Sony Xperia XZ1 Compact: Konečně vlajkový model v malém těle (aktualizováno)

telefon sony xperia xz1 compact

Sony se vrací na trh s kompaktními telefony, které nabídnou specifikace vlajkových modelů. Sony Xperia XZ1 Compact má 4,6” velký displej a přitom v sobě ukrývá výkonný Snapdragon 835 a další vychytávky. Pojďme se na telefon podívat blíže.

Sony Xperia XZ1 Compact zaostává v designu

Začneme designem telefonu. Ten se u Sony telefonů již několik let v podstatě nemění a stále můžeme vidět telefon s velkými rámečky. Připadá nám to, jak kdyby se Sony snažilo jít stejnou cestou, jako automobilka Porsche u modelu 911, kde se tohle auto po designové stránce mění také minimálně.

U telefonů se ale nejedná o šikovné řešení, obzvlášť když už téměř všichni konkurenti přešli na vlajkové modely s minimálními rámečky. Na druhou stranu se alespoň velké rámečky využily na reproduktory.

Teď ale k tomu dobrému. Nová Xperia XZ1 Compact bude hodně malá, rozměry jsou 129 x 65 x 9,3 mm, takže velmi dobře padne do ruky. IPS displej má velikost 4,6” a HD rozlišení, což je docela na hraně, nicméně vzhledem k malé baterii zde musel přijít kompromis, Full HD rozlišení by bylo “až moc” velký luxus na tuhle velikost displeje.

O výkon telefonu se stará Snapdragon 835 a 4GB RAM. K dispozici je úložiště 32GB, které jde rozšířit pomocí microSD karet. Jak už jsme zmínili výše, baterie vzhledem k velikosti telefonu má kapacitu 2 700 mAH. Nechybí ani podpora Hi-RES zvuku.

Fotoaparát nabídne i superzpomalení

Sony bohužel u kompaktní verze nedodává kovová záda jako u většího Xperia XZ1. Alespoň ale nechybí splnění certifikace IP68. V bočním tlačítku je pak schovaná čtečka otisků prstů, jak už jsme zvyklí u Sony telefonů. Fotoaparát má 19 MPx a má světelnost f/2,0, navíc podporuje i super zpomalené záběry v 960 FPS, podobně jako Xperia XZ Premium. Přední selfie kamerka je pak širokoúhlá a má 8 MPx.

sony xperia xz1 compact parametry

Sony Xperia XZ1 Compact cena

Rovněž potěší i to, že telefon přichází rovnou z krabice s novým Android 8 Oreo, dostupný bude tento telefon ve světě již během září. V České republice je zatím dostupnost neznámá. Nicméně dozvěděli jsme se již cenu, ta bude 14 990 Kč. V ČR pak bude k dispozici pouze single sim verze ve stříbrné, černé a modré barvě.

Je pro vás takhle malý displej dostatečný, nebo už jste si zvykli na větší úhlopříčky?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)