Sonos má hlasové ovládání. Hlášky dodal herec z Breaking Bad

Sonos voice control hlasové ovládání Giancarlo Esposito

Dřívější spekulace byly potvrzeny. Americká společnost Sonos dle očekávání spouští vlastní hlasové ovládání svých reproduktorů, případně celých propojených systémů. Novinka Sonos Voice Control údajně vznikla nejen z důvodu usnadnění přístupu k oblíbenému obsahu na reproduktorech této značky, ale také s ohledem na ochranu soukromí uživatelů. Veškeré požadavky odeslané na Sonos reproduktory jsou zpracovány výhradně na daném zařízení a nejsou ukládány na žádném cloudu.

Giancarlo_Esposito

Sonos Voice Control se jednoduše aktivuje bezplatnou aktualizací a je kompatibilní se službami Sonos Radio, Amazon Music, Apple Music, Deezer a Pandora. Hlas nově spouštěnému chytrému asistentovi propůjčil herec Giancarlo Esposito, který je známý ze seriálů Breaking Bad (Perníkový táta), Better Call Saul nebo The Mandalorian a také hry Far Cry 6.

Služba bude od 1. června dostupná prozatím pouze v USA, nicméně do budoucna se budou rozšiřovat jak kompatibilní služby, tak i trhy, které budou hlasové ovládání Sonos Voice Control podporovat.

Jak často používáte jakékoli hlasové ovládání?

Zdroj: TZ, foto Genevieve

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)