G-Alarm – budík, který vás nenechá zaspat

f-705-2

Brzké každodenní vstávání je začátkem nového dne většiny z nás. Někdy ale není vůbec snadné dostat se z říše snů do skutečného světa a přimět své tělo opět fungovat a probudit se. Budík se tak stává velmi užitečným pomocníkem, zároveň však největším nepřítelem na začátku dne. Společnost Ageye představila svůj budík G-Alarm již na platformě Windows Mobile, kde se tento budík stal velmi populární. Vývojáři zareagovali na obrovský nárůst popularity Androidu a jeho uživatelé se konečně dočkali verze pro svůj systém. G-Alarm zaujme příjemnou grafikou a detailním nastavením jednotlivých budíků.

Uživatelské rozhraní

Po spuštění nás přivítá úvodní obrazovkama se seznamen vytvořených budíků. Jsou zobrazeny názvy, čas a dny, pro které je budík nastaven. U každého budíku se v pravé části nachází obrázek zvonečku, který slouží pro aktivaci/deaktivaci.

 

20111027_232849

Vysouvací nabídku pro nastavení vyvoláme prostřední ikonkou ve spodní části aplikace. Ta nám umožní vytvářet, upravovat, mazat a testovat jednotlivé budíky.

20111028_114405

Rovněž se skrze ni dostaneme do nastavení, kde můžeme zvolit, aby se budík vypnul při zatřesení telefonem nebo položením telefonu displejem k zemi, dobu podsvícení, standardní vyzvánění či vypnutí režimu Letadla po zaznění alarmu. Ve spodní části jsou k dispozici nástroje pro Import a Export nastavených budíků.

20111028_114416

 

Vytvoření budíku

Pro vytvoření použijeme možnost New Alarm z vysouvací nabídky. Z nabídky Template můžeme zvolit nějakou šablonu s nastavením, například jiný námi vytvořený budík, u kterého chceme změnit jen nějaký detail a nemusíme tedy vše nastavovat znovu. Položky pro úpravu názvu, času a výběru dnů není potřeba vysvětlovat. Do Playlistu lze přidat libovolné zvuky, které se nacházejí na kartě telefonu.

20111028_114438

Snooze time značí standardní dobu, o kterou se dá budík posunout po jeho spuštění. Lze také nastavit, aby se při každém posunutí tato doba zkracovala o určitou procentuální část.

Hlasitost nastavíme hodnotou Volume, v rozšířené nabídce pak postupné zesílení.

20111028_114456

Zajímavou možností je Show task, díky které budík deaktivujeme určitým úkolem. To se hodí v případě, že jste schopni budík vypnout v polospánku a spíte dál. Je možné si vybrat mezi dvěma úkoly (případně kombinací) –  matematickou rovnicí a hrou, kde musíte dostat kuličku pomocí pohybového senzoru do díry. Dá se také zvolit obtížnost. Výrazně doporučuji snadnou, jinak hrozí poškození telefonu zapříčeněné úderem o stůl atp. Předpokládám totiž, že rovnice typu 2+3 = 5 bude po ránu dostatečným oříškem. Takový příklad 352 x 851 z hlavy po ránu asi nikdo nespočítá a bude nejjednodušší telefon umlčet hrubou silou.

20111028_114507

Pomocí poslední nabídky Wallpaper obarvíme pozadí obrazovky alarmu. Obrázek važte pečlivě, bude to nejspíš první, který v daný den uvidíte. Poslední zaškrtávací polížko zajistí, aby se daný budík po skončení alarmu smazal. Nastavení uložíme fajfkou v levém spodním rohu.

 

Aktivace alarmu

Test budíku spustíme tlačítkem Test alarm. Obrazovka alarmu je rozdělena do čtyř pomyslných částí. V pravém horním rohu se nachází křížek, kterým alarm vypneme (bez aktivovaných úkolů). Hned pod ním máme informaci o čase, datumu a názvu budíku.

20111028_114557

Prostřední část tvoří tlačítko (obrázek měsíčku), díky kterému můžeme alarm odložit.  Při pouhém kliknutí se začne odpočítavat standardní nastavená doba (Snooze time, viz dříve). Při dlouhém stisku nám G-Alarm nabídne budík posunout o jiný čas (minuta – hodina).

20111028_114608

Poslední část vyvolaná spodní ikonkou slouží k ovládání Playlistu. Můžeme zde upravovat hlasitost (to jde samozřejmě i tlačítky telefonu), pozastavit přehrávání nebo zvolit jinou skladbu.

20111028_120126

Závěr

G-Alarm je určen především pro ty, kteří se nespokojí s obyčejným budíkem nabízejícím systémem Android. Jestliže patříte mezi jedince, na které pasuje přísloví “spí jako mrtvola”, oceníte rozsáhlé možnosti nastavení jednotlivých budíků včetně úkolů. Ovládání aplikace je velmi jednoduché a efektivní. Menší vadou na kráse může být fakt, že aplikace není zdarma, ale stojí něco málo pod 50 Kč. To je částka, kterou stojí za to investovat, aby člověk nezaspal.

G-Alarm
ageye
Verze1.2 (2. 10. 2011)
Velikost3,4 MB
2.1+

49,68 Kč

G-Alarm Demo
ageye
Verze1.2 (2. 10. 2011)
Velikost3,4 MB
2.1+

Zdarma

 

 

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)