Menu

Profile Scheduler: automatické profily pro Android

Chcete, aby byl váš “chytrý telefon” ještě o něco chytřejší? Ideálně aby se o sebe postaral sám? Zkuste Profile Scheduler – aplikaci, která vás zbaví starostí a nastaví telefon vždy podle aktuální situace!

Už vás někdy ze spánku probudila SMSka nebo příchozí hovor? Koho jste pak proklínali? Odesílatele, volajícího, telefon, nebo sebe – za to, že jste mobil na noc nevypnuli, nebo nepřepnuli do tichého režimu? Jenže kdo má myslet každý večer na vypnutí vyzvánění a ráno zase na jeho zapnutí? Odpověď je jednoduchá: nechte za sebe myslet chytré profily!

V minulosti jsme vám prezentovali hned několik aplikací pro automatizované ovládání/nastavení telefonu – viz například recenze Locale: Inteligentní automatické profily pro Android, AutomateIt – naučte svůj telefon víc, MacroDroid – Váš telefon má na víc, či Timeriffic: načasujte si profily. Oblíbeným zástupcem této skupiny aplikací je také Llama, kterou jsme ale na našich stránkách zatím nerecenzovali.

Dnes si představíme další z této kategorie aplikací, které na základě zadaných podmínek nastaví parametry telefonu dle vašich představ: jmenuje se Profile Scheduler (pamětníci chytrých Nokií se Symbianem S60 si možná vzpomenou …) a pochází z dílny vývojářského studia Wetpalm.

Uživatelské rozhraní

Po prvním spuštění se zobrazí licenční ujednání, se kterým je nutné nejprve souhlasit, následně se ukáže několik “rychlých tipů” pro používání programu.

Po prvním spuštění se zobrazí licenční ujednání

Po prvním spuštění se zobrazí licenční ujednání

Následně se zobrazí několik tipů

Následně se zobrazí několik tipů

Uživatelské rozhraní aplikace se skládá ze dvou sekcí, mezi kterými budete přepínat záložkami v horní části obrazovky (poněkud nepochopitelně zde nefunguje stále běžnější gesto odsunutí do strany).

Uživatelské rozhraní aplikace se skládá ze dvou sekcí

Uživatelské rozhraní aplikace se skládá ze dvou sekcí

Profily

Profily slouží k definování skupiny současně použitých nastavení.

Na první záložce najdete několik přednastavených profilů (Normal, který je výchozí a není možné ho odstranit, Schůzka, Tichý, Noc a Venku). To, který profil je právě aktivní, poznáte podle modré tečky napravo od jeho názvu, ale též v notifikační liště, kde je zobrazována ikona a názvy právě aktuálního profilu a pravidla. Kterýkoli profil můžete manuálně aktivovat jednoduchým tapnutím na jeho název.

V notifikační liště je zobrazována ikona a název profilu

V notifikační liště je zobrazována ikona a název profilu

Existující profily můžete dle libosti upravovat, případně odstranit, ale také – přes tlačítko Přidat profil – zakládat vlastní. Dlouhým tapnutím na jeden z profilů vyvoláte kontextovou nabídku s následujícími možnostmi:

 • Upravit – úprava parametrů již existujícího profilu.
 • Časovač – nastaví zvolený profil na zadanou dobu (15/30 minut, 1/2/3 hodiny, vlastní doba) a pak se vrátí k původnímu profilu. To oceníte například tehdy, pokud se chystáte na schůzku, během které nechcete být rušeni.
 • Zamknout – uzamkne daný profil a zabrání jeho přepsání pravidly.
 • Odstranit – odstraní zvolený profil.
 • Kopírovat – vytvoří nový profil, přičemž nastavení převezme od již existujícího. To se hodí například v případě, kdy se nový profil liší od již existujícího jen v některých položkách.
Dlouhým tapnutím na jeden z profilů vyvoláte kontextovou nabídku

Dlouhým tapnutím na jeden z profilů vyvoláte kontextovou nabídku

U každého profilu můžete nastavit následující parametry:

 • Jméno profilu a Ikona slouží k jednodušší identifikaci profilu v seznamu a v notifikační liště. Na výběr je přitom dvacet různých ikon.
 • Whitelist povolit a Vyber Whitelist slouží k nastavení seznamu čísel, která se vám při nastavení zvoleného profilu mohou dovolat. O této funkci si povíme dále.
 • Sekce Zvuk dovoluje nastavit hlasitost (zvlášť pro vyzvánění, oznámení, alarm, média, systém a hlas), vibrace, vyzváněcí tón, zvuk pro oznámení, tónovou a vibrační odezvu. U všech položek je možné nastavit konkrétní hodnoty, nebo volit mezi zapnutím, vypnutím, nebo žádnou změnou (proti předchozímu platnému profilu).
 • Sekce Bezdrátová připojení a sítě umožňuje zapínat/vypínat či ponechávat nastavení režimu V letadle, Wi-Fi, Mobilních dat a Bluetooth.
 • Pod Displej můžete nastavit jas displeje (konkrétní hodnotu od 0 do 255, automatický jas, nebo beze změny), dobu pro zhasnutí obrazovky (15/30 sekund, 1/2/5/10/30 minut, nikdy), automatické otáčení a volbu tapety.
 • Dále je možné zapínat a vypínat automatickou synchronizaci, spouštět zvolenou aplikaci při aktivaci profilu (například navigaci při profilu určeného pro jízdu autem), nebo zapínat a vypínat GPS přijímač (sami autoři upozorňují, že Google zablokoval aplikacím třetích stran přístup k zapínání GPS, a že tedy tato funkce nemusí fungovat na všech telefonech).
Možnosti nastavení profilu

