Sony vyvinulo osobní klimatizaci za krk. Ochladí vás až o 23 °C

Sony - osobní klimatizace Reon Pocket

Taky v létě nezvládáte ukrutná vedra a v zimě zase nepříjemný mráz, který vás paralyzuje během prvních minut? Problém se pokouší vyřešit japonské SONY, které vyvinulo malou osobní klimatizaci. Ta má zchladit uživatele až o více jak 20 stupňů, což je už docela extrém; nakonec ale závisí na každém, jak ji využije. A i když to vypadá, že je osobní klimatizace od SONY schopna plného provozu, v prodeji se jen tak neobjeví.

Sony has created a ‘wearable air-conditioner’

Sony has created a 'wearable air-conditioner'

Jak klimatizace SONY Reon Pocket funguje?

Na první pohled připomíná tenkou powerbanku (nebo smartphone), má být ovšem o něco lehčí, aby uživatele zatěžovala minimálně. Aby přinášela požadovaný efekt, musíte si ji umístit do oblečení – ve videu k tomu využívají tričko se speciální kapsou – snad ale bude dostupné i jiné řešení, jak ji na těle udržet. Následně si z chytrého telefonu nastavíte teplotu a osobní klimatizace začne pracovat.

Ochlazování začíná na zádech a postupně se přenáší i na zbytek těla. Jenom pozor, abyste to nepřehnali, nastavit si ochlazení až o 23 °C asi není úplně zdravé, navíc si můžete míchu přeměnit v nanuk. Klimatizace má pak využití i v zimě, kdy vás dokáže ohřát o 14 stupňů.

Ochlazování/oteplování funguje na tzv. Peltierově efektu, kdy dochází k teplotnímu rozdílu přenosem tepla mezi dvěma objekty pomocí elektrického proudu. Na mobilu lze aktuálně nastavit konkrétní teplotu, v budoucnu by se však měla přizpůsobovat sama dle potřeb uživatele. V provozu vydrží přibližně 90 minut a úplné nabití trvá zhruba 2 hodiny.

Reon Pocket - Sony klimatizace

Kdy osobní klimatizaci od SONY uvidíme?

První funkční prototypy už jsou na světě, Sony však s uvedením na trh nepospíchá. Nejdříve uvede osobní klimatizaci v Japonsku, a to v průběhu příštího března. Do prodeje půjdou samozřejmě i trička (pouze pánská), která budou ve velikostech malé, střední a velké. Jinými slovy, pro průměrného Čecha bude stejně malé i japonské podání velké. Při vstupu na další trhy snad jejich velikost přizpůsobí.

Do prodeje se mají dostat i chladící vložky do podprsenky pro ženy a také do spodního prádla (pro obě pohlaví). Teprve úspěch na domácím trhu však ukáže, jestli se osobní klimatizace Sony Reon Pocket dostane až k nám.

Koupili byste si osobní klimatizaci SONY?

Zdroj: usatoday

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)