také funkce automatického opakovaného připomínání zmeškaných hovorů a přijatých SMS.
K dispozici jsou dvě verze programu – varianta zdarma omezuje počet profilů na dva, placená verze toto omezení samozřejmě nemá. Ani jedna verze neobsahuje reklamu.
Z ohlasů v Obchodě Play budeme tentokrát citovat Honzu, který v hodnocení napsal: „Aplikace je fajn, jinou jsem nezkoušel, ale tuto nainstaloval na základě popisu na Google Play. Oproti ostatním se mi zdála nejlépe vybavená a nezklamala.“
AutomateIt
AutomateIt nominoval Honza Dolejš, který tento program popsal detailně v recenzi AutomateIt – naučte svůj telefon víc. Ke svému doporučení dodává: „AutomateIt se stala první aplikací, která dokázala naučit můj androidí přístroj nadstandardním funkcím. Díky AutomateIt můžete svůj telefon obdařit funkcemi, které standardně žádný systém nenabízí. Ovládání programu je jednoduché a přehledné, aplikace je navíc v základní verzi zdarma. Placená verze obsahuje navíc možnost využití senzorů telefonu, kombinovat události mezi sebou, vykonávat více úkolů na základě jednoho podnětu a další.“
AutomateIt umí provádět následující akce:
- Oznámení – zobrazuje oznámení v notifikační liště.
- Přehrát zvuk – přehraje zvolený zvuk.
- Bluetooth – zapnutí/vypnutí.
- Vyzváněcí režim – tichý/vibrace/normální (s nebo bez vibrací).
- Hlasitý reproduktor – zapnutí/vypnutí.
- Nastavení hlasitosti – všech nebo jen zvolených.
- Wi-Fi – zapnutí/vypnutí.
- Spuštění aplikace
- Povolení/zakázání ostatních pravidel.
- Mobilní data – zapnutí/vypnutí.
- Ukončení aplikací (vyžaduje root).
- Režimu V letadle – zapnutí/vypnutí.
- GPS – zapnutí/vypnutí.
- Synchronizace dat – zapnutí/vypnutí.
- Nastavení jasu obrazovky – automatické nebo konkrétní hodnota.
- Otáčení obrazovky – zapnutí/vypnutí.
- Vytočení daného telefonního čísla.
- Odeslání SMS na zadané telefonní číslo.
- Nastavení prodlevy zhasínání obrazovky.
- Vypnutí zařízení (vyžaduje root).
- Text-to-Speech – přečtení definovaného textu,
- Restart zařízení (vyžaduje root).
Dané akce jsou aktivovány podmínkami, takzvanými „spouštěči“. Ty mohou být následující:
Levné pohybové senzory pro chytrou domácnost: TOP 5, které Češi kupují nejvíce
- Jakákoli přijatá SMS, SMS s konkrétním textem, nebo zpráva od určitého kontaktu.
- Stav baterie.
- Stav Bluetooth (zapnuto/vypnuto), nebo připojení jakéhokoli či konkrétního zařízení.
- Příchozí, odchozí či probíhající hovor, a to buď jakýkoli, nebo od specifického kontaktu.
- Připojení/odpojení sluchátek.
- Poloha.
- Připojení či odpojení nabíječky, včetně možnosti rozlišovat mezi klasickou a auto nabíječkou.
- Zhasnutí či rozsvícení displeje.
- Stav Wi-Fi (zapnuto/vypnuto), připojení ke konkrétní či jakékoli bezdrátové síti.
- Den a čas.
- Stav GPS.
- Stav synchronizace dat na pozadí.
- Režim Letadlo.
- Uložení do dokovací stanice.
- Spuštění zvolené aplikace.
- Režim zvuku.
- Automatické spuštění při startu zařízení.
- Manuální aktivace.
- Připojení nebo odpojení ze zvolené BTS.
- NFC.
Aplikace je k dispozici zdarma, za 30 Kč si pak můžete pořídit verzi Pro, která je bez reklam a vyskakovacích oken. Podle popisku v Obchodě Play by také měla nabídnout některé pokročilejší funkce, konkrétně „možnost využití senzorů telefonu, kombinovat události mezi sebou, vykonávat více úkolů na základě jednoho podnětu a další.“
Z hodnocení v Obchodě Play jsme si dovolili vybrat poněkud kritičtější ohlas uživatele Martina: „Pokud se aplikace bude dál vyvíjet, mohla by být víc než výborná. K dokonalosti ale zatím stále něco málo chybí. Ať už jsou to spouštěče (např. aktivace GPS), tak vlastní podmínky. Největší problém zatím vidím v chybějící možnosti podmínečných pravidel typu „když toto on, tamto nikdy off“ a podobně. Dnes se musí řešit přes hromadu jiných pravidel, ale i tak díky chybějící podmínce člověk nikdy přesně nedosáhne, čeho by chtěl…“
https://www.youtube.com/watch?v=hfnguZ2XMMM
MacroDroid
MacroDroid je sice v tomto díle na posledním místě, nicméně pokud bychom vzali v úvahu známku v Obchodě Play, byl by předposlední – uživatelé mu totiž dali 4,2 z 5.
