Sony zažalovalo Huawei. Japonské společnosti vadí oblíbené chytré hodinky Huawei Watch GT

sony zazalovalo huawei

V uplynulých letech už na společnost Huawei mířilo několik žalob od konkurenčních firem. Nyní japonské Sony zažalovalo Huawei. Konkrétní problém je v oblíbených chytrých hodinkách Huawei Watch GT a jejím názvu v Evropské unii. Zajímavé je to, že spory započaly již v roce 2016 a vyvrcholily žalobou v srpnu 2021.

Sony zažalovalo Huawei kvůli ochranné známce GT

Podle serveru LetsGoDigital si Huawei podal žádost o ochrannou známku na slova GT3, GT5, GT8 a GT10 u EUIPO, což je zkratka pro Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví. Během procesu přihlašování ochranné známky může jakákoliv třetí strana podat námitku. Japonské Sony tak učinilo poprvé v roce 2016. Důvodem námitky přitom není to, že by Sony měla nebo chystala vlastní nositelnou elektroniku s názvem GT.

Problém je podle Sony v tom, že označení GT souvisí s populární závodní sérií Gran Turismo, kterou již od roku 1997 vyvíjí ve svém interním studiu Polyphony Digital a vydává jej na konzole Sony PlayStation. Sedmý díl této série by měl vyjít v příštím roce. Jinými slovy Sony usiluje o získání exkluzivních práv na ochrannou známku „GT“ pro své Gran Turismo.

V roce 2016 však s námitkou neuspěla, a stejně tak dopadla v roce 2019 s druhou námitkou. V té době už navíc Huawei vydal Watch GT i Watch GT 2 na trh. Nyní se čím dál více hovoří o vydání další generace Huawei Watch GT3 a Sony se opět snaží o zrušení ochranné známky. Tentokrát však už nepodala námitku, ale rovnou společnost Huawei zažalovala.

Uspěje podle vás Sony u soudu?

Zdroje: nl.letsgodigital.org, gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)