Sony Xperia Z2 s větším displejem – bude představena už na CESu?

sony_z2_ico

Na webu se objevily zprávy o dvou nových vlajkových lodích z dílny japonské firmy Sony. Zařízení mají kódová označení Sirius a Canopus. Je pravděpodobné, že první jmenovaný telefon bude představen veřejnosti již v lednu na veletrhu CES 2014.

Spekulaci nahrává také fakt, že loni Sony představila svůj stěžejní chytrý telefon právě během této výstavy, takže lze očekávat, že ani letos nepřijede s prázdnou. Odvážnější spekulace hovoří o tom, že Sony Sirius se bude prodávat pod názvem Xperia Z2, ačkoli původně byla “zet dvojka” označována jako Avatar.

Jeden z konceptů Sony Xperia Z2 Jeden z konceptů Sony Xperia Z2

Na jaké technické parametry se pravděpodobně budeme moci těšit? V první řadě to bude proti modelu Z1 větší displej, který povyroste o 0,2 palce na 5,2″. Zvětšení obrazovky je očekávaným krokem, neboť v roce 2014 překročí všichni velcí výrobci u svých “top” modelů úhlopříčku pět palců. U Samsungu Galaxy S5 se počítá s obrazovkou velkou 5,25″, LG G3 bude mít velikost displeje mezi 5,2 a 5,5 palci, jen v případě HTC to vypadá, že příští vlajková loď bude mít obrazovku mezi 4,7″ a 5″.

Srdcem by měl být čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, kterému budou sekundovat 3 GB operační paměti, nicméně ve hře je stále varianta, že telefon bude mít nový, dosud nepředstavený 64bitový procesor. Z hlediska interního úložiště můžeme počítat se 16 nebo 32 GB, přičemž tento prostor půjde rozšířit paměťovými kartami s kapacitou až 64 GB.

[New] Sony Xperia Z2 Concept 2014

[New] Sony Xperia Z2 Concept 2014

Původně se také mluvilo o tom, že Sony přijde s displejem s matricí IGZO, FullHD rozlišením a vlastní technologií Triluminos, nicméně tyto informace zatím nebyly potvrzeny. Technologie IGZO zlepší kvalitu zobrazení a také zvýší životnost baterie při zapnuté obrazovce.

Na podzim se dále objevila informace, že “zet dvojka” bude vybavena fotoaparátem s rozlišením 20,7 Mpx s vlastní optikou G-Lenz, který může nahrávat video s rozlišením 4K. Místo LED bude pro osvětlení scény používat xenonový blesk. Na přední straně pak bude kamera s rozlišením 3,5 Mpx.

Sony Xperia Z2 přijde se všemi standardními funkcemi včetně podpory 2G/3G/4G sítí, Bluetooth, Wi-Fi, NFC a GPS/GLONASS. Je téměř jisté, že operačním systémem bude v tomto případě Android 4.4 KitKat, stejně tak můžeme počítat s odolností proti prachu a vodě dle normy IP 55/57. Baterie bude mít kapacitu mezi 3 200 a 3 500 mAh.

Pokud by Sony představila Xperii Z2 na CESu, dá se očekávat, že k zahájení prodejů by došlo v březnu nebo dubnu.

Zdroje: Hi-Tech, Xperia Droid a TechGreet.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)