Spotify jako sociální síť? Chystá nové uživatelské profily

Spotify nové uživatelské profily sociální síť

Vývojáři aplikace Spotify, aktuálně nejpoužívanější služby pro poslech streamované hudby, podle všeho chystají nový způsob, jak tuto síť učinit ještě zajímavější. Slovo “síť” přitom není úplně přehnané. Již doposud nabízelo Spotify různé možnosti interakce mezi uživateli a vypadá to, že budou ještě hodně, hodně rozšířeny. Na Twitteru se objevily snímky obrazovky, které zachycují podstatně vylepšené prostředí pro uživatelské profily.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

V novém systému s kartami by měl mít uživatel nahoře profilovou fotografii či avatara. V horní části by mělo být rovněž počítadlo sledujících i sledovaných a také lokace, ve které se uživatel nachází. Je zde i pole “vibe”, do kterého půjde napsat svůj aktuální status. Podobně jako třeba na WhatsAppu. Na dalších kartách se nachází seznamy sledovaných interpretů či přidaných alb, ale určitě se plánují i další.

Zachyceny byly také výzvy k různým interakcím. Jsou mezi nimi například zvaní přátel ke společnému poslechu, pozvánka k poslechu audioknih nebo požadavek, aby uživatel “olajkoval” alespoň 20 skladeb, aby mu mohlo Spotify doporučit další. Služba má evidentně snahu stát se trochu akčnější sociální sítí a za vzor si bere například TikTok. Zatím není jasné, zda a kdy tyto nové uživatelské profily plošně dorazí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak vám vyhovuje současná aplikace Spotify?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)