TOPlist

Sony končí s launcherem Xperia Home. Co přijde místo něj?

sony xperia home launcher konec

Společnost Sony dlouhé roky používá ve svých telefonech launcher Xperia Home. A to poměrně úspěšně, kdy několikrát přinesla společnost inovativní funkce, jednalo se například o prvního výrobce mimo Google, který měl ve svém launcheru Google Now. Jenže všechno dobré jednou musí skončit a v případě Xperia Home konec nastává nyní. Oznámil se totiž konec vývoje.

Sony Xperia Home už nebude dostávat aktualizace s novými funkcemi

Tento launcher měl svou oficiální skupinu na Google+, kde si lidé mohli stahovat betaverze, komunikovat s vývojáři a navrhovat nové funkce. Právě přes ni jsme se dozvěděli o konci vývoje. Beta komunita zmizí za několik týdnů, mezitím společnost vydala poslední větší aktualizaci pro tento launcher.

xperia home launcher konec vyvoje sony

Sony dodalo, že v případě nějakého problémů bude vydávat aktualizace, a to tak dlouho, jak to budou považovat za nezbytné. Žádné nové funkce už se ale neobjeví. Zajímavé je, že konec launcheru se oznamuje cca měsíc po konci aplikace počasí. Vypadá to tedy, že Sony chystá u softwaru nějaké větší změny.

Později těmto spekulacím přihrál i jeden z moderátorů beta komunity. Důvod proč vývoj Xperia Home končí je ten, že Sony chystá nový launcher, který pravděpodobně přijde společně s telefony, které budou mít Android P. To by nemuselo trvat ani tak dlouho, protože Sony telefony mají nové verze Androidu jako jedny z prvních.

Xperia™ Home

Používáte Xperia Home, nebo jste přešli na nějaký launcher z Google Play?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)