Nenáročná aplikace Spotify Lite po ročním testování vychází. Potřebujete k ní pouze 10 MB místa

spotify lite predstaveni

Je to přesně rok od doby, co Spotify představilo odlehčenou Lite verzi své aplikace. Až do včerejšího dne byla aplikace v betatestování. Dnes už si ji však můžete užít i v plné verzi, která vyšla. Prozatím pouze pro 36 států po celém světě, poradíme vám však, jak si ji nainstalovat i v Česku, kde oficiální podpora přijde později.

Spotify Lite oficiální vychází. Prozatím pro několik desítek států

Pokud nyní zabrousíte na Spotify Lite v obchodě Play, tak vám nebude povolena instalace. Důvodem je to, že aplikace vyšla prozatím ve 36 zemích – hlavně v Asii, Jižní Americe a Africe. Společnost však slibuje rozšíření do dalších států brzy. Do té doby však bez větších problémů můžete stáhnout APK soubor, například z APKPure a aplikaci ručně nainstalovat. V redakci jsme ji vyzkoušeli a bez problémů funguje, dokonce rovnou v češtině.

Spotify Lite: Small, fast, just as loud.

Spotify Lite: Small, fast, just as loud.

Cílem této Lite aplikace je přinést Spotify na méně výkonné telefony a zařízení, na kterých není dostatek volného místa. Aplikace totiž zabírá pouze 10 MB. Samozřejmě je to vykoupeno omezením funkcí. Můžete ji však stále používat i s účtem zdarma, případně i s prémiovým Spotify. Nechybí hledání, sdílení, část s objevováním nové hudby, kdy vám služba nabízí novinky a také playlisty.

Spotify Lite
Spotify Lite

Máte v plánu vyzkoušet si Lite verzi oblíbené služby?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)