Menu

Smartphone roku 2013? Vyberme si letošní Android celebritu

Za uplynulých 12 měsíců se trh se smartphony definitivně změnil. Pryč jsou časy, kdy 3,5“ telefon byl známkou dobrého vkusu a výkonného přístroje. Dvoujádrové procesory se propadají do minulosti a systém Android začal s definitivní platností dominovat globální scéně s mobilními telefony. Když si dnes budete vybírat nový telefon, půjdete po 5“ displeji, čtyřjádrovém procesoru a budete čekat i podporu nějaké rychlé bezdrátové sítě. Takový je rok 2013.

Loňské telefony nebyly vůbec špatné. Stačí si vzpomenout na vynikající HTC One X, což byl vlastně první smartphone se čtyřjádrovým procesorem. Samsung Galaxy S3 byl zařízením, které bylo podle výrobce inspirováno přírodou (tím rozhodně nemyslel Samsung to plastové tělo) a přístroj dokázal oslovit i uživatele, kteří si do té doby koupi telefonu nijak neužívali. Tempo vývoje jde neúprosně kupředu a my už tušíme, které novinky budou v letošním roce ty nejlepší. Některé přístroje jsou už na scéně, jiné se teprve blíží. Který ze smartphonů lze označit ideálním modelem pro rok 2013?

Android-phones1

Volba to není jednoduchá a k napsání tohoto textu nás volně inspirovaly i zahraniční weby, které si tuto otázku také často kladou. Letošní rok bude podle nás pro Android absolutní smrští. Nezastaví jej srovnávací reklamy Microsoftu na Windows Phone 8 ani nějaký další iPhone. Nominovat zařízení do seznamu „ideálních Android smartphonů pro rok 2013“ není vůbec jednoduché. Některé telefony jsou už venku a vesele se prodávají. Jiné jsou již ohlášeny, další nás zatím atakují jen v podobě spekulativních článků. Tady je náš seznam celebrit pro letošní rok. Žádné pořadí, žádná doporučení. Máme různé představy i chutě a věříme proto, že z tohoto seznamu si vybere každý.

HTC One

HTC One (1)

Pro někoho je naprosto nepředstavitelné, že by měl jiný telefon než HTC. Tchajwanská firma má opravdu hodně věrných fanoušků, kteří na jejich výrobky nedají dopustit. Bohužel je jich málo. HTC One je skvostným přístrojem, který však kromě své dokonalosti má ještě jeden zásadní úkol. Pomoci mateřské firmě z ekonomických problémů. S klidem lze říci, že je to asi jeden z nejlepších smartphonů, který kdy HTC vyrobilo. Je bytelný, výkonný, krásný a netradiční. Splňuje všechna kritéria náročného uživatele, který nechce zapadnout do davu a občas má možná trochu povrchní potřebu vytáhnout před přáteli dokonalý nástroj. HTC One se chlubí výborným stereofonním zvukem, který u mobilních zařízení nebývá zrovna zvyklostí, potěší svým zpracováním a kdo má rád serepetičky i na displeji, ocení Blink Feed – hub do světa médií, sociálních sítí a internetu.

Základní hardwarové specifikace:

 • Displej: 4,7“ Super LCD3, Full HD (1920×1080), 469 ppi
 • Fotoaparát: 4MP auto-fokus s LED bleskem (1080p nahrávání videa)
 • 1,7GHz čtyřjádrový Snapdragon 600 CPU, Adreno 320 GPU
 • Paměť: 32GB/64GB vnitřní úložiště (bez podpory microSD), 2GB RAM
 • OS: Android 4.1.2 Jelly Bean, upgrade na Android 4.2.2
 • Baterie: 2300 mAh  (nelze vyjmout)

Kdo HTC One ocení:

 • Fanoušek značky HTC, který dostane opravdu to nejlepší
 • Příznivec kvality, který nechce zapadnout do davu
 • Kdo nehledí na trendy a rád šokuje
 • Manažer, hráč her i pohodář, co rád vyrazí za zábavou

Záludnost:

Až se vás známý zeptá, co znamená zkratka HTC a vy jen uděláte: Ééh? Honem telefon, cipe!

Jan Dolejš v recenzi o HTC One napsal:

“Přístroj rozhodně nezklamal – zpracování je luxusní a již při prvních hrátkách poznáte, že v ruce nemáte žádné plastové těžítko. Skvělý je též vysoký výkon, za což poděkujme chlapcům z Qualcommu, kterým se Snapdragon 600 opravdu povedl, chválíme též 2GB RAM paměť. Ačkoliv není přístroj vybaven nejnovější verzí systému Android 4.2, i ten stávající musíme pochválit – Sense obsahuje mnoho užitečných funkcí, dočkalo se grafického zjednodušení a optimalizace je též skvělá. Androidu 4.2 se navíc přístroj dočká. Vyzdvihnout můžeme též hlasité reproduktory, které na poměry mobilních telefonů nemají konkurenci, potěší také Beats Audio, které udělá zvuk laickému uchu líbivější. Za zmínku stojí též infraport, který promění přístroj v dálkový ovladač, nebo třeba slušná výdrž při šetrnějším používání – s přístrojem se dostanete i na dvoudenní výdrž.”

