Menu

G-Alarm – budík, který vás nenechá zaspat

Brzké každodenní vstávání je začátkem nového dne většiny z nás. Někdy ale není vůbec snadné dostat se z říše snů do skutečného světa a přimět své tělo opět fungovat a probudit se. Budík se tak stává velmi užitečným pomocníkem, zároveň však největším nepřítelem na začátku dne. Společnost Ageye představila svůj budík G-Alarm již na platformě Windows Mobile, kde se tento budík stal velmi populární. Vývojáři zareagovali na obrovský nárůst popularity Androidu a jeho uživatelé se konečně dočkali verze pro svůj systém. G-Alarm zaujme příjemnou grafikou a detailním nastavením jednotlivých budíků.

Uživatelské rozhraní

Po spuštění nás přivítá úvodní obrazovkama se seznamen vytvořených budíků. Jsou zobrazeny názvy, čas a dny, pro které je budík nastaven. U každého budíku se v pravé části nachází obrázek zvonečku, který slouží pro aktivaci/deaktivaci.

 

Vysouvací nabídku pro nastavení vyvoláme prostřední ikonkou ve spodní části aplikace. Ta nám umožní vytvářet, upravovat, mazat a testovat jednotlivé budíky.

Rovněž se skrze ni dostaneme do nastavení, kde můžeme zvolit, aby se budík vypnul při zatřesení telefonem nebo položením telefonu displejem k zemi, dobu podsvícení, standardní vyzvánění či vypnutí režimu Letadla po zaznění alarmu. Ve spodní části jsou k dispozici nástroje pro Import a Export nastavených budíků.

 

Vytvoření budíku

Pro vytvoření použijeme možnost New Alarm z vysouvací nabídky. Z nabídky Template můžeme zvolit nějakou šablonu s nastavením, například jiný námi vytvořený budík, u kterého chceme změnit jen nějaký detail a nemusíme tedy vše nastavovat znovu. Položky pro úpravu názvu, času a výběru dnů není potřeba vysvětlovat. Do Playlistu lze přidat libovolné zvuky, které se nacházejí na kartě telefonu.

Snooze time značí standardní dobu, o kterou se dá budík posunout po jeho spuštění. Lze také nastavit, aby se při každém posunutí tato doba zkracovala o určitou procentuální část.

Hlasitost nastavíme hodnotou Volume, v rozšířené nabídce pak postupné zesílení.

Zajímavou možností je Show task, díky které budík deaktivujeme určitým úkolem. To se hodí v případě, že jste schopni budík vypnout v polospánku a spíte dál. Je možné si vybrat mezi dvěma úkoly (případně kombinací) –  matematickou rovnicí a hrou, kde musíte dostat kuličku pomocí pohybového senzoru do díry. Dá se také zvolit obtížnost. Výrazně doporučuji snadnou, jinak hrozí poškození telefonu zapříčeněné úderem o stůl atp. Předpokládám totiž, že rovnice typu 2+3 = 5 bude po ránu dostatečným oříškem. Takový příklad 352 x 851 z hlavy po ránu asi nikdo nespočítá a bude nejjednodušší telefon umlčet hrubou silou.

Pomocí poslední nabídky Wallpaper obarvíme pozadí obrazovky alarmu. Obrázek važte pečlivě, bude to nejspíš první, který v daný den uvidíte. Poslední zaškrtávací polížko zajistí, aby se daný budík po skončení alarmu smazal. Nastavení uložíme fajfkou v levém spodním rohu.

 

Aktivace alarmu

Test budíku spustíme tlačítkem Test alarm. Obrazovka alarmu je rozdělena do čtyř pomyslných částí. V pravém horním rohu se nachází křížek, kterým alarm vypneme (bez aktivovaných úkolů). Hned pod ním máme informaci o čase, datumu a názvu budíku.

Prostřední část tvoří tlačítko (obrázek měsíčku), díky kterému můžeme alarm odložit.  Při pouhém kliknutí se začne odpočítavat standardní nastavená doba (Snooze time, viz dříve). Při dlouhém stisku nám G-Alarm nabídne budík posunout o jiný čas (minuta – hodina).

Poslední část vyvolaná spodní ikonkou slouží k ovládání Playlistu. Můžeme zde upravovat hlasitost (to jde samozřejmě i tlačítky telefonu), pozastavit přehrávání nebo zvolit jinou skladbu.

Závěr

G-Alarm je určen především pro ty, kteří se nespokojí s obyčejným budíkem nabízejícím systémem Android. Jestliže patříte mezi jedince, na které pasuje přísloví “spí jako mrtvola”, oceníte rozsáhlé možnosti nastavení jednotlivých budíků včetně úkolů. Ovládání aplikace je velmi jednoduché a efektivní. Menší vadou na kráse může být fakt, že aplikace není zdarma, ale stojí něco málo pod 50 Kč. To je částka, kterou stojí za to investovat, aby člověk nezaspal.

