Bude “kapesní Playstation 5” propadák? Výdrž baterie to naznačuje..

sony playstation 5 project q
  • Project Q má být Playstationem do kapsy
  • Streamovat však bude možné pouze z vaší konzole
  • Nyní unikl údaj o výdrži baterie

Společnost Sony ukázala minulý týden na své Showcase akci několik nových her, ale také Project Q, novou herní konzoli, skrz kterou bude možné streamovat hry z vašeho Playstationu 5. Už v původním článku jsme se podivovali nad tím, proč japonská firma neumožní cloudové streamování a nyní uniká další informace, nad kterou nám zůstává rozum stát.

Vzhledem k tomu, že se veškerý obraz vypočítává na konzoli a následně se vám pouze streamuje, by se od Projectu Q dalo čekat, že přinese dobrou výdrž baterie, ale dle Toma Hendersona z webu Insider Gaming můžeme čekat pravý opak. Zařízení má na jedno nabití vydržet 3-4 hodiny, což je opravdu málo, když vezmeme v potaz, že kupříkladu Nintendo Switch či Steam Deck vydrží přibližně stejně, ale s jedním podstatným rozdílem – hry běží přímo na konzoli.

PlayStation 5 – Project Q Reveal Trailer | PlayStation Showcase 2023

PlayStation 5 - Project Q Reveal Trailer | PlayStation Showcase 2023

Mobilní telefony nebo tablety se zapnutou aplikací Remote Play vydrží tedy násobně déle, než řešení přímo od Sony. Upřímně nevíme, co si máme o tomto číslu myslet. Můžeme jen doufat, že firma ještě zapracuje na optimalizaci.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšlíte nad koupí Projectu Q od Sony?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)