Sony vyvrací spekulace. Xperia 1 III dostane minimálně Android 13

sony xperia 1 iii android 13 aktualizace

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že Sony Xperia 1 III dostane pouze jednu hlavní aktualizaci Androidu. To vzbudilo samozřejmě nejen v komunitě Sony slušný poprask a firma dnes vše uvedla na pravou míru a zároveň tuto informaci vyvrátila.

Sony Xperia 1 III dostane minimálně Android 13

Sony prý plánuje do svého vlajkového telefonu alespoň dvě aktualizace operačního systému Android, takže se majitelé mohou těšit i na Android 13. Sice se stále nedostáváme ke tříleté podpoře Samsungu nebo dokonce pětileté u Googlu (od Pixelu 6), ale je to alespoň nějaká útěcha pro ty, kteří si telefon objednali. K prvním zákazníkům má telefon dorazit již v srpnu a to s předinstalovaným systémem Android 11.

Sony Xperia 1 III: The Ultimate Enthusiast Phone!

Sony Xperia 1 III: The Ultimate Enthusiast Phone!

Pro Sony by byla jediná aktualizace velká ostuda. Obzvlášť pro tak drahý a prémiový telefon jakým Xperia 1 III určitě je. Vždyť nabízí 6,5″ OLED panel s rozlišením 3 840 x 1 644 pixelů, tedy jeden z vůbec nejjemnějších displejů na trhu. Pokračovat bychom mohli čipsetem Snapdragon 888, skvělými fotoaparáty nebo prémiovým zpracováním.

Koupili byste si telefon od Sony?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)