Aplikace Spotify Lite: Nenáročná verze zabírá pouze 15 MB, chybí ale důležité funkce

spotify lite

O víkendu se z ničeho nic objevila na Google Play další Lite verze populární aplikace. Tentokrát jde o Spotify Lite. Bohužel tato nenáročná aplikace patří zrovna k těm, které mají poměrně hodně limitací oproti klasické verzi. Pojďme si o nich říct více.

Spotify Lite má pouze 15 MB, ale také mnohem méně funkcí

Na první pohled vypadá Spotify Lite hodně dobře a slibně. Uživatelské prostředí je totiž hodně podobné klasické aplikaci Spotify. Bohužel při bližším prozkoumání si všimnete toho, že úbytek funkcí je poměrně značný, na druhou stranu alespoň jde o “opravdovou” Lite aplikaci, která redukuje velikost o 85 procent. V telefonu zabírá pouhých 15 MB.

Z nějakého důvodu zde úplně chybí offline přehrávání, přitom by se mělo jednat o jednu z primárních funkcí, alespoň podle obecného popisu Lite verzí, které mají být určeny pro země třetího světa, kde není tak dobré internetové připojení a nejsou k dispozici výkonné mobilní telefony za dostupnou cenu. Dále chybí možnost přehrávat hudbu ve vysoké kvalitě, což už je pochopitelné. Bohužel se nedostalo ani na funkci Spotify Connect, která umožňuje bezproblémové streamování hudby u jiných zařízení.

Trochu překvapivě pak nefunguje ani možnost vybrat si písničku k přehrání. A to i pro Premium uživatele. Stejné to je dokonce i u playlistů. To jsou poměrně radikální změny oproti klasické verzi. Obzvlášť pokud si předplácíte Premium verzi. I díky tomu je spíše určena pro uživatele, kteří mají klasickou Free verzi Spotify.

Aplikaci již najdete na Google Play, nicméně prozatím není určena pro náš region, i proto ji oficiálně nestáhnete. Nicméně už je k dispozici APK soubor, můžete si tak Spotify Lite nainstalovat ručně, pokud máte zájem. Stahovat jej můžete například z APKMirror.com.

Spotify Lite
Spotify Lite

Máte problémy s náročností aplikace Spotify? Vyzkoušíte Lite verzi?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek