Streamování her z vašeho PC přímo do mobilu. PlayGalaxy Link je tu

samsung galaxyplay link

Když Samsung letos v srpnu představoval svou vlajkovou loď – Galaxy Note 10, zmínil se také o nové streamovací platformě PlayGalaxy Link. Přímo na konferenci nám toho však moc nesdělil. Pouze jsme věděli, že k její spuštění dojde ještě tento rok, což se právě stalo. Oficiální web služby je aktivní a kromě toho ji lze spustit také na jiných Samsung telefonech.

Dle oficiálního webu lze ke streamování využít jak Wi-Fi, tak mobilní data. Dle očekávání pak služba podporuje Bluetooth k připojení gamepadu, klávesnice a myši. Dokonce existuje speciální ovladač Glap, do kterého umístíte váš telefon a proměníte jej v kapesní herní konzoli. Hry lze ovládat také pomocí tlačítek na dotykové ploše, ale upřímně, kdo by to dělal?

Spuštění her je pak jednoduché. Stačí si stáhnout aplikaci PlayGalaxy Link v telefonu a následně také na PC. Po synchronizaci se vám v aplikaci zobrazí hry, které máte nainstalované na svém PC a nezbývá nic jiného, než je spustit. Aktuálně lze službu využít v telefonech Galaxy S10 a Galaxy Note 10, přičemž by měla přibýt podpora dalších telefonů.

Zkusíte novou službu PlayGalaxy Link?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)