Spotify dostalo po dvou letech na Androidu nový widget. Líbí?

spotify
  • Spotify představilo nový widget pro Android
  • Přináší personalizované návrhy i ovládací prvky
  • Poslední aktualizace jsme se dočkali před více než dvěma lety

Společnost Spotify minulý měsíc uvolnila aktualizaci své aplikace pro Android, která přináší nový widget na domovskou obrazovku. Ten spojuje ovládání přehrávání s personalizovanými doporučeními, podobně jako to dělá třeba konkurenční YouTube Music.

Nový widget nahrazuje ten předchozí z roku 2021. Zobrazuje větší obrázek alba, název skladby, jméno interpreta a standardní ovládací prvky jako přehrávání a přeskočení. Tato vrchní část zajišťuje rychlý přístup k základním funkcím a není na ní nic extra nového.

Novinkou, která tento widget odlišuje od předchozí verze, je spodní řádek. Zde mohou uživatelé nalézt seznamy personalizovaných návrhů, které reflektují jejich hudební preference. Tyto návrhy mohou obsahovat nejen oblíbené skladby a alba, ale také podcasty a audioknihy.

Spotify – hudba a podcasty
Spotify – hudba a podcasty

Největší verze widgetu má rozměry 5×2, což poskytuje dostatek místa pro zobrazení všech ovládacích prvků i doporučení. Naopak nejmenší konfigurace 3×2 se zaměřuje pouze na aktuálně přehrávaný obsah. Pro přístup k widgetu budete potřebovat verzi 8.8.50 (ta už je k dispozici na Google Play) nebo novější.

Jak se vám líbí nový widget od Spotify?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)