TOPlist

Slavíme narozeniny: Přinášíme Svět Zítřka a jiné novinky

Svět Zítřka náhledový narozeniny 7 let svět androida

Ano, dnes je to přesně sedm let co vás každý den informujeme o novinkách ze světa Androida. Sedmička je natolik magické číslo, že letos to oslavíme trochu jinak, a to spuštěním zcela nového projektu Svět Zítřka. Vlastně nebude jen jeden, ale hned několik :). Svět Androida měl obrovské štěstí a stál u zrodu systému Android v době, kdy většina lidí ani netušila že existuje. Po několika letech se z něj stal jeden z TOP produktů pro chytré telefony, a stejně tak rostl i náš projekt. Od dob, kdy články které nikdo nečetl a které jsme do nocích psali po příchodu z naší běžné práce, uplynulo dlouhých, ale krásných sedm let. Pro ty šťastnější z nás se prvotní zábava stala prací, které se můžeme věnovat na fulltime. Velké díky patří i vám, našim čtenářům, kteří nás svou návštěvností a přístupem motivovali překonávat překážky a tolerovali naše nedokonalosti a přešlapy. Děkujeme. Dneškem to ale nekončí, ba naopak. Vize Svět Zítřka sahá daleko do budoucna, a přestože si dnes představíme mnoho nového, bude se jednat pouze o špičku ledovce.

Svět Zítřka

Jak to bude se Světem Androida?

Většinu z vás jistě napadne tato otázka. Zůstane, přejmenuje se, co vše se změní? Nemusíte se bát, pro Svět Androida to nebude znamenat žádné změny v negativním slova smyslu, ba naopak dostane většího bratříčka (Svět Zítřka), jinak vše zůstává při starém.

Proč nové projekty?

Některé asi napadne, proč zakládat nové projekty, když na těch stávajících je pořád co vylepšovat. To sice ano, ale doba se mění a pokud zde chceme zůstat, musíme se přizpůsobit i my. Jistě jste si všimli, že mnohokrát jsme psali o věcech, které byly zajímavé, ale s Androidem úplně nesouvisely. Je to podobné jako kdyby dobrou uzenou krkovičku prodával zelinář. Nejenom že byste jí tam nečekali, ale pravděpodobně byste se divili co tam dělá :). No a u nás je to stejné. Zjistili jsme, že nové technologie které nás baví se už jen stěží dají spojit s Androidem, abychom o nich mohli s čistým svědomím psát na Svět Androida :).

Na jaké nové projekty se můžete těšit?

První obrázek v tomto článku již mnohé napověděl. Obecně to ale budou projekty spojující Hi-Tech a lifestyle. Doby kdy technologie byly výsadou jen několika inteligentních geeků je už ta tam. Dnes se z technologií stává mainstream a záležitost pro masy, což je jedině dobře. Za nás mají moderní technologie smysl jen tehdy, pokud se je lidé naučí opravdu efektivně využívat. K čemu vám je ultra giga telefon s xy procesory, nadupanou grafikou a spoustou dalších vychytávek, které ale nikdo nevyužije? Přestože většina z vás využívá jen část toho co nabízejí moderní technologie, věříme, že to ve Světě Zítřka dokážeme změnit a ukázat vám, že ten Minority Report, který vídáme v televizi, není otázkou vzdálené budoucnosti, ale už hudbou dneška.

svet zitrka pavouk

 

Některé projekty už chvíli běží a některé jsme spustiti takřka včera. I když všechny budou spadat do ekosystému Svět Zítřka, každý z nich bude žít svým vlastním životem a mít vlastní doménu. Čeká nás dlouhá cesta, jelikož razíme, že píšeme jen o tom co sami děláme. V mnohých případech se změníme, přizpůsobíme, ale taky expandujeme a budeme nabírat nové posily. Pokud se Ti náš přístup líbí a vzhlédl ses v některém z našich projektů, nepřestávej sledovat Svět Androida (popřípadě Zítřka), brzo vyhlásíme výběrko.

Svět Zítřka je nová značka!

Dlouho jsme přemýšleli a řešili jak správně Svět Zítřka uchopit. Nejprve jsme chtěli být něco ve stylu The Verge, Engadget …, ale pak nám došlo že jediná cesta jsou služby. Ano služby. Svět Zítřka nebude redakcí, přesto že jich bude mnoho vlastnit, ale bude se zaměřovat na služby. Za posledních 7 let jsme se setkali s velkým množstvím technologií a jejich využitím. Realizovali jsme několik školení, nespočet výstav, a to jak pro vás čtenáře, tak pro naše partnery (B2B segment). Ano víme, někteří o těchto našich aktivitách slyší prvně. Je to dáno především tím, že je nás v redakci málo a jelikož se řídíme pravidlem dělat věci pořádně, nebo vůbec (sakra teď jsme nahráli trollům :)), mohli jsme tyto aktivity vykonávat jen pro pár VIP partnerů.

Svět Zítřka (CZ)

Svět Zítřka (CZ)

Proč vůbec děláme služby?

Vy nás navenek znáte sice primárně jako redakci, ale redakční činnost tvoří pouze 60% našich aktivit. Je to dáno tím, že nás baví dělat kreativní věci, být u toho, dělit se o informace, motivovat a posouvat lidi dál. A otevřeně přiznáváme, že právě díky těmto službám a proaktivitě, je Svět Androida tam, kde je dnes a v takové podobě jak jej znáte. Právě služby se výrazně podílejí na financování redakční činnosti, která sama o sobě moc výdělečná není. Velké díky patří partnerům, kteří v nás viděli potenciál ještě v době kdy jsme byli neostřílení zajíčci a pomohli nám tak vyrůst. Děkujeme.

logo 2015 2 14

Pět nejdůležitějších věcí o Svět Zítřka s.r.o.

  1. spojujeme nejnovější technologie a moderní životní styl
  2. nejsme redakce, ale spoustu z nich vlastníme :)
  3. naší doménou jsou kvalitní služby
  4. vyznáváme štěstí v práci (velké díky Michalovi, že nám ukázal tu správnou cestu)
  5. jsme tak nadšeni do technologií, že mnohdy pak není na chleba

Malé dárečky na závěr

Letos jste si jistě všimli, že na našem webu nevisí žádné PF, jako je tomu všude jinde. Ale nezapomněli jsme, jen jsme si chtěli nechat naše přání v novém roce právě na tuto chvíli, kdy bude mít větší smysl a nebude jen jedno z mnoha. Za Svět Zítřka vám přejeme všechno nejlepší v novém roce, hodně splněných přání ať už jsou jakákoliv, pohody kreativity a pozitivní motivace. Zároveň vám posíláme dva malé dárky.

  • od vydání tohoto článku až do dnešní půlnoci vypneme na Svět Androida reklamy a vy tak uvidíte web, stejně jako ho vidí premium uživatelé
  • z komentářů pod článkem vybereme 5 z vás, které pozveme na přátelské kafe k nám do chytré kanceláře

Pevně věříme, že ekosystém Svět Zítřka je budoucnost, která bude přínosem jak pro naše čtenáře, partnery, ale i pro nás samotné.

Za celý tým Svět Androida, nově Svět Zítřka
Manager a zakladatel projektu
Petr Mišák

gift 01

Děkujeme za 7 let podpory a těšíme se na novou éru Světa Zítřka

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr Mišák poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (93)