Sen všech fanoušků? Sony testuje kapesní Playstation, bude ale jiný než kdysi populární PSP

playstation vita
  • Sony chystá reinkarnaci legendárního PSP
  • Dorazit má ke konci roku 2024
  • Bohužel půjde ale pouze o streamovací zařízení, na kterém nebudeme moci hrát lokálně

Kdo jako malý kluk nesnil o přenosné kapesní konzoli PSP, jakoby nebyl. Sony spolu s Nintendem nastolilo před téměř 20 lety nastolilo trend, který začal upadat až s příchodem chytrých telefonů a vzhledem k tomu, že PS Vita byla poměrně neúspěšná se japonská společnost od roku 2011 do žádné další kapesní konzole nepustila. To se ale může brzy změnit, ačkoliv trochu jinak, než bychom si všichni přáli.

Podle jednoho z interních zdrojů Sony testuje konzoli Playstation Q Lite, která se má pochlubit 8palcovým LCD panelem s Full HD rozlišením, adaptivními triggery, pokročilou haptikou, reproduktory a audio jackem. Konzole prý připomíná ovladač DualSense s displejem a vypadá jako kdysi populární Nintendo Wii U GamePad. Pokud byste ale čekali výkonný hardware uvnitř, zklameme vás.

PS Remote Play
PS Remote Play

Nová herní konzole, která prý spatří světlo světa na konci roku 2024 bude schopna streamovat hry pro Playstation 5 skrz Playstation Remote Play, avšak nebude na ní možné hrát hry lokálně bez připojení k internetu. V tuto chvíli není jasné, zda se dočkáme alespoň spolupráce s ostatními cloudovými platformami.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Měli jste nějakou kapesní herní konzoli?

Zdroj: insider-gaming

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)