Menu

SvětAndroida doporučuje: 4 nejlepší budíky

Již z dnešního pohledu historické mobilní telefony, jako například Nokia 5110, disponovaly funkcí budíku. Buzení telefonem samozřejmě nabízí i Android, přičemž kromě systémového budíku můžete vstávat i s jinou, alternativní aplikací. Přinášíme přehled čtyř budíků, které pomáhají procitnout redaktorům našeho portálu.

Asi jen málokdo rád vstává ráno z postele, nebo si může dovolit spát ve všední den, do kdy chce. Proto existují budíky, jejichž cílem je nejen ukazovat čas, ale především probrat spáče k životu. Mimochodem – podle Wikipedie byl “první historicky doložitelný budík sestrojen v norimberském klášteře již roku 1380. Jeho funkcí bylo budit mnichy, aby ráno nezaspali.” Klasický budík s ciferníkem a ručičkami pravděpodobně v mnoha domácnostech nenajdete, podobně i samostatné elektronické budíky, nebo výkřik techniky z konce minulého století – budík s rádiem – pomalu ustupují ve prospěch mobilů. Proto jsme se rozhodli tomuto segmentu věnovat 24. kolo našeho pravidelného cyklu SvětAndroida doporučuje.

Zadání pro redaktory tedy znělo: “Nominujte programy, jejichž cílem je probudit vás ze spánku. V popisu se zaměřte hlavně na to, jaké nadstandardní funkce vámi nominovaná aplikace nabízí (např. inteligentní odložení buzení, buzení podle spánkové fáze, netradiční způsoby vypnutí, …).”

Jak se ukázalo, drtivá většina z nás spokojeně používá systémový budík. Přesto se ale našli čtyři experimentátoři, vstávající za asistence “aplikace třetí strany”, kteří dohromady nominovali čtyři různé programy. Nuže, pojďme se podívat, jaké budíky pro Android byste určitě měli alespoň vyzkoušet.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Nejprve v redakci zvolíme téma dalšího dílu, následně mají všichni redaktoři týden na to, aby podali nominace svých aplikací.
 • Následuje příprava článku, který vychází ve čtvrtek, týden po uzávěrce (tj. právě dnes :) ). Na konci článku je připraven formulář pro čtenářské nominace (a je tam i v tomto případě ;) ).
 • Čtenáři mají týden na to, aby nominovali programy, jež podle nich v přehledu chybí.
 • Týden poté vychází na stejné téma článek “Čtenáři doporučují”.

Sleep as Android

Sleep as Android (původně známý pod nesprávným gramatickým názvem “Sleep as an Droid”) jsme recenzovali v červenci roku 2011 ve článku Inteligentní budík: Sleep as an Droid. V redakci Světa Androida se stal jedničkou – jako jedinou aplikaci dnešního přehledu ho nominovali hned dva redaktoři.

Adam Kováč popisuje funkce tohoto budíku takto: “Znáte to. Potřebujete se probrat včas, ale vzbudíte se ještě více ospalí, než jak jste šli spát po včerejším flámu. Pokud jste si mysleli, že to je neřešitelný problém, na Play Storu existuje jedna velmi šikovná aplikace, která je navíc od českého vývojáře. Jmenuje se Sleep as Android a monitoruje fáze vašeho spánku v sinusoidě. Jak to funguje? Mobil si položíte po spuštění aplikace vedle sebe na matraci a pomocí gyroskopu a akcelerometru zaznamenává vibrace z matrace. Navíc, pokud trpíte noční samomluvou (tak jako já :-)), tak ji i nahrává a to všechno krásně spojí do jednoho grafu, kde se dozvíte, kdy jste spali lehkým či tvrdým spánkem. Aplikace navíc budí v rozmezí půl hodiny od zadaného času, takže pokud chcete vstávat v 10, je dost možné, že vás budík vzbudí již v 9:32 právě kvůli lehké fázi. Aplikace je zdarma na 14 dní, pak je nutné si ji odemknout za cenu kolem 30 Kč. Nejlepší na tom všem je, že to opravdu funguje a v poslední době se probouzím svěží a plný životní energie (pokud zrovna není pod mrakem, že =))”

Karel Kilián pak dodává: “Od doby, kdy jsem Sleep as Android recenzoval, jsem ho k buzení používal denně. Teprve v posledních týdnech se budím s programem Morning Routine Free, o kterém bude řeč později, nicméně na SaD jsem nezanevřel a dále ho používám pro monitoring mého spánku.

Petr Nálevka, který je jeho autorem, je v mém vidění opravdovým profesionálem – jeho jízdní řády MHDroid byly jednou z prvních aplikací v mém premiérovém Androidu Vodafone 845, Pumpdroid pro vyhledávání nejlevějších benzínek používám každý týden, stejně tak lišta Dock4Droid je povedeným kouskem software. Sleep as Android tento programátor dovedl, dle mého názoru, prakticky k dokonalosti.

Kromě sledování a zaznamenávání průběhu spánku umí tento budík spáče probrat v okamžiku nejjemnějšího spánku, nabídne statistiky (pro zájemce o více detailů a grafy je tu SleepStats) a nahrávky. Líbí se mi i další funkce, jako je několik možných způsobů deaktivace zvonění – kromě klasiky je tu možnost prokázat svou bdělost výpočtem matematického příkladu, vyhledáním bdělé ovečky mezi spícími, skenováním QR kódu, nebo zatřesením.”