Možnosti nastavení profilu

Možnosti nastavení profilu

Možnosti nastavení profilu

Možnosti nastavení profilu

Možnosti nastavení profilu

Možnosti nastavení profilu

Možnosti nastavení profilu

V sekci Profily tedy nastavíte co má telefon dělat. Teď mu ještě musíme říci, kdy, kromě manuálního zapnutí profilu, to má dělat.

Pravidla

Pravidla slouží k automatické aktivaci nastavených profilů na základě definovaných podmínek.

V sekci Pravidlo nenajdeme žádná předpřipravená nastavení – budete si tedy muset nastavit vlastní sadu pravidel. K tomu slouží tlačítko Přidat pravidlo.

Jako první se vybírá z již existujících profilů ten, na který se bude pravidlo vztahovat.

Profil pro nově zvolené pravidlo

Profil pro nově zvolené pravidlo

Následně přichází pojmenování vytvářeného pravidla.

Pojmenování vytvářeného pravidla

Pojmenování vytvářeného pravidla

Poté se již dostanete k nastavení podrobností, kde můžete ovlivnit:

Možnosti nastavení pravidla

Možnosti nastavení pravidla

 • Jméno pravidla – lze kdykoli změnit.
 • Stav pravidla (zapnuto/vypnuto).
 • Profil – také lze dodatečně změnit zvolený profil.
 • To nejdůležitější Podmínky, kdy je dané pravidlo platné a profil tedy aktivní – podrobnosti a možnosti si probereme dále.
 • Pokud podmínka není splněna – výběr profilu, který bude platit v případě, že podmínka neplatí.
  • Zde již vidíme seznam nastavených pravidel

   Zde již vidíme seznam nastavených pravidel

   Pravidlo (a tedy daný profil) lze aktivovat v závislosti na celé řadě podmínek:

   Pravidlo (a tedy daný profil) lze aktivovat v závislosti na celé řadě podmínek

   Pravidlo (a tedy daný profil) lze aktivovat v závislosti na celé řadě podmínek

   Pravidlo (a tedy daný profil) lze aktivovat v závislosti na celé řadě podmínek

   Pravidlo (a tedy daný profil) lze aktivovat v závislosti na celé řadě podmínek

   • Plánovač – zapne pravidlo v zadaný čas. Využijete například v okamžiku, kdy víte, že máte v deset hodin schůzku a chcete, aby telefon s předstihem přešel do tichého režimu. Lze nastavit počáteční a koncový čas, v případě pravidelných termínů také opakování v zadané dny v týdnu.
   • Typ pravidla Plánovač

    Typ pravidla Plánovač

   • Sluchátka – pravidlo se bude aktivovat při připojení sluchátek.
   • Typ pravidla Sluchátka

    Typ pravidla Sluchátka

   • Nabíjení – pravidlo se bude aktivovat při připojení k nabíječce.
   • Typ pravidla Nabíjení

    Typ pravidla Nabíjení

   • Auto nabíječka – pravidlo se bude aktivovat při připojení k auto nabíječce, respektive při nabíjení přes USB port.
   • Pravidlo typ Auto nabíječka

    Pravidlo typ Auto nabíječka

   • Baterie – pravidlo se aktivuje v případě, že je indikovaný stav baterie v zadaném rozmezí. Využijete například pro snížení podsvětlení displeje a vypnutí zbytných modulů.
   • Pravidlo typ Baterie

    Pravidlo typ Baterie

   • Kalendář – dovoluje aktivovat pravidlo na základě klíčových slov. Můžete přitom zvolit kalendáře, které mají být brány v potaz, a nastavit, zda mají být brány v potaz i celodenní události. Pokud si například všechny schůzky či jednání zapisujete do kalendáře se stejným klíčovým slovem, je takto možné automaticky přepínat telefon třeba do tichého režimu. Podle některých uživatelů ale toto pravidlo nefunguje vždy stoprocentně.
   • Pravidlo typ Kalendář

    Pravidlo typ Kalendář

   • Bluetooth – pravidlo se aktivuje buď připojením ke specifickému zařízení (například handsfree v autě), nebo k jakémukoli Bluetooth. Ideální například pro automatické nastavení před zahájením jízdy autem.
   • Pravidlo typ Bluetooth

    Pravidlo typ Bluetooth

   • Wi-Fi – podobně jako předchozí, i toto pravidlo lze vztáhnout na připojení k jakékoli, nebo ke konkrétní Wi-Fi. Využitelné například pro nastavení na doma, v zaměstnání, nebo automatické vypnutí dat při připojení přes bezdrátovou síť.
   • Pravidlo typ Wi-Fi

    Pravidlo typ Wi-Fi

   • Poloha – pravidlo je aktivní v případě, kdy se nalézáte v dané lokalitě. Tu lze určit buď z mapy (pak se používá GPS), nebo z Cell-ID, tedy identifikátoru základnové stanice mobilní sítě. Pokud chcete používat tuto možnost, určitě doporučujeme nastavovat polohu podle BTS, protože je to energeticky řádově méně náročné než v případě používání polohy z jiných zdrojů.
   • Pravidlo typ Poloha

    Pravidlo typ Poloha

   • Orientace – pravidlo na základě polohy telefonu.
   • Pravidlo typ Orientace

    Pravidlo typ Orientace

   • Cyklický časovač asi nevyužije každý, ale někomu se může hodit. Toto pravidlo lze aktivovat v daných intervalech vždy na zadanou dobu (například “každou hodinu zapni na minutu Bluetooth”).
   • Pravidlo typ Cyklický časovač

    Pravidlo typ Cyklický časovač

   Současně může být zadáno více podmínek – platí zde logické “AND”, takže můžete například vytvořit podmínku typu “pokud je mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou dopoledne a já se nacházím v práci (podle cell-ID), zapni profil práce – oběd!”

   Prioritu pravidel je možné nastavit přes [Menu]-Změna pořadí a pak jednoduše jejich přetažením na příslušné pozice. V případě, že se “potkají” dvě vzájemně kolidující pravidla, má vyšší prioritu to, které je v seznamu výše.

   Prioritu pravidel je možné nastavit

   Prioritu pravidel je možné nastavit

   Whitelist

   Už jsme se zmínili o tzv. “whitelistu”, tedy o seznamu volajících, od kterých chcete či naopak nechcete přijímat hovory i přes nastavený profil. K nastavení se dostanete z obou sekcí aplikace stisknutím [Menu]-Whitelist nastavení. Autoři pravděpodobně předpokládají, že tato funkce bude zajímavá pro menší část uživatelů, proto jí nevyhradili samostatnou záložku.

   V dalším okně stisknete tlačítko Přidat whitelist, následně můžete vybírat z Neznámý, Individuální a Skupina.

   Můžete vybírat z Neznámý, Individuální a Skupina

   Můžete vybírat z Neznámý, Individuální a Skupina

   Dané skupině či jednotlivým kontaktům je pak možné nastavit individuální hlasitost vyzvánění a (pokud používáte výchozí systémovou aplikaci pro správu SMS) také hlasitost oznámení. Nejde tedy o blokování – zvolení uživatelé a/nebo skupiny mají pouze definovanou vyšší nebo nižší hlasitost.

   Dané skupině či jednotlivým kontaktům lze nastavit individuální hlasitost

   Dané skupině či jednotlivým kontaktům lze nastavit individuální hlasitost

   Seznamy povolených volajících se pak nastavují v profilech, kde je nutné aktivovat zatržítko Whitelist povolit a následně vybrat ty, kterým chcete nastavit výjimku.

   Při testování na redakčním Samsungu Galaxy S II jsme ale narazili na zásadní problém, se kterým jsme se setkali i u jiných aplikací tohoto typu (např. Locale): jestliže je telefon v tichém režimu, ani přes výjimku nastavenou ve “whitelistu” telefon nezvoní. Autoři také sami přiznávají problém, spočívající v nemožnosti potlačit vibrace, jestliže jsou nastaveny.

   Ukázkové možnosti

   • Můžete si nastavit, že v době spánku – třeba každý den mezi 22:00 a 6:00 – má být telefon v tichém režimu, případně i zcela odpojený od Internetu.
   • Lze nastavit, jak se má telefon chovat v zaměstnání, a jak doma – buď přes pravidlo vázané na čas (pokud máte pevnou pracovní dobu), nebo na polohu, zjištěnou přes GPS, mobilní síť, nebo aktuálně dostupnou Wi-Fi.
   • Je možné určit, že telefon v nabíječce bude mít vyšší úroveň podsvícení displeje a delší interval pro jeho zhasnutí.
   • Pokud máte v autě Bluetooth handsfree, můžete na připojení navázat další činnosti – například vyšší hlasitost vyzvánění, automatické spuštění navigace či aplikace přijímající hlasové příkazy.
   • Telefon může automaticky přecházet do tichého režimu v případě, že máte v kalendáři naplánovanou schůzku nebo jinou událost.
   • Pokud to bude na vašem telefonu fungovat, můžete mít “výjimečné kontakty”, které se vám dovolají i v noci, zatímco ostatní vás nevzbudí telefonátem ani textovou zprávou.
   • V případě, že v akumulátoru vašeho telefonu zbývá jen málo “šťávy”, můžete nechat telefon přejít do úspornějšího režimu, kdy vypne energeticky náročnější funkce (GPS, Wi-Fi, mobilní data).

   Další možnosti nastavení

   V nastavení aplikace je možné povolit nebo zakázat aplikování pravidel. Určitě doporučujeme aktivovat službu na pozadí, která je dle autorů podmínkou pro správnou funkci. Také v tomto menu lze měnit pořadí a tedy i prioritu pravidel, nebo nastavovat “whitelist”.

