Se SpotyTube objevíte mnoho zajímavé hudby

spotytube-hudebni-novinky

Aplikace SpotyTube patří na Google Play k novinkám. Slouží primárně k objevování nových hudebních videí, která zpravidla mají největší sledovanost mezi uživateli. Využívá k tomu kanály Youtube a Spotify. SpotyTube tedy nespojuje pouze dva názvy služeb, ale i to nejlepší z nich.

SpotyTube je určena především k objevování nové hudby

SpotyTube řekněme funguje podobně, jako u streamovacích služeb Spotify nebo Tidalu funkce „discover“. Nevyžaduje žádná oprávnění pro přístup k fotkám nebo telefonním hovorům. K jejímu správnému fungování však potřebuje mít v zařízení nainstalovaný Youtube.

Hned na úvodní obrazovce vám ukáže nejsledovanější video dne a nově vydané videoklipy. Novinky „New Release“ jsou seřazeny sestupně od té, která má největší sledovanost a naleznete zde zpravidla pouze původní originální videoklipy. Občas se zde namísto videoklipu objeví pouze náhled alba, ale to pouze v případě, když píseň nemá vlastní videoklip.

Pod novinkami naleznete již vytvořené sety playlistů, nicméně můžete si vytvářet i své vlastní playlisty, nebo ukládat již ty existující. Pokud by vás náhodou zajímalo, které hudební klipy jsou nejsledovanější například v Itálii nebo Japonsku, dostanete se k nim v položce „Carts By Country“.

Jestliže byste chtěli prozkoumat nejsledovanější videa z oblasti různých žánrů, přejdete k nim prostřednictvím položky „ Genres & Moods“. Tato kategorie už ale neoplývá příliš originalitou. Lze zde nalézt spíše uživateli upravené videoklipy namísto těch původních. Není dokonce ani na výběr z mnoha hudebních žánrů, ale pouze z těch úplně nejzákladnějších.

Další z užitečných funkcí je i možnost vybrat si svého oblíbeného hudebního interpreta. V seznamu hudebních videí nepřehlédněte v pravém dolním rohu ikonu tří teček. Tato ikona vám po rozkliknutí nabídne možno buď videoklip sdílet, nebo ho přidat ke svým oblíbeným.

Kromě funkce „Discover“, SpotyTube dále v záložkách nabídne nejposlouchanější hudbu ze Spotify, nicméně jen tu, která má videoklipy i na Youtube. Nastavení aplikace nenabízí příliš možností. Zde si můžete zvolit pouze stát a režim přehrávání videí.

Závěr

Aplikace SpotyTube nejlépe poslouží k objevování nových interpretů. Jestliže nepoužíváte Spotify, SpotyTube vám může nabídnout vhodnou alternativu. Aplikace používá nějaký druh filtru, který dokáže rozlišit, zda se jedná o originální videoklip či amatérské video napasované k hudební lince. Ve většině případů aplikace upřednostňuje právě originální videoklipy. SpotyTube není úplně dokonalá aplikace, ale vzhledem k tomu, že patří k těm nejnovějším, ji lecco můžeme odpustit. Nedokáže bohužel hudbu přehrávat na pozadí nebo s vypnutou obrazovkou. K instalaci je potřeba alespoň Android 4.1. V době psaní článku je průměrné hodnocení aplikace velmi pěkných 4,3.

SpotyTube - trendy virální hudby videa
SpotyTube - trendy virální hudby videa

Jak objevujete hudební novinky? Jakou aplikaci využíváte?

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)