Spotify podcasty se personálně drolí. Odejde i technický šéf

Spotify podcasty šéf odchod Anchor

Platforma Spotify a konkrétně její část zodpovědná za podcasty nezažívají v posledních měsících zrovna klidné období. Po kauzách s kontroverzními pořady Joe Rogana, odchodu několika umělců a znatelném propadu akcií se dějí také významné personální změny. Společnost redakci The Verge potvrdila, že k červenci odchází technický šéf podcastů Michael Mignano. Ten na pozici působil od roku 2019, kdy Spotify koupilo jeho společnost Anchor, která aktuálně slouží jako nástroj pro tvorbu a publikování audio pořadů.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

I když nejsou důvody tohoto odchodu oficiálně známé, v souvislosti se Spotify podcasty se v posledních týdnech jedná již o několikátou personální změnu. V únoru se s firmou rozloučily například Lydia Polgreen jako vedoucí projektu Gimlet a Courtney Holt, šéfka studia. Někdo také míří rovnou ke konkurenci. Paul Smith, který byl ve Spotify od roku 2017 zodpovědný za mezinárodní licence, nyní pomáhá s rozvojem platformy YouTube Music.

Spotify for Podcasters
Spotify for Podcasters

I přes všechny zmíněné problémy Spotify nadále zůstává nejsilnější audio streamovací platformou a jeho podcastová základna dokonce přinutila firmu Meta vzdát plány na vlastní audio pořady.

Jak často a kde posloucháte podcasty?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)