Oceňovaná sluchátka Sony se dočkala následovníka. Co umí a za kolik?

Specifikace a cena Sony WH-1000XM4

Japonská společnost Sony uvádí na trh nová bezdrátová sluchátka WH-1000XM4. Novinka s uzavřenou konstrukcí je pokračovatelem veleúspěšného modelu WH-1000XM3, který během svého dosavadního působení posbíral velké množství prvních cen v prestižních hodnoceních. Následovník určitě bude mít stejné cíle a podle parametrů se zdá, že to pro něj nebude velký problém. Specifikace Sony WH-1000XM4 ukazují i na několik velmi zajímavých novinek, které častí uživatelé bezdrátových sluchátek jistě ocení. Pojďme si projít “papírové” parametry i popis nových funkcí.

Základní specifikace Sony WH-1000XM4

  • 40mm měniče s neodymovými magnety
  • frekvenční rozsah 20 Hz–20 000 Hz (44,1 kHz) / 20 Hz–40 000 Hz (LDAC 96 kHz)
  • citlivost 105 dB / mW (1 kHz)
  • aktivní potlačení hluku
  • výdrž až 30 hodin se zapnutým potlačením hluku, 38 hodin bez něj
  • doba nabíjení 3 hodiny
  • Bluetooth 5.0 (profily A2DP, AVRCP, HFP, HSP a formáty SBC, AAC, LDAC)
  • technologie DSEE Extreme pro opravu komprimovaných stop
  • barvy stříbrná a černá
  • přibližná cena pro ČR 10 599 Kč

Zajímavé nové funkce

Speak-to-Chat. Stačí promluvit a sluchátka automaticky přeruší přehrávání. Po promluvení nositele se zvuk zase zapne po třiceti sekundách. Tato novinka doplňuje dosavadní funkci Quick Attention pro pazastavení přehrávání a poslech okolí při přidržení pravého náušníku.

Snímač přiblížení. Sluchátka poznají, pokud si je uživatel sundá či nasadí. Podle toho mohou automaticky vypínat či zapínat přehrávání.

Vícebodové připojení. Nová Sony WH-1000XM4 je možné v jeden moment připojit ke dvěma různým zařízením. Pokud tedy uživatel vlastní dva telefony, sluchátka například zvládnou při příchozím hovoru nebo spuštění hudby automaticky “přepnout” na správný zdroj.

Sony Noise Cancelling Headphones WH-1000XM4 Official Product Video

Sony Noise Cancelling Headphones WH-1000XM4 Official Product Video

Mezi další vychytávky, které už nabízel i model WH-1000XM3, patří například potlačení hluku v závislosti na atmosférickém tlaku (třeba v letadle), osobní nastavení s ohledem na tvar hlavy nebo přítomnost brýlí, přizpůsobení různým prostředím či přímé spojení s chytrými asistenty od Googlu a Amazonu. Sluchátka Sony WH-1000XM4 budou dostupná ještě během letošního léta.

Máte některou z dřívějších generací? Jste spokojení?

Zdroj: Sony

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)