TOPlist

Končí aplikace Street View. Google ji potopí v březnu

konec aplikace Street View

Když dojde na virtuální procházení ulic, horských stezek nebo těžko dostupných míst jako je třeba i stanice ISS, málokoho napadne jiný pojem než Street View. Velmi populární nástroj, který nedávno oslavil 15 let fungování, nicméně brzy přijde o jednu ze svých podob. Za pár měsíců Google odřízne jeho Android i iOS aplikace, které také zmizí z obou oficiálních obchodů.

Google Street View
Google Street View

Důvod je celkem zřejmý. Většinu důležitých funkcí již obstarávají jiné aplikace. Mapy Google jsou již dlouhé roky schopné obsah ze Street View ukazovat, pro tvůrce je zase k dispozici webové Street View Studio. Jedním z mála šikovných nástrojů, které zatím jinde alternativu nemají, je Photo Path neboli Fotocesta. Tato funkce umožňovala kterémukoli uživateli vytvořit snímky podél cesty či ulice. Ale i tuto možnost snad některý z náhradníků časem dostane.

Konec Street View ve formě sólo aplikace prozradil rozbor její verze 2.0.0.484371618. V ní je přímo ukryté zatím nezveřejněné oznámení firmy Google, které zmiňuje i konkrétní datum. Podpora oficiálně skončí 21. března 2022.

Kolikrát jste použili Street View ve formě aplikace?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)