   Možnosti nastavení aplikace

   Možnosti nastavení aplikace

   Možnosti nastavení aplikace

   Možnosti nastavení aplikace

   Možnosti nastavení aplikace

   Možnosti nastavení aplikace

   Možnosti nastavení aplikace

   Možnosti nastavení aplikace

   Bohužel jsme zde narazili i na několik ne právě vydařených překladů. Například Umístění poskytovatele ve skutečnosti nastavuje, jaká služba má být používána pro určení polohy.

   Nastavení aplikace lze zálohovat a samozřejmě i následně obnovit, takže není problém přenést je do jiného/nového telefonu.

   V sekci Pomoc najdete pouze informaci o aktuálně používané verzi a odkaz na online nápovědu.

   Součástí aplikace jsou také dva widgety:

   • o rozměrech 1×1 zobrazuje pouze informaci o aktuálně aktivním profilu.
   • o rozměrech 4×1 ukazuje více podrobností, tj. kromě profilu také aktivní pravidlo a dobu jeho platnosti.
   Součástí aplikace jsou také dva widgety

   Součástí aplikace jsou také dva widgety

   Aplikace je dostupná ve dvou verzích: varianta zdarma obsahuje reklamu a má několik omezení. Plná verze Profile Scheduler+ přijde na 3,25 amerických dolarů, tedy v přepočtu přibližně na 65 Kč. Placená verze navíc přináší:

   • Možnost definovat více neomezené množství pravidel (verze zdarma vám jich dovolí jen osm).
   • Aktivaci profilu nebo pravidla přes widget.
   • Aktivaci profilu přes zástupce.
   • Neobsahuje reklamu.
   • Možnost mít ve “whitelistu” více až 50 kontaktů (verze zdarma umožňuje jen tři)
   • Dovoluje zadání až 15 Cell ID (verze zdarma jen 3).

   Autoři mají s aplikací poměrně velké plány a plno námětů na další vylepšení. Připravují například podporu pluginů třetích stran, které by mohly přinést významné rozšíření podporovaných podmínek i funkcí. Zvažuje se také práce s přesměrováním, uživatelsky definovatelné vibrace, automatický návrat k předchozímu profilu v případě skončení aktuálního, nastavitelné barvy profilů, rozlišení lichého a sudého týdne, a celá řada dalších novinek – ostatně podívejte se sami na stránku s plány a nápady.

   Pochvalu si zaslouží také podpora a reagování na požadavky ze strany uživatelů – v posledních verzích tak například přibyly:

   • Podpora neznámých čísel a skupin ve “whitelistu”.
   • Nastavení automatického otáčení obrazovky.
   • Více současných podmínek pro aktivaci profilu.
   • Možnost nastavení priority pravidel.
   • Stav “pokud není” v pravidlech.
   • Aktivace profilu s ohledem na orientaci telefonu.
   • Uživatelsky definovatelný interval kontroly polohy.
   • Podpora zařízení bez telefonních funkcí (tablety).
   • Přidán cyklický časovač.

   Výsledkem této aktivity jsou poměrně časté aktualizace – například v září byly vydány tři updaty, v srpnu dva, v červenci dokonce čtyři. Takovou podporou se může pochlubit skutečně jen málokterá aplikace – například konkurenční Locale se dočkalo od března jen dvou aktualizací.

   Resumé

   Aplikace Profile Scheduler je rozhodně jedním z nejzajímavějších programů pro automatické nastavení telefonu na základě zadaných pravidel. Můžeme o ni říci, že jde o program typu “nastav a zapomeň”, neboť po úvodní konfiguraci ji asi budete potřebovat navštívit jen velmi výjimečně. Oceňujeme širokou škálu možností vstupních podmínek i rozsáhlé možnosti nastavení všemožných funkcí, modulů a chování, díky kterým se může váš telefon přizpůsobovat aktuální situaci, místu, času apod.

   Od uživatelů si Profile Scheduler vysloužil průměrnou známku 4,4 (v placené i “zadarmové” verzi), což lze považovat za dobrý standard. Konkurence je ale o něco málo výše: na špičce jsou Tasker a Llama se známkou 4,7, Timeriffic 4,6,  o krůček vzadu jsou AutomateIt a MacroDroid se známkou 4,3, zatímco nejhůře si v uvedeném segmentu vede Locale se známkou 4,1.

   Konkurence je sice nemalá, jak jsme ostatně zmínili na začátku této recenze, nicméně Profile Scheduler v ní bez problému obstojí. Jeho devizou je především pochopitelná filozofie ovládání a nastavení, se kterou si poradí i začátečníci.

   Profile Scheduler můžete nainstalovat a používat na Androidu 2.2 a vyšším, z interní paměti si ukousne něco kolem jednoho megabajtu, a k dispozici jsou anglická, arabská, čínská, česká, francouzská, holandská, ruská, německá, slovenská, španělská jazyková mutace.

   Profile Scheduler
   Wetpalm
   Verze2.1.1 (4. 10. 2012)
   Velikost1,0 MB
   2.2+


   Zdarma


   64,99 Kč

 

Komentáře

David

David

11.10.2012 6:30

Vypadá to dobře a je v CZ. Vyzkouším.

