Sony WH-1000XM5: Sága oceňovaných BT sluchátek pokračuje

Sony WH-1000XM5 cena specifikace představení ČR

Japonské Sony před několika hodinami oficiálně představilo nová náhlavní sluchátka z populární prémiové řady WH-1000XM. Pátá generace těchto pravidelně oceňovaných sluchátek sází na několik vylepšení oproti dřívějším modelům a od posledních dvou se znatelně liší i designově. Nejpropagovanější vlastností je opět velmi kvalitní aktivní potlačení okolního hluku (ANC), které prý Sony WX-1000XM5 posouvají na další úroveň hned z několika důvodů.

O efektivní filtraci nežádoucích zvuků se u novinky starají hned dva procesory a osm mikrofonů, které řídí Auto NC Optimizer. Potenciální zájemci a znalci starších verzí mohou počítat mimo jiné s nástrojem DSEE Extreme pro zvýšení kvality skladeb, prostorovým zvukem 360 Reality Audio nebo kodekem LDAC. Čistotu hlasu zajišťují čtyři mikrofony s paprsčitým uspořádáním. Nechybí Speak-to-Chat pro utlumení poslechu při řeči ani asistenti od Google a Amazonu.

Sony Noise Cancelling Headphones WH-1000XM5 Official Product Video

Sony Noise Cancelling Headphones WH-1000XM5 Official Product Video

Oproti dvěma předchozím generacím je znatelná změna u hlavového mostu i náušníků. Design “klapek” na uši je vyveden v novém typu měkké kůže a má plynulý posuvník. Nový materiál ze syntetické kůže Soft Fit má zase těsně přiléhat k hlavě, čímž sníží tlak na uši a blokuje přístupu vnějšího hluku. Po stránce výdrže zůstalo vše při starém. Počítejte s 30hodinovým stropem při zapnutém ANC a tím, že třemi minutami nabíjení si zajistíte 3 hodiny poslechu.

Bluetooth (ale v případě potřeby i drátová) sluchátka WH-1000XM5 podporují také novou užitečnou funkci rychlého párování od společnosti Google, která umožňuje snadné párování se zařízeními se systémem Android. Umožní vám také zjistit, kde jste sluchátka naposledy nechali. Funkce Swift Pair zajistí rychlé a snadné spárování sluchátek s notebookem, stolním počítačem nebo tabletem se systémem Windows 11 nebo Windows 10.

Krabička produktu je vyrobena z recyklovaných a udržitelných materiálů a přitom neobsahuje žádný plast. Součástí balení je i pouzdro, do kterého je možné sluchátka poskládat. Česká cena činí 10 599 Kč a sluchátka seženete v černé a stříbrné barvě.

Jak se vám líbí nová Sony WH-1000XM5?

Zdroj: Sony

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)