Po Spotify bude pojmenován největší fotbalový stadion Evropy

Spotify Camp Nou stadion Barcelona

Společnost Spotify před několika hodinami oznámila jedno velmi významné partnerství. Zajímat bude hlavně fotbalové fanoušky. Populární hudební a podcastová platforma si plácla s klubem FC Barcelona a po stránce propagace půjde o skutečně gigantickou věc. Pozice hlavního partnera se promítne mimo jiné i do názvu stadionu Camp Nou, aktuálně největšího (a po plánované rekonstrukci do budoucna ještě většího) stadionu Evropy. Jméno sponzora se do pojmenování promítne vůbec poprvé v historii.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Název Spotify Camp Nou a také logo oblíbené služby na dresech mužských i ženských týmů budeme vídat od ročníku 2022/2023. V oficiálním prohlášení se hovoří zejména o příjemném propojení sportu a hudby a vzájemné marketingové pomoci, nicméně v pozadí je potřeba zohlednit fakt, že klub je v posledních měsících v komplikované finanční situaci.

SPotify Camp Nou stadion Barcelona

Dá se předpokládat, že nebýt okolností kolem nedostatku peněz (kvůli čemuž vloni mužský tým opustil i hvězdný Lionel Messi), jméno sponzora by se do názvu stadionu pravděpodobně nikdy nedostalo. Finanční hodnota tohoto nového partnerství zveřejněna nebyla.

Které streamovací službě a kterému fotbalovému klubu fandíte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)