MartinezZ

MartinezZ

11.10.2012 6:53

Jednodušší a přehlednější Profile Manager
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.lassak.profiler

Libb

Libb

11.10.2012 7:42

Osobně už dlouho používám Llamu a tady jsem našel navíc asi jen to cyklické zabínání BT nebo wi-fi, což by se i hodilo (ale možná to Llama má a já si toho jen nevšimnul).
Musel bych zkoušet si to nastavit, abych mohl srovnat s Llamou, která má poněkud svéráznou logiku, ale nejspíš to neudělám. Llama slouží skvěle, mám v ní docela dost pravidel a představa přepisování do jiného programu s ve finále víceméně stejnou funkčností mě trochu děsí :)
V každém případě chválím článek, luxusní test a popis funkcí!

P.S. Ještě musím zkusit ty kalendáře, to mně v Llamě chybí
P.P.S. Android 4.1.1 má funkci tichých hodin (u SGS3 se to jmenuje Režim blokování) a tam kze nastavit podle času, kdy se vypnou upozornění, a to jak zvukové, tak dioda, což je u SGS3 hodně dobré, protože ta osvítí celou ložnici :)

Petr M.

Petr M.

11.10.2012 7:57

Já si svého času právě poté co zde vyšla recenze na Locale tento SW koupil a od té doby mohu prohlásit že je to to nejlepší za co jsme své peníze na Androidu utratil.
To velké množství plug-inů apod. z toho dělá super produkt.
Ale je fakt, že jsem nezkusil nic jiného od té doby tak nemám možnost porovnat, ale také ani potřebu s něčím jiným laborovat.
Telefon se mi vždy a všude chová tak jak potřebuji sám od sebe a to je super věc.

Petr M.

Petr M.

11.10.2012 8:03

A mě by zajímala jedna věc, tasker i Locale si rozumí se stejnými pluginy, umí s těmito pluginy třetích stran pracovat i tato aplikace ? Používám totiž spoustu specifických pluginů a nevím zda bych je dokázal v této aplikaci něčím nahradit.

Invoker

Invoker

11.10.2012 8:47

Ale jo dobry..ale opet musim napsat ze Llama zvladne vse tohle a mnohem vic a zdarma =o)

Kvasoň

Kvasoň

11.10.2012 8:59

Používám už delší dobu. Přehledné rozhraní, velké možnosti. Ono to není tak složité, jak to na první pohled vypadá… ;-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

11.10.2012 9:45

To: Petr M.
Nene, Profile Scheduler zatím pluginy neumí. Žádné.
V článku to píšu ;)

JaroB

JaroB

11.10.2012 9:58

Používamod už roky A bez neho si neviem život predstaviť, neskutočne mi zjednodušil život. Nemusím sa o nič starať. Všetko robí sám A bez zásahu. Vyskúšal som skoro všetky dostupné manažéry profilov od Liany cez všetky ale táto je najjednoduchšia A najprehľadnejšia z nich. Je V našom jazyku A stále sa o ňu
vývojár stará. Mesačne nová verzia. Nemusím sa starať či keď odídem z domu tak budem počuť zvonenie alebo mi wifi bude zbytočne žrať baterku, všetko to spraví sám A bez zásahu. Alebo prídem domov, detekuje domácu wifi A hneď sa prepne na profil Doma atď.
Super vec odporúčam každému A hlavne šetrí baterku keď sa ponastavuje všetko tak aby zbytočne nešli veci na pozadí.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

11.10.2012 10:15

To: Libb
Díky za pochvalu :)
Llamu jsem nezkoušel, ale ať už hodnocení v Obchodě Play, nebo pochvaly ze strany uživatelů, na které často narážím, ukazují, že to bude asi “TOP” aplikace v tomto segmentu.
Nicméně z hlediska obtížnosti nastavení je přeci jen o něco výše než tento Profile Scheduler, který je vysloveně “user friendly”.

Libb

Libb

11.10.2012 10:52

Jo, koukal jsem schválně na aktuální Llamu a zdá se, že kalendář je už v pohodě i podle klíčových slov.

ota.n

ota.n

11.10.2012 10:53

Pěkná recenze, ale nechám si Llamu (skoro roční bezproblémové používání). Ale fakt je že ta čeština je velké plus a asi by to zvládlo fungovat stejně. Pro Llamu je velké plus cena. Ale chci se zeptat trochu mimo – jak to pozná rozdíl mezi nabíječkou a nabíječkou v autě? Je nějaký fígl v zapojení konektoru?

duky

duky

11.10.2012 11:05

Ja som ostal verný locale.

Skúšal som Llama, tam mi nefungovalo korektne prepínanie profilu na základe polohy a času, vadila mi trochu divná logika vytvárania pravidiel.

Tasker je veľmi mocný nástroj, no na nastavenie musí byť človek asi programátor, pre bežného užívateľa je to veľmi zložíte.

