Spotify začíná nabízet přímý prodej vstupenek na koncerty

Spotify Tickets přímý prodej vstupenek vstupenky

Hudební a podcastová platforma Spotify začíná podnikat v novém odvětví. Na nově vytvořené webové stránce Spotify Tickets jsou v testovacím režimu dostupné vstupenky na vybrané koncerty. Novinka, která je zatím dostupná v USA, ale vůbec není vyloučeno její rozšíření do dalších zemí, není první aktivitou populární audio služby v této oblasti. Zatímco doposud ale spolupracovala s partnery jako Ticketmaster, nově jde o přímý prodej.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Spotify v tomto případě účtuje poplatky prodejce, nicméně cenu vstupenek neurčuje. Služba podle oficiálního vyjádření prodává lístky “jménem třetích stran, mezi které mohou patřit místa konání, pořadatelé akcí, fankluby a umělci”. Pro nákup musí mít uživatel vytvořen speciální účet s ověřeným průkazem totožnosti.

Nový web Spotify Tickets v tuto chvíli neumí vytvořit vstupenky pro tisk a ani je posílat na e-mail. Zatím si musejí zájemci vystačit s potvrzením, na základě kterého si mohou lístky vyzvednout na výdejních místech. Mezi první umělce, na jejichž koncerty se dají vstupenky pořídit, patří například kapely Dirty Honey, Crows, Four Year Strong nebo Osees.

Jak jste zvyklí nakupovat vstupenky?

Zdroj: The Verge

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)