Sony představilo nový levný telefon. Tohle je Xperia R1

sony xperia r1

Sony trochu netradičně v pátek představila nový telefon. Xperia R1 se zařadí do nižší střední třídy, takže hlavní cíl telefonu je nízká cena. Dokáže něčím překvapit?

Sony Xperia R1 designem nepřekvapí

Už nějakou dobu víme o tom, že Sony chystá telefony, které budou mít nový design. Ty se ale očekávají až s novou řadou, a i když tento telefon nepatří do řady Xperia X, tak tu stále můžeme vidět starý dobrý design, kterým je Sony proslaveno.

LCD displej má velikost 5,2″ a 720p rozlišení. O výkon se stará Snapdragon 430, dále má k dispozici 2GB RAM a 16GB úložiště. Existovat bude i Plus verze, která je totožná, ale má 3GB RAM a 32GB úložiště. Na zadní straně najdeme 13 MPx fotoaparát, přední selfie kamera má 8 MPx.

Rovnou z krabice poběží telefon s Androidem 7 Nougat, k dispozici je také dual sim, FM rádio, nebo USB-C. Baterie má kapacitu 2 620 mAh. Cena tohoto modelu je 215 dolarů, v přepočtu s DPH a dalšími poplatky tak zhruba 5 700 Kč. Prozatím se telefon prodává v Asii, dostupnost v Evropě nebyla zatím oznámena.

 

Co říkáte na tento levný Sony Xperia telefon?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)