V locale používam množstvo pluginov.
Okrem nastavenia jasu displeja a hlasitosti zvonení na základe polohy a času používam “chuťovku“ ako blokovanie určitých hovorov, pokiaľ som v roamingu a mám pripojené určité BT handsfree zariadenie.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

11.10.2012 11:25

To: ota.n
JJ, jinak zapojené konektory.
Nabíječka v autě (tedy pokud má standardní zapojení) dává jen 0,5 A, zatímco běžná nabíječka kolem 1 A.

Ada

Ada

11.10.2012 13:32

doplneni pro Llama:
– umi pouzivat pluginy napsane pro Locale i Tasker (napriklad free “Locale Send SMS” na posilani SMS, a dalsi …)
– umi aplikacim prirazovat ruzna zvoneni/mp3 pro rzne profily (pomoci LlamaTone)
– odlozene udalosti (s moznosti pak udalost nespustit, pokud uz puvodni podminky neplati)

Rostislav

Rostislav

11.10.2012 14:01

Zatím používám aplikaci TimerAndroid. Protože pracuji na směny ranní-noční-dva dny volno, potřebuji aby se každá funkce dala aktivovat každý čtvrtý den. Umí to tatotaplikace_ Díky.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

11.10.2012 14:27

To: Rostislav
ne, to neumí.

Kristián Mohač

Kristián Mohač

11.10.2012 14:36

U Profile schleduler sem se setkal s problémem(free i placená), že nedokáže měnit hlasitost zvůků. Příklad: Profil Normal: max hlasitost vyzvánění, Profil Škola: žádné vyzvánění. Přesto mi mobil v hodině začal hrát

garcia

garcia

11.10.2012 15:11

odskusal som llama ani po pol hodine hrania sa s tym som nedokazal nastavit ani zakladne veci.. je to komplikovane… nainstaloval som si tento profile scheduler (free) a nastavil som vsetko do 1min.. to ako funguje uvidim v praxi ale zatial robi to co ma robit :).. takze dakujem ze appku :)

Michal

Michal

11.10.2012 15:38

Profile Scheduler není špatný program, ale má jednu velkou vadu a tou je, že neumí na Androidu 4.1 zapínat/vypínat vibrace, a to jak pro hovory, tak i pro notifikace :(

Přepínat vibrace umí například PhoneWeaver, ale jen pro hovory, pro notifikace (sms, e-mail) to také neumí.

Je to velká škoda, že takovouto základní věc ty aplikace neumí…

Nabíječka v autě – není pravda, že dává 0,5A, tohle je jen v tom případě, že někdo používá blbou nabíječku. S 0,5A si dnes člověk telefon spolu s navigací nenabije, protože 0,5A je málo. Většinou nabíječky dávají 1A nebo nové některé nové 2A. Poznat se to v telefonu dá tak, že obyčejná nabíječka s 0,5A nemá zkratované (spojené) datové piny a v telefonu se hlásí jako USB nebo DC. Pokud má nabíječka tyto piny zkratované (může být také přímo v kabelu), tak se hlásí jako AC a tedy tak, jakoby to byla nabíječka klasická, tedy telefon neví, že je nabíjen z USB nebo auta. Snad jsem to trochu objasnil :)

Franta

Franta

11.10.2012 15:49

Já jsem maximálně spokojen s Handy profiles (český program) – je velmi jednoduchý a funkční. Používám jednak k časovému přepínání (na noc ztmavení displeje, ztišení zvuků), jednak k automatickému zapnutí/vypnutí wi-fi při příchodu/odchodu domů, podle polohy – čísla BTS. Funguje to tak, že to již nevnímám, člověk si na to zvykne tak, že když jsem ho odinstaloval – kvůli jiným problémům, tak jsem byl celkem nešťastný, že mám tak “nenastavený” mobil. Do nedávna byl bezplatný, teď bohužel přešli na 3-měsíce bezplatně, pak placená verze – 50Kč. Asi bych to i zaplatil, ale nemám zavedené placení na G.Play, tak nevím, co budu dělat, až mi doběhne zkušební lhůta.
Pro toho, kdo chce co nejjednodušší automatické přepínání podle času, polohy a ještě několika dalších podmínek je to myslím ideální program. A řekl bych, že ani nežere baterku, dá se i nastavit interval, po jakém se testují přepínací podmínky.

Petr

Petr

11.10.2012 15:58

Potřeboval bych ovlivňovat zámek mobilu, a to do profilů myslím nedávají. Přitom je to základní věc – doma nechci neustále zadávat PIN, zatímco když se mobil zapomene v hospodě, tak bych byl rád, aby se do něj nikdo nedostal.

