Mrkněte do svého Spotify. Čeká tam ohlédnutí za rokem 2021

Spotify rok 2021 v kostce Spotify 2021 Wrapped

Blíží se konec roku a tak přichází na řadu různé zaběhnuté tradice. I ty z online světa aplikací a služeb. Autoři (a hlavně automatizovaní roboti v pozadí) hudební streamovací platformy Spotify připravili pro uživatele pravidelný přehled toho, co nejen oni v uplynulém roce poslouchali a co by se jim na základě toho mohlo ještě líbit. Analýza je v originále nazvaná Spotify 2021 Wrapped a v češtině nese označení Tvůj rok 2021 v kostce (sleduje snad Spotify dění na české politické scéně?).

Přehledové playlisty a kategorie obsahují například nejoblíbenější skladby či interprety. A to jak ve vztahu ke konkrétnímu uživateli, tak i z globálního hlediska. V prohlížeči a desktopovém programu Spotify jsou k dispozici pouze seznamy skladeb a základní žebříčky, zajímavější údaje poskytuje služba skrze příběhy v mobilní aplikaci. Odhalí třeba i naposlouchané minuty, nejoblíbenější podcasty nebo celkový počet umělců, jejichž tvorba se k uším daného posluchače Spotify dostala.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Jaké perly jste ve vašem Spotify 2021 Wrapped objevili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)