Z dosud nezmíněných funkcí dále jmenujeme:

 • Lze nastavit více různých buzení s odlišnými parametry (např. drsnější buzení ve všední dny a jemnější o víkendech), přičemž samozřejmě nechybí možnost opakování v zadané dny týdne.
 • Po nastavení ideální dobu spánku se můžete nechat aplikací upozornit v momentě, kdy je čas jít spát (čas se počítá k nejbližšímu následujícímu budíku).
 • Odložení buzení (“přispání”) s možností nastavení doby, počtu možných odložení, případně postupně se zkracujícím časem mezi po sobě jdoucími buzeními.
 • U budíku lze nastavit vyzvánění (pro každé buzení zvlášť), pozvolné zesilování a jeho rychlost.
 • Pro masochisty lze zapnout funkci “Buzení světlem”, kdy bude použit blesk fotoaparátu.
 • Nechybí ani funkce automatického ztlumování puštěné hudby (“ukolébavka”).
 • Možnost sdílení hodnocení spánku a grafů na Twitteru a Facebooku (to budou mít vaši přátelé radost! ;) ).

Pozitivně hodnotíme také skutečnost, že aplikace komunikuje v češtině, takže si i laik poradí s těmi nejsložitějšími nastaveními a funkcemi.

O kvalitách tohoto programu svědčí spokojenost uživatelů, kteří zkušební 14denní verzi udělili při více než milionu instalací průměrnou známku 4,5. Stejně je hodnocen i “odemykací klíč”, který si zakoupilo více než 100 000 uživatelů.

Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android
Petr Nálevka
Verze20120802 (2. 8. 2012)
Velikost2,5 MB
1.5+


Zdarma


33,99 Kč

Gentle Alarm

Druhý v pořadí skončil Gentle Alarm, jež do našeho přehledu nominoval Tomáš Očadlý. Předejme mu tedy slovo: “Gentle Alarm používám již několik let. Patří k jedněm z prvních pokročilejších budíků, který umožňoval například postupné zesilování hudby po dobu buzení, což v dobách Androidu 2.1 nebývala standardní funkce. Stáří aplikace můžete odhadnout i podle samotného vzhledu aplikace, který se moc nemění, ale určitě by ji vzhled ala Ice Cream Sandwich slušel. Mimo vzhled však aplikace nabízí spousty nastavení co se samotného buzení týče například v různých časových intervalech a podobně.”

Autoři aplikace – dva programátoři, jeden z Berlína a druhý ze San Francisca – použili pro motivaci k zakoupení plné verze jiný model. Testovací verzi neomezují na počet dní používání, ale poněkud netradičním způsobem: Gentle Alarm Trial vás probudí každý den, kromě středy. Pokud tedy chcete s tímto budíkem vstávat každý den do práce, nezbude vám, než si za cca 60 Kč pořídit jeho plnou verzi.

Program umí komunikovat v celé řadě jazyků, mezi kterými nechybí naše mateřština. Kromě ní lze vybírat z angličtiny, bulharštiny, čínštiny, dánštiny, francouzštiny, holandštiny, italštiny, maďarštiny, němčiny, norštiny, polštiny, portugalštiny a ruštiny.

Z dalších funkcí jmenujme:

 • Buzení v určité dny týdne, ve zvolené datum, nebo ve zvolené datum a poté opakované dle nastaveného plánu.
 • Možnost výběru vlastních barev, velikosti a typu písma, pozadí či tapety, formátu času a data a orientace displeje.
 • Noční zobrazení, které se aktivuje vložením telefonu do dokovací stanice, zapojením do nabíječky, nebo tapnutím na widget.
 • Funkce rychlého budíku, který zvoní jen jednou (např. pro krátkého “šlofíka”).
 • Podpora dokovací stanice.
 • Lze nastavit automatické přepnutí do režimu Letadlo nebo tichého režimu, aby vás v noci nikdo nerušil.
 • “Předbuzení” je funkce, kdy se vás telefon snaží probudit v lehkém spánku, takže budík “zvoní” jen velmi tiše. Teprve ve zvolený čas se hlasitost zvýší.
 • Budit vás může písnička ze souboru MP3, internetové rádio, vyzváněcí tón a vibrace.
 • Podporuje playlisty ve formátu M3u a náhodné pořadí, takže vás může probudit každý den jiná skladba. Můžete si také vytvořit automaticky generovaný seznam skladeb s písněmi daného žánru nebo autora.
 • K dispozici jsou také zvukové kolekce, například se zvuky přírody, jež si můžete stáhnout zdarma.
 • Postupné zesilování hudby a rozsvěcení displeje.
 • Profily – možnost uložit si několik typů buzení a ty pak používat při nastavování nových budíků.
 • Několik způsobů deaktivace zvonění (zatřesením, skládáním puzzle, vyřešením matematického příkladu, odložení převrácením).
 • Nastavení buzení v daný čas, nebo po uplynutí zadaného času.
 • Podpora hlasového zadávání budíku (“Set alarm”, “Time”, …).
 • Hlasový výstup – budík vám například může přečíst aktuální čas, nastavení dalšího budíku, ….

