TOPlist

Smartphony s uživatelsky vyměnitelnou baterií nevymřely, jeden byl právě představen

smartphony s uživatelsky vyměnitelnou baterií tcl

Doba, kdy byly prakticky všechny smartphony s uživatelsky vyměnitelnou baterií jsou dávno ta tam. V dnešní době je trend přesně opačný. Aby výrobci udrželi tloušťku zařízení na uzdě a zároveň do něj dostali veškeré potřebné komponenty, smartphony s uživatelsky vyměnitelnou baterií již prakticky nevyrábí. Přesto se však několik málo výjimek najde a nově představené TCL Ion X patří mezi ně.

TCL Ion X patří mezi smartphony s uživatelsky vyměnitelnou baterií

Hned na úvod však některým potenciálním zájemcům možná trochu zkazíme radost. Novinka byla představena pro trh v USA. Zde se navíc prodává prostřednictvím operátora Metro spadajícího pod T-Mobile. Nicméně nikdo netvrdí, že by se novinka nemohla dostat i k nám – třeba i pod jiným jménem. Další informace, která možná někoho zklame je, že se rozhodně nejedná o nijak skvěle vybavený smartphone. Například takový Gigaset GS5 vyráběným v Německu nabízí o poznání lepší výbavu v každém směru. TCL Ion X se tak může měřit spíše s levnou Nokii C12. Oproti té však přece jen nabídne o něco lepší parametry.

smartphony s uživatelsky vyměnitelnou baterií TCL

Uvnitř telefonu TCL Ion X se nalézá čipset Mediatek Helio G25 podpořený 3 GB operační paměti. Interní úložiště nabídne 32 GB rozšířitelných pomocí microSD karty. Dále novinka disponuje HD+ displejem o 6″ úhlopříčce. Pochopitelně se jedná o IPS panel s 60Hz obnovovací frekvencí. Na zádech telefonu nalezneme primární fotoaparát se 13MPx snímačem a selfie kamerka disponuje 5MPx rozlišením. Zmíněná uživatelsky vyměnitelná baterie disponuje kapacitou 3 000 mAh a podporuje maximálně 10W nabíjení – naštěstí přes USB-C konektor. Nechybí ani 3,5mm jack. Rozměry telefonu činí 156,5 x 75,2 x 8,9 mm a hmotnost se ustálila na 177 gramech. V USA se pak smartphone prodává za 119 $, čili v přepočtu 2 600 Kč bez DPH.

Je pro vás uživatelsky vyměnitelná baterie důležitý parametr?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)