Fotí lépe Xiaomi Mi A2 nebo Honor 10 Lite? Srovnání fotoaparátů

srovnani fotoaparatu xiaomi mi a2 vs honor 10 lite

Fototesty pokračují. V dnešním srovnání se podíváme na oblíbený telefon s čistým Androidem Xiaomi Mi A2 a ještě žhavou novinku Honor 10 Lite, která byla minulý týden představena. Oba telefony spojuje téměř identická cena. Který z těchto telefonů tvoří lepší snímky?

Fototest levných telefonů Xiaomi Mi A2 vs Honor 10 Lite

V dnešním fototestu se blíže podíváme na telefony, které mají téměř identickou cenu. Zařazují se do nižší střední třídy, která je mezi uživateli zdaleka nejoblíbenější. Oba mají duální fotoaparát, nicméně poměrně dost odlišné parametry. Xiaomi Mi A2 (Heuréka) je starší telefon, na zadní straně se nachází dva snímače 12 a 20 MPx. Hlavní fotoaparát má velmi dobrou světelnost F/1.75. Sekundární je na tom úplně stejně. Podporuje se nahrávání videa až ve 4K rozlišení a 30 FPS. Přední selfie kamera má 20 MPx a světelnost F/2.2.

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2

1.0
 • Displej 5,99", 2160 x 1080 pixelů, IPS
 • Procesor Snapdragon 660
 • RAM 4/6 GB
 • Fotoaparát 12 MP + 20 MP
 • Baterie 3 000 mAh
 • Cena od 4 999 Kč

Honor 10 Lite využívá rovněž dva snímače na zadní straně, i když “jen” s 13 a 2 MPx. Světelnost fotoaparátu je F/1,8. Přední selfie kamera má 24 MPx. Video dokáže nahrávat ve FullHD rozlišení a 60 FPS. Jak tedy krátké shrnutí fotoaparátů obou telefonů ukázalo, Xiaomi má za stejnou cenu lepší parametry. To samozřejmě nemusí znamenat i lepší fotografie, velkou roli má i software. Pojďme se tedy podívat na samotné fotografie i videa.

Honor 10 Lite

Honor 10 Lite

1.0
 • Displej 6,21 palců, 2340p x 1080 px
 • Procesor Huawei Kirin 710
 • RAM 3GB
 • Fotoaparát 13 MP + 2 MP
 • Baterie 3 400 mAh
 • Cena od 4 999 Kč

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u obou smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie. Při fotografování portrétů a selfie fotek jsme vypnuli, nebo se snažili nastavit nejmenší možné vyhlazení tváře.

Jak jsme s telefony fotili a natáčeli videa?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Oba telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Jaký mobil fotí nejlépe? Fototest Honor 10 Lite vs Xiaomi Mi A2

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Který telefon natáčí lepší videa? Srovnání Honor 10 Lite vs Xiaomi Mi A2

Video smartphone test – Honor 10 Lite vs Xiaomi Mi A2

Video smartphone test - Honor 10 Lite vs Xiaomi Mi A2

Hodnocení fotoaparátů v telefonech Xiaomi Mi A2 a Honor 10 Lite

Překvapení se nakonec nekonalo, Xiaomi Mi A2 má lepší hardware fotoaparátu než Honor 10 Lite, což i nakonec rozhodlo o vítězi. V mnoha směrech jsou si oba telefony podobné. Věrnost podání barev je u obou telefonů dobrá. Honor má však u některých snímků problémy s expozicí, například noční fotografie s informační tabulí to jasně ukazuje. Zatímco na Xiaomi je tabule čitelná, u Honoru téměř nic nevidíte. Noční fotografie nám také odhalují, že Xiaomi je na tom lépe z pohledu ostrosti a detailů. U nahraných videí si můžete všimnout mírně lepší stabilizace u Xiaomi. Ve výsledku, pokud bychom se měli rozhodovat čistě na základě fotoaparátů, tak je pro nás vítězem Xiaomi Mi A2.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Líbí se vám více snímky z Xiaomi Mi A2 nebo z Honoru 10 Lite?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)