Která aplikace zaměřená na správu profilů umí měnit zámek mobilu?

michal

michal

11.10.2012 16:26

Podporte HandyProfiles! Je od ceskeho autora, umi da se rict vse, prepina se dle polohy (bts, wifi) nezatezuje ani baterii ani procesor. Jednou nastavite a jede to samo … a autor reaguje na podnety od uzivatelu. Vlakno najdete na http://www.androidforum.cz – tam je i podpora od ostatnich uzivatelu …

Franta

Franta

11.10.2012 16:59

Petr – zámek: S tím je asi trochu problém – pomocí Widgetsoidu lze zámek (lockscreen) vypnout, ale i tak se mi stalo, že se po nějaké době sám zapnul, tak to asi nebude jen tak. Mě zase trochu vadí, že když si normálně v systému – tedy v HTC Sense zapnu odemykání gestem, tak tam pak mám jak lockscreen, kterou musím stažením odemknout, tak ještě k tomu další obrazovku s tím odemykacím gestem. Nevím, proč, když už nastavím to odemykání (gestem nebo PINem), pročtedy nezruší tu původní odemykací obrazovku. Nevíte někdo, jak by se toho dalo zbavit u nerrotnutého telefonu? Já vím – dá se nainstalovat jiná lockscreen třeba od goLauncheru, to jsem zkoušel, ale připadlo mi to takové nekonzistentní (nějak se to tlouklo :-) ) s dalšími obrazovkami, tak jsem ji zase zrušil.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

11.10.2012 17:48

To: michal
Dobrý den,

přiznám se, že aplikaci HandyProfiles jsem doteď neznal :)
Otestuji ji a pokud bude zajímavá a funkční, tak ji třeba věnuji i recenzi :)
Díky za tip!

JaroB

JaroB

11.10.2012 17:58

Michal: Jo jo ešte to na 4.1 nebeží ako má ale určite na tom intenzívne pracujú. Inak ja som mal po nahratí JB tak isto problém s vibráciami ale som to pozapínal a povypínal ručne a od vtedy mi vibruje vtedy kedy má. Mne zas hapruje odpojenie od domácej wifi keď ju opustím a neprepne profil. Ale toľko vydržím pokiaľ vyjde aktualizácia na Jelly Bean :D

Pre všetkých ostatných…konkrétne spomínané problémy vyššie sú IBA NA 4.1.1 Jelly Bean a Profile sheduler na starších funguje ako hodinky…max odporúčam pre tých čo nemajú JB.

duky

duky

11.10.2012 21:17

Petr – vie to locale s pluginom aplikácie seal. Na základe polohy asi môžeš určiť, že doma a v práci nebude zámok aktívny, všade inde aktívny bude…

Michal

Michal

11.10.2012 21:48

JaroB: Také jsem to zkoušel zapnout a vypnout ručně, ale vibrace prostě nefungují, buď jsou trvale zapnuté nebo vypnuté, ale na základě změny profilu se nezapnou nebo nevypnou :( Telefon mám Galaxy Nexus bez rootu, takže mám automaticky nejnovější verzi androida. Na jednu stranu je to fajn, ale zrovna u tohoto je to spíš na obtíž :) Uvidíme, zkusím ještě ten HandyProfiles co tu byl zmíněn a když tak budu čekat na aktualizaci.

Petr K.

Petr K.

11.10.2012 23:28

To: Karel Kilián – Vážený pane redaktore, velmi děkuji za skvělou a podrobnou recenzi aplikace Profile Scheduler. V závěru článku upozorňujete na místy ne příliš vydařený překlad aplikace do češtiny. Máte určitě pravdu! Dovolte však, abych krátce zareagoval – jsem totiž autorem překladu do češtiny a také i do slovenštiny. Aplikaci Profile Scheduler používám od téměř jejího vzniku (verze 1.0.1) a protože se mi líbila, rozhodl jsem se, že udělám překlad do CZ – chtěl jsem totiž mít program v češtině. Autora aplikace jsem pak ale požádal, aby dal CZ verzi k dispozici všem. Bohužel, nemám tolik možností vše testovat (nedostávám ani testovací verze) a navíc i anglická verze někdy nedává správný význam… Překlad do SK vznikl tak, že kdysi někomu ze Slovenska přišlo líto, že aplikace není také ve Slovenštině – takže jsem udělal i překlad do SK. Nedávno jsem vznesl na Google Play dotaz na “bratry” Slováky, zda je překlad alespoň trochu srozumitelný a podle reakcí se mi zdá, že jsou na Slovensku rádi, že mají alespoň to :-) (Děkuji Slovákům za jejich shovívavost) Nejsem profík a celý překlad beru tak, že aplikaci chci mít pro sebe v češtině a že i druzí z toho budou snad mít trochu užitku. Kdyby se našel někdo, kdo by se překladu chtěl věnovat na odborné úrovni, uvítám případnou pomoc. Věřím, že můj příspěvek ohledně historie překladu do CZ a SK, bude k Vašemu pěknému článku alespoň trochu zajímavou tečkou. S úctou, Petr K.

JaroB

JaroB

11.10.2012 23:44

Michal: teraz večer mi dorazila aktualizácia opravuje všetky moje chyby :D Už mi funguje odpájanie a prepínanie profilov pri strate a detekovaní domácej siete tak ako pred tým ako som šiel na JB :D
Ale tie vibrácie sú tak ako píšeš. Ak vieš po anglicky skús im napísať o probléme. Ja by som to urobil ale neviem :( Určite to hneď obratom opravia.

Jarda

Jarda

12.10.2012 9:19

Nabijecka v aute muze davat klidne 1A, v tom problem neni. Zrejme se jedna o rezim Dock, kde je trochu jine zapojeni USB. Jinak ja pouzivam appku Setting Profile, ktera dela za podobne penize zhruba to same, mozna jen ze ma o trochu prehlednejsi konfiguraci.

