TOPlist

Sen všech fotografů! Sony chystá unikátní telefon s otočným objektivem

sony xperia pro telefon
  • Společnost Sony údajně chystá další generaci telefonu Xperia Pro
  • Má nabídnout otočný objektiv a lepší práci s clonou
  • Otazník však visí nad cenou, původní generace stála nesmysl

Dnešní telefony Sony nabízí fotografie, které se asi nejvíce přibližují klasickým fotoaparátům, zejména pokud se bavíme o vlajkových modelech. Japonská společnost sází optiku Zeiss v kombinaci s podobným naladěním barevného spektra, jako právě u svých fotoaparátů Alpha. Někomu mohou připadat snímky nudné, profesionálové ale takovou filozofii cení a často využívají Xperie jakožto sekundární kamery k velkým foťákům. Podle nejnovějších informací z čínské sociální sítě Weibo ale půjde firma ještě dál a příští rok nám představí vskutku unikátní telefon.

Konkrétně se bavíme o další generaci telefonu Sony Xperia Pro. Původní mobil je na trhu už více než dva roky a tak je pomalu na čase odhalit nový model. Ten by měl mít otočný objektiv, který budete ovládat stejně jako u fotoaparátu. Budete si tedy moci ručně nastavit zoom, clonu nebo ostření. Uspořádání fotoaparátů má být podobné jako u původního modelu, právě s výjimkou tohoto nového objektivu.

The most PRO phone money can buy.

The most PRO phone money can buy.

Hovoří se také o zlepšení variabilní clony, která se nachází už v původní generaci, avšak tu lze přepnout pouze mezi f/2,0 a f/4,0. Nic mezitím. Sony by se mohlo inspirovat například u Huawei, konkrétně u modelu P60 Pro, který nabízí mnohem širší možnosti práce s clonou. A možná se tak stane, dle úniků má umět Xperia Pro-II plynule přejít mezi f/1,2 až po f/4,0.

sony xperia pro

Zatím není jasné, kdy nám japonská společnost novinku ukáže, ale teoreticky by se tak mohlo stát už na veletrhu MWC v Barceloně. Sám jsem na další generaci poměrně zvědav, stejně tak i na její cenu. Ta předchozí totiž v Česku startovala na ceně 46 990 korun. Masovka to tedy rozhodně nebude, ale na ní Sony s tímto modelem ani necílí.

Přemýšleli byste nad koupí takového mobilu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)