Srovnání nočních režimů v Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs OnePlus 6 vs Google Pixel 2

nocni rezim Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs OnePlus 6 vs Google Pixel 2

V posledním roce jsme mohli vidět u mnoha telefonů to, že výrobci značně vylepšili noční režim anebo jej rovnou přidali jako novou funkci. Největší ohlas způsobil noční režim u Pixel telefonů, který doslova dokáže kouzla. Dnes jsme se rozhodli porovnat noční záběry u telefonů Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs OnePlus 6 vs Google Pixel 2.

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

U všech telefonů jsme používali oficiální verze fotoaplikací v poslední možné aktualizaci. V aplikacích telefonů jsme následně přepnuli na noční režim, který se nachází zvlášť. Dál jsme již telefony nijak nenastavovali, v případě toho, že telefon má více fotoaparátů, využívali jsme pouze hlavní.

Jak jsme s telefony fotili?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny čtyři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u všech telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Proč noční režim u telefonů využívat?

Každý výrobce nazývá noční režim jinak, ale všechny fungují v základu na stejném principu. Zjednodušeně řečeno se jedná o vylepšenou funkci HDR. Telefon vytvoří hned několik fotografií s různou expozicí, i proto musíte oproti klasickému snímku telefon držet delší dobu. Následně je fotografie složena dohromady. U nočních režimů se využívá delší expozice a tedy musíte držet telefon na jednom místě déle. Většinou 3 až 6 sekund.

Google Camera Night Sight fotí skvěle srovnáníiPhone XS (vlevo) a Pixel 3 s „Night Sight“ (vpravo)

O výsledku rozhoduje i to, jak dobrou stabilizaci telefon má. Pokud využijete tripod a telefon se nebude vůbec pohybovat, získáte nejlepší výsledky. Po vytvoření fotografie se dostává na řadu postprodukce, kde se finalizuje to, jak která fotografie bude vypadat a ve výsledku může mít největší vliv. Výrobci se spoléhají i na AI a strojové učení. Kvalita fotografií s nočním režimem je následně úplně na jiné úrovni, než kdybyste používali klasický režim focení. Přesvědčit se můžete na fotografiích níže.

Fototest Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs OnePlus 6 vs Google Pixel 2

Proč v testu není Google Pixel 3 a OnePlus 6T?

Původně jsme plánovali do článku zařadit nejnovější telefony. Bohužel se nám nepodařilo sehnat všechny čtyři novinky. Jakmile se ale Pixel 3 a OnePlus 6T dostanou do redakce, vytvoříme podobný fototest a srovnání nočních režimů i s těmito telefony.

Xiaomi Mi Mix 3 používá duální fotoaparát, který je v podstatě identický, jako u Xiaomi Mi Mix 2S (zakoupit za 10 990 Kč, Heuréka). Má dvakrát 12 MPx. Hlavní fotoaparát využívá optickou stabilizaci, světelnost má F/1.8. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední duální selfie fotoaparát je schovaný za displejem, aktivuje se vysunutím a má 20 MPx + 2 MPx.

Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3

1.0
 • Displej 6,39", AMOLED, 2340 x 1080 pixelů
 • Procesor Snapdragon 845
 • RAM 6/8/10 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3 200 mAh
 • Cena od 8 999 Kč

Huawei Mate 20 Pro má rovnou tři hlavní fotoaparáty. První fotoaparát má 40 MPx, světelnost F/1.8, druhý je telefoto s 8 MPx, světelností F/2.4 a optickou stabilizací obrazu. Třetí fotoaparát je ultra širokoúhlý, má 20 MPx a světelnost F/2.2. Videa telefon natáčí ve 4K rozlišení a 30 FPS. Huawei Mate 20 Pro můžete koupit za 24 990 Kč.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

1.0
 • Displej 6,39", 1440 x 3120 px, OLED
 • Procesor HiSilicon Kirin 980
 • RAM 6 GB
 • Fotoaparát 40 + 8 + 20 MP
 • Baterie 4 200 mAh
 • Cena od 12 290 Kč

Google Pixel 2 byl dlouhou dobu podle žebříčku DxO Mark nejlepším fotomobilem na trhu. Má pouze jeden hlavní fotoaparát, který má 12 Mpx a světelnost F/1,8. Nechybí mu optická i elektronická stabilizace. Videa dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení a 30 FPS. Google Pixel 2 má v rukávu jedno eso. A to je software společnosti Google, který snímky i videa posunuje o úroveň výše. Přední fotoaparát má 8 Mpx.

Google Pixel 2

Google Pixel 2

8.0
 • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 2700 mAh
 • Cena od 10 790 Kč

OnePlus 6 má duální fotoaparát se dvěma snímači Sony. První je Sony IMX 519, který má 16 MPx, podporuje EIS i OIS a světelnost je F/1.7. Sekundární fotoaparát má snímač Sony IMX 376K, který má 20 MPx a světelnost F/1.7. Podporuje se nahrávání až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má 16 MPx, EIS a světelnost F/2.0.

OnePlus 6

OnePlus 6

1.0
 • Displej 6,3", AMOLED, 2280 x 1080 px
 • Procesor Snapdragon 845
 • RAM 8 GB RAM
 • Fotoaparát 16 + 20 MP
 • Baterie 3 300 mAh
 • Cena od 13 294 Kč

Srovnání nočních režimů v Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs OnePlus 6 vs Google Pixel 2

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Závěrečné hodnocení nočních režimů v telefonech

Výsledky jsou hodně zajímavé a rozmanité. Z fotek jde vidět, že se stále jedná o novou funkci, kde je ještě obrovské množství prostoru pro zlepšení. Nejvíce se nám líbí fotografie z Huawei Mate 20 Pro, který má nejvíce povedených snímků s nejvíce detaily, dobrou ostrostí a minimálním šumem. Druhý nejlepší je Xiaomi Mi Mix 3, který dělá skvělé noční snímky, ale na první místo to nestačí.

Google Pixel 2 s Night Sight funkcí dokázal na několika fotografiích příjemně překvapit, obzvlášť parádní je snímek z tunelu metra anebo vánočního stromku, kde si dokáže zachovat plno detailů. OnePlus telefony mají již dlouhé roky problémy s nočními fotografiemi a o opaku nás nepřesvědčil ani nový noční režim pro OnePlus 6. Tvoří zdaleka nejhorší fotky, kterým chybí detaily, ostrost a většinou se promění na omalovánky.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak to vidíte vy? Který telefon má podle vás nejlepší noční režim?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)