Sony Xperia 10: Nové, extrémně protáhlé telefony mají jiný design i název

sony xperia 10 plus

Před několika dny jsme informovali o telefonu Sony Xperia XA3. Ten již na první pohled vypadal úplně jinak než konkurence. Nyní jsme se dočkali dalších informací. A to například takových, že se celá řada Xperia XA předělá a nově se telefony budou nazývat Sony Xperia 10. Pojďme se na novinky posledních dní podívat blíže.

Sony Xperia 10 jako nová řada pro 21:9 telefony

Představení se očekává stále na veletrhu MWC 2019, akorát již ne pod značkou Xperia XA3, jak jsme dříve informovovali. Podle posledních informací  se japonská společnost rozhodla pro rebrand a nové telefony uvidíme pod řadou Xperia 10.

Vzhledem k tomu, že jde o zeela nový design, který toho nemá moc společného s předchozími telefony řady, není to ani moc velkým překvapením. Vidět bychom měli dva telefony. Kromě klasické Xperia 10, by se mělo dostat i na Xperia 10 Plus, což bude náhrada za Sony Xperia XA3 Ultra.

Zároveň jsme se dočkali nových renderů, které ukazují obě verze přístroje ze všech stran. Z nich si můžete všimnout extrémně protáhlého displeje s poměrem stran 21:9. Základní model bude mít velikost displeje 5,9 palců a rozlišení 2560 x 1080 pixelů. Větší model Plus bude mít stejné rozlišení, ale velikost displeje 6,5.

O výkon se u obou telefonů má starat Snapdragon 660, který doplní 6GB RAM a 64GB vnitřní paměť. Chybět nebudou ani věci jako USB-C, rychlá Wi-Fi síť nebo nejnovější Bluetooth. Na zadní straně bude duální fotoaparát. Představení telefonů Sony Xperia 10 plánováno na veletrh MWC, který začíná na konci února.

Jak se vám líbí Sony Xperia 10?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)