Kvalitu Gentle Alarmu potvrzuje průměrná známka 4,2 při více než 100 000 instalacích. Placenou verzi pak její uživatelé hodnotí ještě výše – 4,7.

K aplikaci je možné stáhnout také samostatný widget, který zobrazuje čas následujícího buzení, umožňuje otevřít aplikaci, nebo zapnout noční režim. Navíc dovoluje nastavit si jeho barevné provedení

Gentle Alarm

Gentle Alarm

Gentle Alarm

Gentle Alarm

Gentle Alarm

Gentle Alarm

Gentle Alarm

Gentle Alarm

Gentle Alarm (Trial)
mobitobi
VerzeLiší se dle zařízení (3. 7. 2012)
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma


59,93 Kč


Gentle Alarm Widget
mobitobi
Verze1.1.3 (29. 2. 2012)
Velikost16 kB
1.5+


Zdarma

Morning Routine Free

U aplikace s názvem Morning Routine Free by asi jen málokdo čekal, že se bude jednat o budík. Nicméně přes poněkud dlouhé a kostrbaté jméno ji v posledních týdnech denně používá Karel Kilián, který ji v květnu představil v recenzi Morning Routine: Budík, který vás zaručeně zvedne z postele!

“Začnu negativy: aplikace má celou řadu chybek a nedostatků, z nichž některé otravují život více, jiné méně. Asi nejotravnější je opakované mazání nastavení buzení, pokud mezi volbami nepostupujete ve správném pořadí – tedy od poslední položky k první.

Morning Routine Free používám z jednoho zásadního důvodu: protože mě donutí vstát z postele. Zvoní, zvoní a zvoní, dokud se nevysoukám z peřin a ve vedlejší místnosti neoskenuji jediný správný čárový kód. Nejde umlčet žádným jiným způsobem – tedy s výjimkou vypnutí celého telefonu.

Všechny ostatní budíky jsem se naučil deaktivovat v posteli, a bylo jedno, jestli jsem měl spočítat matematický příklad, hledat nějaký objekt, nebo třást telefonem. Stačilo pak položit hlavu na polštář a během sekundy jsem byl opět v říši snů. Ve finále to došlo tak daleko, že jsem měl nastavené čtyři různé budíky.”

Program nabízí tři typy buzení:

 • Regular alarm – běžný budík, který umlčíte tlačítkem na displeji,
 • Scanning alarm – budík lze vypnout naskenováním jakéhokoli čárového kódu,
 • Sequence alarm – budík, který vyžaduje nasnímání konkrétního čárového kódu.

Zda jste se skutečně probrali, může tento program zkontrolovat dalším požadavkem na načtení jiného čárového kódu.

Samozřejmě nechybí základní funkce, jako je možnost nadefinovat si více nezávislých budíků, opakování buzení v zadané dny týdne, nastavení zvonění, postupné zvyšování hlasitosti, dočasné ztišení zatřesením (abyste mohli se zvonícím budíkem chodit po bytě), nastavitelná doba přispání. Pro někoho možná bude zajímavé zobrazení informace o nejbližším nastaveném buzení v notifikační liště.

Morning Routine neobsahuje snímač čárového kódu, takže pro buzení s čárovým kódem budete muset použít další aplikaci – Barcode Scanner od Zxing Teamu.

Za projektem stojí norské vývojářské studio Agens AS, jež se kromě Androidu zaměřuje také na iOS a Windows Phone 7. Aplikaci její autoři nabízejí zdarma – nebo jak sami píšou “za vaši zpětnou vazbu”. Až se podaří dovést program k dokonalosti, uvažuje se o prémiové verzi, jež by měla přinést další možnosti a funkce.

Dodejme, že průměrné hodnocení po více než 10 000 instalací je 3,9. Škoda jen, že program nekomunikuje v českém jazyce.

Morning Routine Free

Morning Routine Free

Morning Routine Free

Morning Routine Free

Morning Routine Free

Morning Routine Free

Morning Routine Free

Morning Routine Free

Morning Routine Free
Agens AS
Verze1.13 (1. 8. 2012)
Velikost904 kB
1.6+


Zdarma

G-Alarm

O G-Alarmu jste na našem webu již také četli – recenzoval ho v říjnu loňského roku Jan Dolejš ve článku G-Alarm – budík, který vás nenechá zaspat. Honza je zjevně přesvědčen o kvalitách této aplikace, proto ji nominoval i do našeho přehledu: “G-Alarm jsem používal již v dobách Windows Mobile, a když jsem zjistil, že je dostupný i pro Android, nebylo moc co řešit. Tento budík nabídne vše, co byste mohli od budícího nástroje potřebovat. Každý budík lze detailně nastavit (opakování, různá upozornění, detailní nastavení hlasitosti a vibrací, kontrolní otázka, možnosti odkladu atp.) a navíc je možné vytvořené budíky kopírovat, abychom jiný budík, který se liší jen o nějaký detail, nemuseli vytvářet znovu.”

