TOPlist

Nová vlajková loď Xperia XZ Premium přináší několik zajímavých novinek

Xperia XZ Premium

Hodně zajímavý telefon představilo na veletrhu MWC Sony. Nová vlajková loď se nazývá Xperia XZ Premium a nabízí několik věcí, které jsme ještě u telefonů neviděli. Pojďme se na telefon blíže podívat.

Xperia XZ Premium dostala 4K HDR displej

K novým Sony telefonům jsme před začátkem veletrhu neměli tolik informací a spekulací. Společnost dokázala velmi dobře ukrýt svůj nový telefon. Ten nabízí zajímavý fotoaparát, displej s vysokým rozlišením, rychlé stahování a trochu odlišný design.

Telefon byl vybaven snímacím čipem Exmor RS, který je normálně v prémiových kompaktních fotoaparátech. Díky tomu jdou nahrávat videa až v 960 FPS, takže půjdou pořídit super zpomalené záběry. Ale i samotné fotografování Sony hodně tlačí dopředu, Xperia XZ Premium by měla patřit vůbec k tomu nejlepšímu, co od telefonů můžeme dostat. Fotoaparát má 19 MPx, přední selfie kamerka pak 13 MPx a světelnost f/2.0.

O výkon se bude starat Snapdragon 835

I u displeje se má jednat o něco unikátního. Xperia XZ Premium je první telefon, který má 4K HDR displej o velikosti 5,5“. Využívá technologie, které se používají u televizí Sony Bravia. Výkonově na tom telefon nemůže být o moc lépe, jedná se totiž o první model, ve kterém byl oficiálně oznámen procesor Snapdragon 835, i díky tomu má integrovaný modem Snapdragon X16, který nabízí LTE gigabitové třídy. To přijde vhod při stahování a streamování filmů ve 4K rozlišení, samozřejmě reálné využití takové rychlosti je u nás momentálně nereálné. Dále má telefon 4GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, která jde rozšířit pomocí microSD karet.

Telefon také splňuje normy IP68, takže je vodědodolný a prachuvzdorný. Design telefonu stále vychází z posledních Xperia modelů, nicméně po stranách je více zaoblený, takže padne lépe do ruky. Podle fotek jde ale vidět, že má poměrně velké rámečky, což jde hodně vidět například ve srovnání s LG G6, které se vydalo cestou menšího těla. Když už jsme u té konkurence, tak i Xperia XZ Premium má Gorilla Glass jak na přední, tak i na zadní straně. Baterie telefonu má kapacitu 3230 mAh, nechybí ani čtečka otisku prstů, USB-C nebo 3,5 mm Audio Jack.

Cena telefonu nebyla oznámena, ale dá se očekávat, že bude více jak 20 tisíc korun. Dostupný bude během pozdního jara 2017, takže pravděpodobně během května.

Jak se vám líbí vlajkový model od Sony?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)