TOPlist

Výrobci telefonů zřejmě sáhnou k větším bateriím. Důvodem má být nenasytný Snapdragon 8 Gen 4

Snapdragon 8 Gen 4
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 by mohl být docela náročný na kapacitu baterií
  • Výrobci smartphonů údajně budou muset zvýšit kapacitu baterií na téměř 6 000 mAh
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 bude mít na zakázku vyrobená jádra Oyron

Objevily se zvěsti, které naznačují, že Snapdragon 8 Gen 4 od Qualcommu by mohl být docela náročný pro baterie nadcházejících vlajkových lodí. Výrobci smartphonů prý možná budou muset zvýšit kapacitu baterií na téměř 6000 mAh. Některé se údajně testují s 5500 mAh. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 bude vybaven vlastními procesorovými jádry Oyron a údajně dosáhne na frekvenci 4,0 GHz.

Co víme o Snapdragonu 8 Gen 4?

Don McGuire, marketingový ředitel společnosti Qualcomm, během veletrhu MWC 2024 potvrdil některé údaje o Snapdragonu 8 Gen 4. McGuire uvedl, že uživatelé mohou očekávat uvedení čipu během říjnového summitu a že bude vybaven procesorovými jádry Oryon. Společnost Qualcomm uvedla, že tato jádra mohou produkovat 2x vyšší výkon CPU a 4,5x rychlejší zpracování AI. Dalším zdrojem, který zmiňuje velké nároky na baterii je Mochamad Farido Fanani:

Jádra budou pravděpodobně doprovázena modemem sedmé generace společnosti Qualcomm s podporou 5G a sítí pro možnosti satelitní komunikace.

Čip bude údajně také postaven na 3nm procesu TSMC a jádra by mohla dosahovat rychlosti 4,0 GHz. Vzhledem k tomu, že Qualcomm zřejmě hodlá vsadit vše na výkon, dávají nejnovější zvěsti o něco větším nároku na baterii smysl.

Spekuluje se, že mezi tři výrobce testující zařízení se zvětšenými bateriemi by mohly patřit společnosti OPPO a Xiaomi. Další, o kom se mluví, je OnePlus, protože tato společnost obvykle rychle začleňuje nejnovější čipy Qualcomm do svých vlajkových telefonů.

Je pro vás důležitější výkon nebo výdrž?

Zdroj: X, Android Central

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)