Sony uvedlo sluchátka WF-1000XM5. Lákají na nejlepší potlačení hluku

Sony WF-1000XM5 sluchátka cena uvedení ČR

Společnost Sony oficiálně uvedla na český trh nová bezdrátová TWS sluchátka WF-1000XM5. Pokračovatel populární prémiové série láká především na údajně nejlepší potlačení hluku ve své kategorii nebo ještě lepší kvalitu hovorů.

“Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena nejmodernější technologií, která zajišťuje špičkovou kvalitu zvuku a nejvýkonnější potlačení okolního hluku na trhu. Zvukové procesory v reálném čase a vysoce výkonné mikrofony pohánějí speciálně navrženou jednotku Dynamic Driver X, která zajišťuje reprodukci širokých frekvencí, hlubokých basů a čistých vokálů. Jsou navržena tak, aby vás pohltila tak kvalitním zvukem, že máte pocit, jako byste byli ve studiu se svými oblíbenými umělci,” popisuje výrobce v tiskové zprávě.

Sony WF-1000XM5 jsou nově vybavena třemi mikrofony na každém sluchátku, včetně dvou mikrofonů se zpětnou vazbou, které zlepšují výkon potlačení nízkých frekvencí. Jedná se prý o dosud největší krok společnosti Sony v oblasti potlačení šumu, jehož výsledkem je ještě přesnější zachycení okolního zvuku. Nově vyvinutý integrovaný procesor V2 pak uvolňuje potenciál procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e.

Sony Noise Cancelling Headphones WF-1000XM5 Official Product Video | Official Video

Sony Noise Cancelling Headphones WF-1000XM5 Official Product Video | Official Video

“Jedinečná kombinace technologií ovládá šest mikrofonů v obou sluchátcích a zajišťuje bezprecedentní kvalitu potlačení hluku, kterou lze přizpůsobit tak, aby poskytovala nejlepší výkon pro konkrétní prostředí. Schopnost reprodukce nižších frekvencí se u modelu WF-1000XM5 zlepšila také díky novému měniči Dynamic Driver X. Nástavce pro izolací hluku jsou navíc vybaveny jedinečným polyuretanovým pěnovým materiálem, který snižuje hluk v oblasti vysokých frekvencí,” pokračuje oficiální popis.

Základem modelu WF-1000XM5 je i nadále podpora bezdrátového zvuku ve vysokém rozlišení díky technologii LDAC a také technologie DSEE Extreme, která zvyšuje kvalitu komprimované
digitální hudby v reálném čase. Sluchátka jsou vybavena technologií sledování pohybu hlavy, která zajišťuje realistický a přesvědčivý poslech díky automatickému přizpůsobení zvukových polí tak, aby kompenzovala pohyb hlavy. Zvuky jsou přesně sladěny s displejem smartphonu.

Sony WF-1000XM5 sluchátka konstrukce

Nová sluchátka jsou dále například přibližně o 25 % menší a zhruba o 20 % lehčí než jejich předchůdce (WF-1000XM4), takže jejich nošení je pohodlnější po delší dobu. Když je řeč o době, tak maximální výdrž samotných sluchátek, kterou může zajistit drátové i bezdrátové nabíjení, je při poslechu hudby 8 hodin. S pouzdrem je to dalších 16 navíc. Špunty mají krytí IPX4. Model WF-1000XM5 bude v prodeji od srpna 2023 za doporučenou cenu 6 999 Kč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

jak jsou vám blízká sluchátka od Sony?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)