Z popisku v Obchodě Play se dále dozvídáme, že kromě volby vyzvánění nabízí tato aplikace automatické zapnutí režimu Letadlo během spánku, a jeho vypnutí v okamžiku probuzení. Kontrola bdělosti je prováděna buď počítáním matematického příkladu, nebo vyřešením bludiště, ve kterém musíte nakláněním telefonu dovést kuličku do důlku. Podobně, jako v konkurenčních programech, lze i v tomto případě nastavit přispání/vypnutí budíku si po zatřesení/otočení telefonu displejem dolů, přičemž si můžete nastavit postupné zkracování intervalu. Zajímavostí je možnost exportu a importu budíků.

K dispozici je demoverze, která je omezená podobným způsobem, jako Gentle Alarm – nebudí ve čtvrtek a v pátek. Neomezená verze vás pak přijde na necelých padesát korun.

Vývojáři z německého Ravensburgu, pracující pod značkou Ageye, mají za sebou již pěknou řádku aplikací, drtivá většina z nich byla určena pro Windows Mobile/Phone a iOS. G-Alarm je zatím jejich prvotinou pro Android, za kterou, jak doufáme, budou následovat další zajímavé kousky.

Demoverzi si stáhlo přes 5 000 uživatelů, kteří hodnotili průměrnou známkou 3,9. Více než tisíc zákazníků si koupilo plnou verzi programu, kterou zatím hodnotí známkou 4,1.

G-Alarm

G-Alarm

G-Alarm

G-Alarm

G-Alarm

G-Alarm

G-Alarm

G-Alarm

G-Alarm Demo
ageye
Verze1.2 (2. 10. 2011)
Velikost3,4 MB
2.1+


Zdarma


49,18 Kč

Chybí v tomto přehledu nějaký budík? Nominujte ho!

Starý aforismus říká: “Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem”. Jsme si vědomi toho, že dnes prezentované budíky nemusí nutně vyhovovat každému. Jistě se mezi vámi najdou zastánci jiných programů, přesvědčení o tom, že té “jejich” aplikaci ty naše nesahají ani po kotníky. Právě proto dáváme vždy na konci seriálu SvětAndroida doporučuje slovo vám – naším čtenářům.

Pokud tedy máte tip na budík, který se v dnešním přehledu neobjevil, dejte nám o něm vědět přes níže uvedený formulář. Napište nám, čím právě je právě ten “váš” budík zajímavý, jaké zajímavé funkce nabízí a proč ho používáte! Věříme, že se nám společnými silami povede najít ty skutečně nejlepší aplikace pro ranní vstávání.

Uzávěrka čtenářských nominací je ve čtvrtek 16. srpna 2012 v 6:00. Článek „Čtenáři doporučují: budíky“ pak vyjde ve čtvrtek 23. srpna. Těšíme se na vaše tipy!

NOMINACE BYLY UKONČENY! Článek „Čtenáři doporučují: budíky“ vyjde ve čtvrtek 23. srpna.!

 

Komentáře

Invoker

Invoker

9.8.2012 6:49

A co Budik Extreme ?? Taky stoji za vyzkouseni =o) Pouzivam ho 2 roky a jeste nikdy nezklamal a vyvojari se o nej pekne staraji.

MartinezZ

MartinezZ

9.8.2012 7:19

Jak píše kolega, Budík Xtreme ve výpisu chybí. Zkoušel jem budíků více, tenhle jediný je rozumný. Výše je vypsáno několik aplikací s hafem zbytečných funkcí. Budík Xtreme dělá jednu hlavní a dělá ji dobře. Navíc snad jediný budík, který umí (pro mě základní) věc, a to postupné zesilování budíku, přičemž si melodii, způsoba rychlost zesilování lze samozřejmě libovolně nastavit.
Drobnosti typu výběru několika způsobů ukončení buzení (tlačítka, matematické úlohy) jsou už jen drobností pro ty, co nevědí, co by roupama :)
A jako třešnička na dortu, aplikace samozřejmě umí i minutku (odpočítávání).

Potřebuje snad u budíku někdo nějaké grafy? Méně je někdy více a Budík Xtreme to umí na jedničku. S hvězdičkou.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

9.8.2012 7:33

To: Invoker a MartinezZ
Právě od toho je na konci článku formulář, kde můžete nominovat Vámi oblíbené aplikace :) Takže šup tam s ním! :))

Scalex

Scalex

9.8.2012 8:07

MartinezZ: No, jak je vidno v článku, tak Budík Xtreme není jediný, který umí zesilovat, Sleep as Android to umí taky. Ale chci se hlavně zastat těch grafů a “hafa zbytečných funkcí”. Taky jsem si dlouho myslel, že prostě stačí něco jednoduchého, co mě ráno vzbudí a tečka. Jenže když jsem už asi podesáté zaspal do práce, protože jsem budík několikrát snooznul (posunul o deset minut a chrupal dál) nebo když jsem se často budil nevrlý a nedospalý (přestože jsem spal osm hodin), tak jsem to začal řešit.

