TOPlist

Proč si pořídit telefon Sony XPERIA? Máme dva nové důvody!

SonyAndroid14
  • Telefony Sony XPERIA jsou unikátní, výrobce na to jde jinak
  • Zákazníci ale telefony Sony příliš nekupují, důvodů je řada
  • V těchto dnech jejich pořízení dává trochu větší smysl…

V minulosti byly telefony Sony Ericsson úžasné a vzpomínám na ně s láskou. XPERIA Play byl úžasný herní stroj, XPERIA Arc byla nádherná stylovka, XPERIA Mini Pro byl malý a výkonný komunikátor. Konec společnosti Sony Ericsson a nástup Sony ale znamenal obrovský propad prodejů.

Výrobce už roky míří směrem, kteří zákazníci nedokáží ocenit a prodeje jsou trvale nízké. Ale Sony z nastoupeného kurzu uhnout nechce. A možná je to dobře, alespoň se umí odlišit… V současnosti máme hned dva nové důvody, proč si topmodely od Sony zaslouží alespoň trochu pozornosti.

SonyAndroid14

A oba jsou zásadní. Tím prvním je cena, za kterou se modely Sony XPERIA 1 V a Sony XPERIA 5 V prodávají, v současnosti je můžete pořídit za 25 990 korun respektive 19 990 korun. To sice pořád není málo peněz, ale je to mnohem příjemnější cena. Telefony od Sony patří k těm nejdražším na trhu a velké slevy na ně nebývají. Je hezké, že se výrobce se nechce podbízet nízkou cenou, ale prodeje tomu odpovídají.

Druhým je Android 14, který dorazil do modelu Sony XPERIA 1 V, přičemž menší bratříček by měl aktualizaci obdržet vzápětí. Výrobce si pro nás připravil několik zajímavých novinek, které pěkně shrnuje infografika. Sony spoléhá na téměř čistý Android, který je ale doplněn o několik kvalitních Sony aplikací a právě na ty zaměřil v rámci Androidu 14 svou pozornost, vylepšil aplikace Video Creator, Photo Pro nebo Game Enhancer.

Ale bude to stačit na k úspěchu? Pokud se telefon chystáte používat rok dva, pak krátká podpora není problém, dostanete rovněž Android 15, budoucí Android 16 je ještě daleko. Pokud byste ale telefon chtěli používat delší dobu, pak vás brzké ukončení podpory nepříjemně zasáhne.

Nižší cena + Android 14 = lepší, ale nemusí to stačit

Právě vysoká cena, mizerná podpora a dlouhodobé problémy s přehříváním jsou hlavní důvody, proč telefony Sony XPERIA nemůžeme doporučit. Dokonalé telefony neexistují, u každého výrobce to vždycky bude o větších či menších kompromisech. Ale kombinace ceny kolem 30 tisíc korun, pouhých dvou aktualizací Androidu a přehřívání při zátěži je něco, co bude těžko snášet i skladní fanoušek Sony. Tím méně běžný zákazník, když na trhu existují spousty dalších telefonů. Ty sice možná nemají unikátní design, ale nabídnou lepší podporu, nižší cenu a navíc neslouží místo topení.

Uvažovali jste v poslední době o nákupu telefonu od Sony?

Zdroj: Sony

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)