Nominujícím je, do třetice všeho dobrého i zlého, Honza Dolejš: „Aplikace MacroDroid sice nenabízí oproti svým konkurentům funkce či vychytávky navíc, zaujalo mě však uživatelské prostředí, které je velmi jednoduché, přehledné a žádný uživatel se v něm neztratí. Základní verze aplikace je opět zdarma.“
Honza také MacroDroid recenzoval, takže pokud chcete opravdu detailní informace o možnostech a schopnostech, doporučujeme jeho článek MacroDroid – Váš telefon má na víc.
Filozofie aplikace je opět podobná, jako u výše zmíněných – máme zde „spouštěče“, tedy podmínky, za kterých se provede nějaká akce. Pravidla lze aktivovat následujícími podmínkami:
- Režim Letadlo.
- Instalace či odinstalace aplikace.
- Spuštění nebo ukončení aplikace.
- Stav baterie.
- Bluetooth
- Událost v kalendáři.
- Den v týdnu a čas
- Start zařízení.
- Uložení či odpojení z dokovací stanice.
- Vytočení daného telefonního čísla.
- Připojení nebo odpojení sluchátek.
- Poloha.
- Stav mobilních služeb.
- NFC.
- Stisk tlačítka pro vypnutí/zapnutí telefonu.
- Připojení nebo odpojení nabíječky.
- Interval
- Rozsvícení a zhasnutí obrazovky.
- Zatřesení telefonem.
- Přijetí nebo odeslání SMS.
- Stav Wi-Fi.
- Manuální aktivace widgetem.
Při splnění podmínky pak telefon umí:
- Automaticky odpovědět na příchozí hovor.
- Zobrazit oznámení-
- Bluetooth – povolit/zakázat.
- Automatické otočení obrazovky – povolit/zakázat.
- Automatická synchronizace – povolit/zakázat.
- Mobilní data – povolit/zakázat.
- Wi-Fi – zapnout/vypnout.
- Režim Wi-Fi hotspotu – zapnout/vypnout.
- Ukončit aplikaci (vyžaduje root).
- Spustit aplikaci.
- Vytočit dané telefonní číslo.
- Otevřít webovou stránku
- Přehrávat zvuk.
- Zobrazit zprávu na displeji
- Restartovat nebo vypnout zařízení (vyžaduje root).
- Nahrávat zvuk z mikrofonu.
- Přečíst aktuální čas
- Poslat SMS.
- Nastavit jas.
- Aktivovat/deaktivovat režim Letadlo.
- Nastavit zámek kláves (nemusí fungovat na všech zařízeních).
- Nastavit vyzvánění a vibrací.
- Prodlevu před zhasnutím obrazovky.
- Nastavení hlasitosti.
- Nastavení tapety.
- Sdílení polohy.
- Přečtení zadaného textu.
- Pořízení fotografie.
Vytvoření makra je poměrně snadné: stačí klepnout na tlačítko Add Macro, vybrat ze seznamu podmínku (např. Battery Level), nastavit její parametry (např. Battery Level <10%). Pak vyberete ze seznamu akci (např. zapnutí a vypnutí Wi-Fi) a nakonfigurujete ji. Celkem je možné nastavit až deset akci. Volitelně můžete nastavit další podmínky, například den v týdnu a další omezení.
Za 2,49 dolarů (cca 50 Kč) je prostřednictvím „in-app“ nákupu možné pořídit verzi Pro (bohužel to nelze provést standardně v Obchodě Play). Bezplatná verze MacroDroid je omezena na tři makra, jednu akci a jednu omezující podmínku. Placená verze, kromě zrušení omezení, nabídne také možnost importu a exportu uložených maker, což využijete například při pořízení nového telefonu.
Honza Dolejš zakončoval svou recenzi konstatováním: „MacroDroid mě uchvátil svým příjemným vzhledem, velice jednoduchým ovládáním a detailně nastavitelnými makry.“ Uživatelům v Obchodě Play nejvíce chybí zapínání a vypínání GPS (což je ale omezení ze strany systému, nikoli nedostatek aplikace) a objevila se i zmínka o občasných pádech.
Čtenáři doporučují: aplikace pro automatizaci telefonu
Máme za sebou šest aplikací, které vám usnadní život a postarají se o to, aby váš telefon udělal za daných podmínek to, co právě chcete. Je to hodně, nebo málo? Zapomněli jsme na nějaký povedený program? Pokud víte o aplikaci pro automatizaci telefonu, která v dnešním přehledu není, pak neváhejte, nominujte ji přes formulář na konci článku a napište nám, jakou aplikaci považujete za hodnou zmínky a proč. Na základě vašich doporučení připravíme článek „Čtenáři doporučují: aplikace pro automatizaci telefonu“, který vyjde 15. listopadu.
Chcete-li nominovat více aplikací, použijte nominační formulář opakovaně.
Za vaše nominace předem velice děkujeme!
Uzávěrka čtenářských nominací je ve čtvrtek 8. listopadu v 6:00!
Nominace byly ukončeny. Článek, založený na čtenářských tipech, vyjde ve čtvrtek 15. listopadu.
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (35)
Přidat komentář