Sleep as Android mi zpočátku přišel jako šarlatánština. To měření fází spánků a vibrací a chrápání a samomluvy… Ale dal jsem tomu šanci a zjistil jsem, že je opravdu možné nechat se vzbudit ve fázi lehkého spánku a bude se mi vstávat radostněji. Takže když program na základě svých grafů a měření zjistí, že mám nastaveného budíka na 7:00, ale lehkou fázi mám v 6:30, tak mě vzbudí v 6:30 a paradoxně jsem mnohem vyspalejší. Z lehké fáze vstanu rychle, nejsem ospalý a mátožný a pro tu půlhodinku si po ránu nějaké uplatnění najdu. Kdybych se nechal vzbudit standardně, tak vstanu v sedm, ale budu jak praštěnej pytlem po hlavě, budu se plazit po bytě jak zombie a náladu budu mít pod psa. A to vše jen proto, že mě budík vzbudí ve fázi silnějšího spánku.

Dnes, po několika měsících používání Sleep as Android, můžu odpovědně a místopřísežně prohlásit, že málokterá aplikace pro mě udělala tak moc. Díky tomuhle programu trávím spánkem kratší dobu než dříve a jsem přitom kvalitněji vyspaný. Dřív, když jsem se budil jako ta zombie, tak jsem to přikládal nevyspalosti a chodil jsem spát dřív… Jenže i tak jsem se netrefil při buzení do lehké fáze, takže mi bylo prd platné, že spím o dvě hodiny dýl… stejně jsem byl ráno nasranej zombík. 8^) Teď, když vím, v kolik chci vstávat a program zná dobu mých spánkových fází, tak mi program sám vypočte, v kolik hodin mám jít spát – a stačí mi pak třeba jen 4-5 hodin a jsem báječně vyspalý.

Miroslav Suchy

Miroslav Suchy

9.8.2012 9:06

Ačkoliv mám Sleep As Android koupený, tak používám obyčejné Hodiny (v základu od Samsungu). Protože mají jednu killer feature. Pět minut před budíkem umí pustit mp3, která je jíná než ten budík – např. vánek, nebo déšt, prostě taková ta relaxační hudba. Která mě zpravidla spolehlivě (a přitom příjemně) probudí. A pokud ne, tak po 5 minutách nastupuje onen drsný budík.
Kdyby tuhle vlastnost měl nějaký budík co umí měřit i fáze spánku, tak to by bylo super.

Psychoklara

Psychoklara

9.8.2012 9:13

Mám velkou chuť Sleep as Android vyzkoušet, ale říkám si, jestli mi to k něčemu bude, když vstávám v 5:40 a mám obavu, že lehká spánková fáze se dostaví nejdřív v 6:00 :))). Nahrávání chrápání je sice veselá věc, ale k čemu, když s tím telefon nic neudělá? Jsem docela ráda, že se sama nemusím v noci poslouchat :). A to zaznamenávání vibrace z matrace… co když to bude zaznamenávat vibrace mého partnera? Co když budeme mít společnou matraci? Nebo co když nebudu mít vůbec žádnou matraci? :)

Ra-ONE

Ra-ONE

9.8.2012 9:52

Mám dvojtýždňový cyklus stavania, strašne dlho mi trvalo kým som našiel budík ktorý to podporuje. AlarmDroid to podporuje a preto ho využívam, idem však vyskúšať aj tieto pre mňa nové budíky a uvidím či nebudem mať nového favorita :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splunchy.android.alarmclock

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

9.8.2012 10:38

To: Ra-ONE
Poprosil bych Vás – nominujte ten budík přes formulář na konci článku.
Dostane se tak za dva týdny do článku “Čtenáři doporučují”. Byla by škoda, kdyby aplikace, se kterou jste spokojený, zapadla v diskuzi.
Děkuji!

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

9.8.2012 10:43

To: Scalex
Díky za Vaše zkušenosti!
Za sebe musím říci, že jsem byl se SaD také docela spokojený, až na to, že se mi většinou slabá spánková fáze nevešla do té půlhodiny, takže mě budík budil až na konci nastavené doby.
Nicméně když ta slabá spánková fáze vyšla, tak musím souhlasit – opravdu jsem vstával mnohem “čerstvější”, než s klasickým budíkem.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

9.8.2012 10:51

To: Psychoklara
Dobrý den,

SaD budí až o 30 minut dříve, než si nastavíte budík – tudíž by Vás budil mezi 5:10 a 5:40. Nastavení budíku je přitom hranice – buzení v tom čase začne, i kdybyste celou dobu neměla “lehký spánek”.
Ad. chrápání – ale udělá :) Lze nastavit, aby se telefon pokusit chrápajícího lehce probrat vibracemi. Jinak nahrávání se hodí asi tehdy, pokud Vás spolunocležník přesvědčuje, že chrápete/mluvíte ze spaní, a Vy si to budete chtít ověřit.
Jinak SaD používám za stejných podmínek, jaké popisujete: také sdílím lože s manželkou a máme společnou matraci. Telefon dávám na noc na svou stranu a při správném nastavení citlivosti (což najdete v nastavení) opravdu vnímá jen mne.
Pokud byste matraci neměla, resp. spala na tvrdé podložce, možná by SaD fungoval na polštáři, ale toho bych se trochu obával.

Fatal

Fatal

9.8.2012 12:24

Ahoj, asi vyzkousim SaD ale obavam se o baterii. Kdyz pouzivam klasicky budik od Samsungu tak baterie klesne jen o nejaky 1-2%, bojim se ze kdyz me aplikace bude monitorovat tak bych to rano musel dat na nabijecku.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

9.8.2012 12:39

To: Fatal
Mohu jen závidět – mně telefon v nečinnosti bere 5 %/hod.
Takže na noc ho zásadně dávám do nabíječky, aby byl ráno připraven :)

LikeableBoy

LikeableBoy

9.8.2012 13:05

Osobně mám vyzkoušených pár budíků a od doby co mám Galaxy S2, tak používám stejně jako Miroslav Suchy integrovaný budík od Samsungu. Mám také nastavené Inteligentní upozornění (5 minut, Les) a prakticky vstávám již po prvních sekundách co se Inteligentní upozornění sepne. Pro mě zatím ideální budík. Jen jej mám doplněný o aplikaci Shush! která ještě při přepnutí na vibrační vyzvánění, tak po nastavené době opět zapne vyzvánění.
Osobně by se mi líbila aplikace, která by uměla výše popsané buzení od Samsungu a navíc by uměla i po dobu aktivace budíku upravit profil vyzvánění třeba na vibrace.

Psychoklara

Psychoklara

9.8.2012 14:45

To: Karel Kilián

Děkuji za vyčerpávající odpověď :). Je vidět, že to máte opravdu vychytané. Tu informaci s buzením vibracemi při chrápání si ale nechám pro sebe, přece jen spím radši nerušeně :)))… Nicméně aplikaci už stahuji a těším se až ji vyzkouším ;).

Ada

Ada

9.8.2012 15:52

To: LikeableBoy
O takovem budiku nevim, ale zkuste program LLama – zdrama – (nebo podobne Tasker, …). Ten umi na zaklade vstupnich podminek spoustent/nastavovat ruzne akce. Ve vasem pripade by slo udelat napr. toto pravidlo:
– pokud je cas 05:00-09:00
a
– pokud je aktivni aplikace “Hodiny”
potom
– nastav Vibrace=Ano (nebo treba: nastav profil XXX – profil definuje ruzne hlasitosti/zvuky pro ruzne typy vyzvaneni)

a pak druhe obracene pravidlo:
– pokud se aplikace Hodiny “zneaktivni/vypne”, pastav Vibrace=Ne …

Ada

Ada

9.8.2012 16:12

Jinak jsem doporucil “DoubleTwist Alarm” – koupil jsem ho ve sleve asi za 2Kc :) Pusti se sam do fullscreen hodin kdyz dam telefon pred spanim na nocni stolek do nabijeciho docku, parada ;)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

10.8.2012 10:21

To: Psychoklara
Tak pak dejte vědět, jak se Vám SaD líbil :)
Jojo, vychytané to mám :) Hlavně už tento program používám fakt dlouho – aktuálně tedy už jen k monitorování mého spánku.
Vibrace při chrápání mám ale vypnuté také. Když už výjimečně chrápu, probere mě manželka, což bývá příjemnější :-D

William

William

10.8.2012 10:55

To Miroslav Suchy: tuto funkci pred budiku a relaxacni hudby take pouzivam, jiny budik mi to zatim nenabidl nebo jsem nenasel, jeden z duvodu proc mi orig ROM samsungu vyhvuje

indigo

indigo

10.8.2012 22:04

Můžu se zeptat, jak to děláte s tím Sleep as Android? Nedovedu si moc představit, že bych měl mobil v noci na matraci. V noci sebou dost šiju a určitě bych ho shodil nebo minimáně přilehl. Kam přesně ho dáváte?

ekim

ekim

11.8.2012 17:42

No jelikoz mam nejeden telefon postup mam nasledujci :-) prvni u hlavy zvoni obstarizni vodafone 845…. druhy ascend g 300… a jako posledni smart tab na stle coz uz me opravdu prinuti se zvednout s postele a budik vypnout:-)

Briza

Briza

11.8.2012 22:35

ekim:praktikuji to téměř totožně :) Jen uz mě to vříská v pořadí Touch HD,Desire a nakonec Nexus.
Z výše zmíněných jsem zkoušel i Sleep as Android.Pokud spí člověk sám,tak je to paráda,ovšem pokud se do postele přidá drahá polovice,případně párkrát za noc skočí pes,má zamotanou hlavu ze všech těch otřesů a budí všelijak.Tudíž bych doporučil jen pro single,asociály atd. :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

13.8.2012 9:41

To: indigo
Jednoduše: mám telefon na své straně postele, na matraci, vedle polštáře.
I když sebou v noci také docela slušně melu, ještě se mi nestalo, že by telefon spadl. No a kdyby – tak si mohu dát vedle postele další polštář, ať padá do měkkého.

