Street View si nově na telefonech zobrazíte mnohem pohodlněji. Jak?

navigace google street view

Google Street View je oblíbená funkce v mapách, obzvlášť s příchodem rozšířené reality se využívá mnohem více. A pravděpodobně i kvůli tomu Google nyní reagoval na některé uživatele, kteří si stěžovali na rychlou možnost zobrazení Street View přímo na mapě. Od poslední verze Google Map již však byl tento problém vyřešen.

Street View můžete aktivovat přímo v hlavní části aplikace Mapy

Novinka se zobrazuje všem uživatelům Google Map od verze 10.23.4 a naleznete ji ve výběru map v pravém horním rohu ihned pod ikonkou uživatele. V místech, kde si vybíráte například satelitní mapu či třeba typ dopravy, se nově zobrazuje i možnost aktivace Street View.

google mapy street view

Jakmile tuto funkci máte aktivovanou, všimnete si, že se na mapách zobrazily modré čáry. A to znamená, že v těch místech je Street View dostupné. Poté stačí klepnout prstem na vyznačenou modrou čáru a Mapy vás ihned přenesou do View režimu.

Tuto funkci můžete znát delší dobu z webové verze Google Map. Z nějakého důvodu ale v aplikaci až do nynějška chyběla. Na závěr ještě dodáme, že momentálně je funkční pouze v Android verzi, majitelé iOS zařízení si na ni musí ještě chvíli počkat.

Google Maps
Google Maps

Využíváte Google Street View na telefonu?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)