G-Alarm
ageye
Verze1.2 (2. 10. 2011)
Velikost3,4 MB
2.1+

49,68 Kč

G-Alarm Demo
ageye
Verze1.2 (2. 10. 2011)
Velikost3,4 MB
2.1+

Zdarma

 

 

 

 

Komentáře

Honko

Honko

29.10.2011 12:15

Po vyzkoušení asi pěti budíkových aplikací se stejně vždycky vrátím ke stock budíku. Úplně to stačí a naštěstí nemám problémy se vstáváním.

Aplikace typu “vyřeš hádanku a já pak přestanu řvát” mi kazí celý den.. :D :D

Korenisko

Korenisko

29.10.2011 12:29

Doteraz aj mne stačil štok alarm, ale používam Tasker a chcel som flexibilne prepínať profil deň… Takže používam Gentle Alarm…

Tom

Tom

29.10.2011 12:34

Ja pouzivam sleep as android, je lepsi ;)

Martin Klapetek

Martin Klapetek

29.10.2011 14:14

“Každodenní vstávání je začátkem nového dne většiny z nás.”

A co teda ta zbyvajici mensina? :D

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

29.10.2011 14:15

Martin Klapetek
Uff, vypadlo mi tam slovo brzké. Díky za připomenutí. :D

Libb76

Libb76

29.10.2011 15:16

Já měl G-Alaram jeětě na WM. Dnes z něj používám jen tu otravnou melodii, ta mě spolehlivě vzbudí :-)
Zkoušel jsem různé alarmy hlavně kvůli možnosti postupného zvyšování hlasitosti melodie, nakonec jsem si ale ten WAV sám upravil (fade in) a jsem v pohodě se zabudovaným budíkem.
Co mně vadilo nejvíc, že snad žádný budík správně nepracuje s informací “další buzení”, která se zobrazuje u některých widgetů u hodin.

jay

jay

29.10.2011 17:43

Já používám Alarm Klock. Umí přehrávat celé písničky a nastavit postupné zvyšování hlasitosti. Možnost nastavit opakované budíky podle dní je už jen takový bonus.

Aplikace je zdarma a nepožaduje žádná pofidérní oprávnění.

zonda

zonda

29.10.2011 19:17

No konečně perfektní článek! Za tohle Vás chválím! G-Alarm jsem měl na WinMobile a byl to nejlepší budík. Na Androidu si sice už nejsem tak úplně jist, jestli jeho pořízení je tak nezbytné, ale za vyzkoušení jeden nic nedá, že? Ještě jednou dík za dobrou recenzi!

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

29.10.2011 19:19

zonda
Rádo se stalo. ;-)

Na Windows Mobile to byla skoro povinnost, ten zabudovaný budík mě prostě vzbudit nedokázal. Byl jsem na něj ale tak zvyklý, že ho používám i teď na Androidu.

Lanternon

Lanternon

29.10.2011 22:04

Gentle alarm v mých očích jen tak něco nepřekoná.

Dweep

Dweep

29.10.2011 23:09

Tohle spis vypada jako placena inzerce:/ budik toho proti normalnimu mnoho nenabizi, ale tak kdyz je to nekomu treba..budiz. Me tedy vzdycky stacil stock. Jinak jak tu nekdo psal, taky pouzivam Tasker a na prepanani nocniho a denni ho rezimu tam mam na plose ikonu widgetu :)

duky

duky

30.10.2011 2:09

G-alarm som pouzival na wm, kvoli funkcii snooze zatrasenim mobilu. po prechode na android pred rokom som dlho hladal taky budik a nasiel som Alarm clock Xtreme.

Inak fajn clanok

Iwoo

Iwoo

30.10.2011 9:10

Možná ještě jedna z “budících” aplikací…. Alarm Clock Tokiko. Má jednoduché ovládání, ve free verzi možno nastavit dvě skupiny až s 5ti časy alarmu, např na pravidelné užívání léků nebo jiné činnosti :-). Umí Fade-in, vibrace/nevibrace, nebo také odpočet času… Prostě, celý týden se netěším na sobotu a neděli…. :-))

IS

IS

31.10.2011 10:00

Jen další budík, který NEUMÍ budit každý x-tý den. Takže zůstanu u osvědčeného buzení pomocí kalendáře a nepotřebuju další aplikaci.

errikson

errikson

31.10.2011 16:12

ja tedy s recenzi nejsem spokojeny, protoze mi tam chybi vec, na kterou se uplne zapomina a kterou prave G-alarm na WM umel:

Ukonceni buzeni otocenim mobilu ci zahrkanim.

Umi to tato aplikace? Proc to neni zmineno?
Pokud neumi, muzete mi dat tip na nejakou, ktera to umi?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

31.10.2011 20:51

errikson

“Rovněž se skrze ni dostaneme do nastavení, kde můžeme zvolit, aby se budík vypnul při zatřesení telefonem nebo položením telefonu displejem k zemi,…” ?

RSS (komentáře k článku)