Spotify Greenroom je konkurence pro Clubhouse. Už je ke stažení v Google Play

Spotify Greenroom sociální síť sociální sítě Clubhouse

Doslova šílenství vypuklo s příchodem nové sociální sítě Clubhouse. Ta nejprve byla exkluzivitou pro operační systém iOS. K přístupu navíc byla potřeba pozvánka, nedávno se ale aplikace dostala také na Android. Časem však přibyly další sítě tohoto typu. Spotify Greenroom je nejnovějším přírůstkem a stává se dalším konkurentem pro Clubhouse. Co prozatím předběžný přístup nabízí?

Spotify Greenroom je novým konkurentem pro Clubhouse

V Greenroom od Spotify mohou uživatelé vytvářet místnosti s různými názvy, různými tématy, kam se pak mohou připojit další uživatelé a společně diskutovat nebo jen poslouchat. Pokud se chcete k tématu vyjádřit, je třeba nejdříve odeslat žádost správci místnosti. V případě, že bude vyřízena kladně, můžete po stisknutí tlačítka zapnout mikrofon a začít mluvit. Trochu nepraktické však je, že může mluvit více uživatelů najednou a tedy přes sebe.

Spotify Live
Spotify Live

Poté, co se připojíte k místnosti uvidíte množství malých ikonek s profilovými obrázky přítomných uživatelů, pokud mají vypnutý mikrofon, zobrazí se u jejich obrázku příslušná ikona. U lidí, kteří aktuálně hovoří, se rozsvítí zelený rámeček kolem jejich obrázku.

Praktickou záležitostí je Kalendář, který se nachází v aplikaci. V něm najdete přehled místností významných “speakerů” a také přesný čas jejich začátku. Ty si můžete přidat do svého kalendáře, díky čemuž nepropásnete jejich začátek.

Sociální síť Spotify Greenroom nabízí také vyhledávání místností. Po tapnutí na symbol lupy ve spodní části displeje se okamžitě zobrazí seznam zajímavých, právě probíhajících místností, aniž byste museli cokoliv hledat. Pokud si nevyberete, můžete ručně zadat téma, které vás zajímá. Vyhledat lze také konkrétní lidi.

O tom, jak jsou jednotliví speakeři kvalitní by měly vypovídat Gemy (tedy drahokamy). Ty může udělit každý uživatel jinému, pokud se mu jeho řeč líbí. Nicméně už nyní existují místnosti sloužící pro získávání gemů, takže podle tohoto kritéria se příliš řídit nelze. Snad s tímto menším podvodem Spotify brzy něco udělá, koneckonců je aplikace zatím ve stádiu předběžného přístupu.

Při prvním spuštění Greenroom je nutné zadat vaše jméno, příjmení, datum narození a profilový obrázek. Uvést musíte také telefonní číslo a to z důvodu ověření identity. Poté už si vyberete témata, která jsou pro vás zajímavá a můžete začít Greenroom používat.

A je opravdu z čeho vybírat, na své si přijde každý. Klima, sport, hudba, hry, filmy a mnoho a mnoho dalšího. Nevýhodou by však mohlo být, že je aplikace v angličtině. Začínají se však objevovat místnosti určené pro konkrétní národnosti, bohužel ta česká prozatím chybí.

Jaké sociální sítě používáte?

Zdroj: Spotify

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)