Společnost Essential je u konce. A to včetně aktualizací a Newton Mail aplikace

společnost essential konec

Essential byl hodně zajímavý startup, za kterým stál přímo tvůrce Androidu Andy Rubin. Do této společnosti investovaly nemalé peníze firmy jako Amazon nebo Tencent. Nicméně už od vydání telefonu PH-1 se Essential nedařilo a v médiích se společnost objevovala hlavně v souvislosti s nízkými prodeji, v roce 2019 pak hlavně ve spojení s obviněním Andyho Rubina ze sexuálního obtěžování. Konec Essential byl oznámen přímo na stránkách společnosti, kde se objevilo i několik nových videí z projektu GEM, což byl netradiční telefon, který už ale nikdy nevyjde.

Společnost Essential končí

V oznámení stojí, že únorová bezpečnostní aktualizace je tou poslední, kterou telefon Essential PH-1 obdrží. Podobné informace nikdy nepotěší, na druhou stranu ale tento telefon dostával nadstandardní softwarovou podporu po tři roky. Samozřejmě bude telefon fungovat i nadále. Společnost navíc uvolnila veškeré potřebné soubory k tomu, aby se o softwarovou podporu mohla starat komunita pomocí alternativních ROM.

essential phone

Končí rovněž zákaznická podpora. Z pohledu českého zákazníka se však moc nemění, jediný telefon se u nás nakonec nikdy oficiální cestou neprodával a druhý skončil ještě v rámci konceptu. Kódové označení měl Project GEM a šlo o podivný podlouhlý telefon. Jak se měl používat, můžete vidět na stránkách Essential. Jeden z hlavních taháků tohoto telefonu měla být přenositelnost, jenže tuto díru na trhu mnohem lépe dokážou zaplnit ohebné telefony, kterých uvidíme více a více. Konec se týká i aplikace Newton Mail, která pod Essential patřila. Ta bude vypnuta 30. dubna 2020.

Essential Phone – první pohled

Essential Phone - první pohled

Essential PH-1

Essential PH-1

0.2
  • Displej 5,71'', IPS, 1312 x 2560 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 3040 mAh
  • Cena doplníme

Mrzí vás konec společnosti Essential?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)