Psychoklara

Psychoklara

14.8.2012 8:10

To Karel Kilián:
Tak jsem vyzkoušela a byť se mi velmi líbí grafika (zejména Androidík jak si čistí zuby, čte knížku atd. :)) a moc příjemně se to ovládá, začínám mít dojem, že to v mém případě nemá vůbec žádný smysl.
Chytré buzení v týdnu používat nemůžu a nechci z již zmíněných důvodů, zkusila jsem ho tedy na víkend, kdy nikam nespěchám, ale přece jen by se občas hodilo nespat až do devíti a vstát dřív. Budík ale začal vyhrávat přesně ve chvíli, kdy jsem se vzbudila sama (je nastaven na vysokou citlivost). Takže v podstatě můžu pokračovat v zajetém systému – až se vzbudím, tak vstanu a tahle aplikace to nijak zásadně nezmění. A co se týče těch pěkných vychytávek pro ověření, jestli je člověk opravdu vzhůru, tak ty jsou pro mě úplně zbytečné. Zazvoní-li budík, do pěti vteřin vstanu z postele a jdu do koupelny. To jestli člověk po zazvonění budík zamáčkne, znovu lehne do postele a usne není IMHO chybou technologie buzení, ale otázkou vlastní vůle a cviku. (Je pravda, že se občas skutečně proberu až při čištění zubů, do té doby spím ve stoje, ale funguje to, tak proč to měnit :))
A spánkový graf? Pěkný. Ale to je asi tak vše, už se na něj ani nedívám, protože jsou to jen výsledky, se kterými stejně už nic neudělám.

Jediné, co se mi líbí a co oceňuju je upozornění “je čas jít spát”, ale to by vyřešila i obyčejná upomínka.

Toť moje zkušenosti a poznatky od čtvrtečního používání. Asi nezapadám do cílové skupiny, na kterou se zaměřuje tato aplikace :(.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

14.8.2012 10:40

To: Psychoklara
Zdravím :)

Shodneme se, že grafika je pěkná, až roztomilá :)

Buzení v týdnu – no, je pravdou, že pokud by Vás telefon vzbudil o tu půlhodinu dříve, patrně byste řešila otázku, co tak brzy dělat v práci (nebo doma před odchodem :) ). To skutečně nemusí vyhovovat každému. Na druhou stranu: při probuzení v lehké fázi spánku byste měla být celý den čilejší :).

S tím buzením o víkendu – je možné, že
a) i na nejvyšší citlivost senzory pohybu nedostatečně zaznamenaly Vaši pohybovou aktivitu,
b) se během spánku málo hýbete.
Jak vypadaly grafy ve statistice? Byly tam pozorovoatelné pravidelné intervaly, kdy jste spala lehčím spánkem?

Ad. ověření probuzení – to jste šťastný člověk! :) Patrně ranní ptáče? Já dokázal spočítat i náročný příklad, padnout na polštář a znovu usnout. Nepomohlo ani přemístění telefonu na druhou stranu pokoje – mimo dosah. Až teprve nutnost oskenovat čárový kód z produktu ve vedlejším pokoji, mě opravdu vykopalo z postele. Ale to je dané tím, že jsem sova a spím cca 5 hodin denně.

doubleingram

doubleingram

15.8.2012 10:07

Neporadite nekdo, jak a kde se nastavuje v Gentle Alarmu to automaticke prechazeni z a do Airplane modu?

Diky

Psychoklara

Psychoklara

15.8.2012 11:28

Může být citlivost snímání pohybu ovlivněna tím, že telefon mám za polštářem? Jinak nevím, čím by to bylo. A když už mám možnost zeptat si přímo tvůrce :)… snímá to pohyb – ve smyslu jak moc s sebou člověk mrská, nebo tep (všimla jsem si, že tep se slyšitelně přenáší i do polštáře, takže určitě i do matrace)?

Nevím, jestli je dobrý nápad nechat se vzbudit chytrým buzením, když tím bude zkrácena ta doba doporučených osmi hodin spánku třeba jen na sedm… Otázka zní, co je zdravější. Jestli probudit se ve fázi lehkého spánku a spát jen 7 hodin, nebo probudit se v tvrdší fázi, ale mít těch doporučovaných 8 hod. Čilá jsem skoro vždycky, takže to mě netrápí, spíš mi jde o to, co je tělu prospěšnější :).

Graf vypadá reálně, několikrát jsem se v noci probudila úplně a ráno ověřovala, jestli to souhlasí. A souhlasilo. Ještě aby si ten telefon uměl místo mě dojít na záchod :)…

Tak když vy jste sova, tak to já jsem určitě orel eee … datel… eee pěnkava? :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

16.8.2012 10:13

To: Psychoklara
Co se týká té citlivosti – pokud program, jak píšete, zaznamenal fáze Vašeho spánku do grafů, pak je asi detekce pohybu v pořádku.
Těžko říci – možná jste se o tom víkendu probrala ihned po nástupu lehké fáze, takže budík v podstatě neměl šanci předvést, co umí.
Jinak telefon (resp. budík) snímá skrze senzory polohy jen otřesy. Tep IMHO nemá šanci zaznamenat (nicméně aplikace na měření tepu telefonem existuje, ale funguje jinak).
BTW: nejsem tvůrce SaD :).

Otázka, zda je lepší se vzbudit po osmi hodinách, nebo po 7 a 3/4 +- 1/4 hodiny, je patrně nad rámec mých znalostí :). Nicméně co jsem tak četl, tak vzbuzení ve slabé fázi je pro organismus menším šokem, zatímco vytržení z hluboké fáze je prostě brutální (pro mne tedy určitě :-D). Nicméně jste-li “ranní ptáče” (mohu jen závidět :-D), pak bych se asi fázemi spánku netrápil.

