Nová aplikace Street View 2.0 je nezávislá na Mapách Google

streetview_ico

Google oznámil novou verzi aplikace Street View pro Android i iOS. Patrně nejzásadnější novinkou je skutečnost, že Street View 2.0 nyní funguje nezávisle na Mapách Google (aplikace Street View byla až dosud součástí Map Google, ačkoli po technické stránce měla svůj vlastní APK balíček). Cílem programu je prozkoumat i zachytávat 360stupňové pohledy oblíbených míst.

Ikona Street View 2.0 Ikona Street View 2.0

Co nabízí Street View 2.0?

Pojďme se podívat na základní funkce:

  • Prozkoumávání: v jedné galerii si můžete prohlédnout pohledy Street View a obsah ze služby Mapy Google spolu se sférickými fotografiemi vloženými lidmi po celém světě. Ať už chcete prozkoumat příšeru ve skotském jezeře Loch Ness, prohlédnout si skalní stěny El Capitan v Yosemite, nebo si udělat výlet na horu Fuji, aplikace Street View vám to umožní. 360stupňové obrázky lze vybírat buď z mapy, nebo skrze karty ve spodní části aplikace.
  • Přispívání: nyní můžete publikovat panoramatické a sférické fotky vašich oblíbených míst z celého světa či svého okolí s jejich okamžitýcm zobrazením v Mapách Google.

Uživatelé mají možnost pořizovat sférické fotografie přímo svými telefony (podmínkou je dobře fungující kompas a gyroskop), nebo specializovanými sférickými fotoaparáty Ricoh Theta S či NCTech iris360. Vyfotit můžete třeba svou oblíbenou lokalitu, restauraci, hotel, náměstí a další zajímavá místa.

Jak nová verze vypadá?

Na otázku z nadpisu vám nejrychleji odpoví následující snímky obrazovek.

Jak získat Street View 2.0?

Aplikaci Street View je možné zdarma stáhnout z Obchodu Play. Samotný Google ji popisuje slovy: “Díky Street View v Mapách Google můžete zkoumat svět, jako byste se po něm procházeli. Podívejte se na oblíbené pamětihodnosti, poznejte blízká i vzdálená místa, která chcete navštívit, a vydejte se na virtuální procházku kolem světa.” I českým uživatelům je aktuálně (pátek ráno) k dispozici nová verze (pokud ji nemáte dostupnou, můžete ji stáhnout z APKMirror). Aktualizace přidává do seznamu nainstalovaných aplikací Street View jako samostatnou ikonu.

Google oznámil novou verzi aplikace Street View pro Android i iOS Google oznámil novou verzi aplikace Street View pro Android i iOS

Google Street View
Google Street View

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek