Jak dopadl nový Snapdragon 855 Plus v benchmarku?

asus rog phone 2 snapdragon 855 + plus

Společnost ASUS dnes oficiálně představila nový ROG Phone II, v němž tiká nejnovější Snapdragon 855 Plus. Jedná se o vylepšenou verzi klasického Snapdragonu 855, který nabídne po stránce výkonu zlepšení o 4,2 %. Grafický výkon se pak díky vylepšenému grafickému akcelerátoru Adreno 640 zlepšil o 15 %. Čip je pak přetaktován na frekvenci 2,96 GHz a dle slov Qualcommu jde o ten nejvýkonnější dostupný čipset na Android. Potvrdí však svou roli favorita i v benchmark testu GeekBench?

V nejpopulárnějším benchmark testu dostal ROG Phone II se Snapdragonem 855 Plus 3 616 bodů v jednojádrovém testu a 11 103 bodů v multijádrovém zatížení. “Obyčejný” Snapdragon 855 pak dostal v GeekBenchi 3 416 bodů v jednovláknovém testu a 10 469 bodů v multijádrovém testu. Rozdíl se tedy nezdá být tak markantní a může se zdát, že je na mediálně dosti přeceňovaný. Nutno podotknout, že tento konkrétní benchmark proběhl na ROG Phonu II a finální výsledky se mohou ještě lišit.

geekbench snapdragon 855 plus

Extra zajímavé srovnání jistě přinese chystaný Xiaomi Black Shark Pro 2, který oproti standardnímu Black Sharp 2 nabídne “pouze” tento vylepšený čipset. Bude tak velmi lehké podle počtu snímků za sekundu zjistit, zda má tento čipset pro hráče smysl. Sama společnost totiž tvrdí, že rozdíl poznáme pouze při hraní náročných 3D her.

Dává pro vás čipset Snapdragon 855 Plus smysl?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)