Mimochodem – pokud Vás SaD nezaujal, mohu Vám prozradit, že přesně za týden (23. srpna) vychází díl s nominacemi od čtenářů (to ještě není to tajemství), kteří nominovali dalších sedm budíků. Třeba “ten pravý” (budík, samozřejmě) čeká právě tam! :)

BTW: jste pod tímto nickem i na GC?

Psychoklara

Psychoklara

17.8.2012 7:52

To Karel Kilián:
Odpověď na poslední otázku zní ano :). A ty? (teď vycházím z pravidla, že kačeři si nevykají :)) Právě na základě dnešního článku ze Světa Androida aktualizuji C:GEO, díky za info, protože jinak by mi to zítra bez aktualizace asi nefungovalo ;). Teď už nevím kde, ale určitě jsem tvoje jméno viděla někde spolu s autorem SaD, tak se omlouvám za chybku :).

SaD zkusím ještě tento víkend, vzhledem k plánovanému celodennímu i celonočnímu kešování očekávám první lehkou spánkovou fázi v neděli odpoledne, doufám, že to budík bude akceptovat :D. A na další dávku budíků si určitě počkám ;).

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

17.8.2012 11:12

To: Psychoklara
Kačeři si tykají? A jé, tak to jsem asi byl několikrát za pěkného trapáka, když jsem někde potkal kačera/kačerku a vykal jsem :) Tím spíše, jednalo-li se o ženu, neb jsem ze staré školy, a tykat dámě bych si bez jejího svolení nedovolil.

Na GC jsem si dovolil poslat “friend request” :)

O c:geo se budu snažit informovat pravidelně, protože ho sám používám a je to, IMHO, hodně povedená aplikace :). Možná o něm časem napíšu i něco více, ale teď mám program nabitý k prasknutí.

Za připsání autorství SaD se neomlouvej :). Byl bych hrdý, kdybych napsal takovou šikovnou aplikaci :)

Dej pak vědět, jak jsi dopadla o víkendu se SaD. Ale jak jsem říkal: pokud vstáváš bez problémů a čilá, asi nemá význam řešit spánkové fáze. To je pro takové, jako jsem já, kteří ráno nevstávají, ale provádějí sebe-exhumaci :-D

Robert Milička

Robert Milička

17.8.2012 12:27

Zdravím,

před nedávnem jsem také začal používat Sleep as Android s tím že ho vyzkouším. Stáhl jsem tedy aplikaci a zkusil ji s továrním nastavením, kde byly předem dva nastavené budíky, jen jsem změnil čas. A opravdu to fungovalo, dokonce jsem ani neměl mobil na matraci, ale v košíku který mám u postele a když o něj zavadím polštářem, senzory to zřejmě zaznamenají.

Tak jsem se vrhnul do testování. Nastavil jsem si chytré buzení a veškeré funkce podle sebe jenže budík nějak přestal fungovat, nevím čím to je ale správně a s chytrým buzením mě vzbudil jen jednou z pěti dní co jej používám. Grafy sedí … Nicméně budu to zkoušet dál až přijdu na to samé nastavení.

Celkově je aplikace velmi povedená, snadně ovladatelná a možnosti buzení jsou velké.

Klaris

Klaris

22.8.2012 20:00

Zdravím,
stáhla jsem si aplikaci Sleep as Android. Aplikace funguje až na to že mi to nevyhodnocuje žádne grafy a budí mne to vždy v čas, který jsem si nastavila (a ne podle faze spánku). Mám SE Xperia pro s Android 4. Nevíte někdo čim by to mohlo být a popř. jak to zprovoznit?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

24.8.2012 11:10

To: Klaris
Dobrý den,

zkuste, prosím, upřesnit svůj dotaz. Konkrétně mě zajímá: zapínáte přes spaním sledování spánku? Máte telefon někde, kde může “vnímat” Vaše pohyby (na matraci, u polštáře, …). Když se ráno podíváte do sekce grafů, není tam zaznamenaný ani jeden pohyb?

Capa

Capa

5.9.2012 0:28

Nezná někdo budík, který by se dal nastvit na každý třetí den buzení? Žádné pracovní dny, nebo víkendy nepotřebuju.. Jen buzení každý třetí den…

kaca

kaca

10.2.2013 19:47

ahoj. snazim se nekde najit budik pro androida, ktery by fungoval jako na nokii… nekolik vterin zvoni, potom sam prestane a po urceny dobe zase zvoni par vterin atd. zatim jsem nasla budiky, kde je pro opakovany zvoneni potreba na telefonu pri tom, kdyz zvoni, neco zmacknout, jenze to ja nemuzu, protoze spim na palande a na telefon nedosahnu. nemel by nekdo nejakou radu? diky.

Lukáš

Lukáš

1.8.2014 13:16

Existuje budík, ve kterém lze čas buzení nastavit s přesností na sekundy? Já vím, že je to divná otázka, ale není to pro mě :D

RSS (komentáře k článku)