Petr

Petr

12.10.2012 10:28

Na to vypínání PINu používám UnlockAtHome, což je samostatný program určený jen na to odemykání, reagující na připojení k vybrané WiFi síti. Dělá svou práci dobře, ale napadlo mě právě, že když tady ty Profile sledovače umí reagovat na kde co, třeba i na připojení ke správné WiFi síti, tak mohly mít ještě i to odemykání…

Jinak s tím PINem a odemykáním obrazovky je to slušně zamotané. Normálně, pokud má člověk chráněný tlf. PINem, tak ho obtěžuje po jeho zadání ještě odemykat obrazovku – to je krok navíc. No a když ten UnlockAtHome zruší dočasně PIN, tak tím zároveň zruší i zámek obrazovky, takže pak se mi doma/vpráci/vméoblíbenéhospoděswifi stává, že třeba strkám tlf. do pouzdra a on si něco pomačká sám, protože nemá zámek obrazovky.

IMHO by to chtělo oddělit zabezpečení telefonu a zamykání obrazovky a ovládat oboje nezávisle. IF je PIN then VYPNI LOCK, ELSE zapni LOCK :-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

12.10.2012 11:49

To: Petr K.
Dobrý den,

tu poznámku berte jen jako takovou drobnost. Je moc fajn a současně je to i velká výhoda, když má program lokalizaci do češtiny. Za to Vám patří velký dík. Osobně si myslím, že až na jednu či dvě položky v nastavení, kam uživatel přeci jen nechodí každý den, je ten překlad v pořádku. Mnoho uživatelů Vám je jistě – právem – vděčných!

Honza

Honza

12.10.2012 13:52

Já už dlouho používám Handy Profiles, nyní již v placené verzi a ještě mně nikdy nezradila (třeba v divadle…). Podle mně nejlepší aplikace navíc od českého vývojáře. :-)

Bob

Bob

12.10.2012 14:34

Když už tady lidi píšou, co používají, přidám se i já:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sbsh.phoneweaver

…skoro dva roky a bez problémů, v době kdy jsem vybíral a sháněl, byla to asi jediná aplikace, která mj. dokázala změnit wallpaper, což bylo a je pro mě důležité (btw. neumí použít live wallpaper). Nemám důvod měnit, ja to přesně tak jak je psané v článku: nastav a zapomeň :)

ic

ic

13.10.2012 11:45

@duky Mužu tě ujistit, že i pro programátora bylo tasker složitý… je to takové wtf klikací programování a něco dosud naprosto nového.
No v poslední verzi přišel Tasker s podporou javascriptu a vlastním javascript API, takže si ty profily prostě napíšu v javascriptu na pc a až pak si je dám do Taskeru a mohu je používat. Předtím v tom cokoliv vytvořit bylo šíleně zdlouhavé a složité.

Jaroslav Hrouda

Jaroslav Hrouda

25.12.2014 18:31

Dobrý den, mám telefon HTC One M8 a nainstaloval jsem si “Profile Scheduler” Je velmi přehledný, vyhovuje mi. Ale i když mám Android 4.4. kit kat, tak opravdu tento PS neumí zapínat a vypínat vibrace v profilech. Když zadám v profilu na oznámení vibrace vypnout a v nastavení sms oznámení zapnout, tak když přijde sms, stejně to zavibruje. To mě vadí. Kde se dá sehnat nějaká aktualizace? Nebo nějaký jiný “Profile Scheduler”, který tohle umí? Děkuji. JH

RHHKCZ

RHHKCZ

23.3.2015 14:40

Dobrý den všichni, nainstaloval jsem si Profile Scheduler a konečně se mi v noci dovolá pouze nejbližší rodina. Akorát nemohu přijít na to, jak nastavit svůj noční profil tak, aby mimo volající rodiny telefon nevydával žádný zvuk a přitom mě fungoval budík. Kdyby někdo věděl, tak to sem prosím písněte. Nechce se mi totiž nastavovat podmínka se začátkem a koncem profilu, když vstávám nepravidelně. Děkuji a jinak program určitě doporučuji.

RHHKCZ

RHHKCZ

24.3.2015 7:06

Tak už jsem to našel v jednotlivých zvucích, kde lze rozlišit i alarm a navíc při spuštění profilu “spánku” jsem si nastavil podmínku spuštění aplikace “hodiny” a tím si aspoň nezapomenu nastavit budík :-), který mám pokaždé trochu jinak. Ještě musím vykoumat, proč mi žena, kterou mám v povolených, pouze krátce zazvoní a pak ani nevibruje, což v případě tvrdeho spánku stačit rozhodně nebude.

Drahoš

Drahoš

21.9.2015 23:48

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, mám problém s tím, že si chci zrušit otáčení displeje na trvalo, ale když mi to někdo v nastavení vrátí na otáčení tak to zase musím rušit. Poradíte mi co s tím, bohužel dotyčné na zařízení pouštět musím, a neposlouchají s tím aby to nedělali.
Děkuji za jakoukoliv radu.

RSS (komentáře k článku)