Google Nexus 4

 nexus 4

LG s Nexem 4 není úplně typickým zástupcem seznamu vlajkových lodí pro rok 2013. Na druhou stranu – je to, dámy a pánové, Nexus 4! A je to zatím poslední smartphone s tímto označením, tudíž sem basta a fidli patří. Rozhodně však už nemůžeme mluvit o novince, protože čtvrtý Nexus se objevil ve vší tichosti na konci minulého roku. Výraz „v tichosti“ můžeme brát i jako sarkastické ušklíbnutí nad marketingem a distribucí korejské firmy LG. Přístrojem si získala respekt u všech, kdo sledují vývoj a trendy v daném odvětví. Tím ostatním pak velkou ostudu. Zařízení bylo hodně dlouhou dobu nesehnatelné. Výkonem však stále drží krok a není to žádné ořezávátko. Nexus je vůbec zvláštní značka. Běžná populace ještě nedávno netušila, kam si takový výrobek zařadit. Časy se mění a dnes jde o velmi prestižní značku Googlu. Kdo nechce smartphone se systémem Android, který je „zahnojen“ (výraz běžný právě skalních fanoušků řady Nexus) všelijakými nadstavbami, pak je to nutnost. K tomu připočtěte benefit v podobě pravidelných aktualizací, solidního (i herního) výkonu, sférické fotografování a máte téměř dokonalý telefon. A že nemá FM rádio a nepodporuje SD karty? Kdo má chuť poslouchat rozhlas a strkat někam malé čtverečky? Žertujeme a chápeme, že někoho má absence micro SD hořkou příchuť a může být důvodem nepořídit Nexus 4.

Základní hardwarové specifikace

 • Displej: 4,7“ IPS+, HD (1280×720), 318 ppi
 • Fotoaparát: 8MPx auto-fokus s LED bleskem (1080p nahrávání videa)
 • 1,5GHz čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro, Adreno 320 GPU
 • Paměť: 8GB/16GB vnitřní úložiště (zapomeňte na microSD), 2GB RAM
 • OS: Android 4.2 Jelly Bean, upgrade na Android 4.2.2
 • Baterie: 2100 mAh (nelze vyjmout)

Kdo Nexus 4 ocení:

 • Fanatický obdivovatel všeho od Googlu a nadšenec Androidu
 • Každý, kdo chce naštvat fanatické příznivce iOS
 • Příznivec výkonu i i velmi kultivovaného designu
 • Manažer, hráč her, fotograf s potřebou zabrat toho co nejvíce

Záludnost:

Klouže! Fakt klouže a nechtěl jsem tomu věřit. Zadní strana se krásně perleťově leskne a je pravděpodobně z vybroušeného ledu. Ze stolu slétne jako nic.

Karel Kilián v recenzi na Nexus 4 napsal:

“Kromě kvalitního dílenského provedení, výkonu a trochu extravagantního vzhledu je jeho hlavní devizou zcela čistý operační systém Android bez jakékoli grafické nadstavby a zbytečných aplikací od výrobce či operátora. S tím souvisí další pozitivum – zatímco majitelé telefonů značky Samsung, LG, Sony, HTC, Huawei a dalších musí čekat na aktualizace systému několik měsíců, často se dokonce nedočkají vůbec, zařízení Nexus dostávají nejnovější systémové updaty jako první, prakticky hned po jejich uvolnění. Pro začínající a neznalé uživatele může být ale čistý systém spíše mínusem, protože v něm po rozbalení z krabice nenajdou aplikace, na které jsou zvyklí ze svých dosavadních telefonů.”

Samsung Galaxy S4

samsung_galaxy_s4

Pokud někdo sestavuje seznam nejlepších smartphonů pro rok 2013, nesmí vynechat Galaxy S4. A vynechat jej nelze ani v případě, že se dotyčný řadí k jeho odpůrcům. Ano, jsou tací, kteří S4 nemusí a říkají, že jde pouze o plastový a nevzhledný obdélník. Upřímně řečeno, vkus je věc záludná, ale uvnitř přístroje tepe to nejlepší, co je momentálně k dispozici. Někde jsem slyšel vtipné přirovnání – Trabant se srdcem Mercedesu. Ale no tak! S4 má sice plastové tělo, ale vypadá velmi moderně, kultivovaně a má šmrnc. Samsungu navíc nelze upřít jednu věc. Jestli lze nějaký přístroj označit jako life-style zařízení, pak právě S4. Kromě TouchWizu je zde celá řada softwarových triků, s nimiž může nějakou dobu majitel překvapovat ve společnosti. Můžete si o něm myslet cokoliv, ale krásu a výkon mu upřít nemůžete.

Základní hardwarové specifikace:

 • Displej: 5“ Super AMOLED, Full HD (1920×1080), 441 ppi
 • Fotoaparát: 13MP auto-fokus LED bleskem (HDR + 1080p video nahrávání)
 • Exynos 5 Octa 5410 s PowerVR SGX 544MP3/Snapdragon 600 s Adreno 320
 • Paměť: 16GB/32GB/64GB vnitřní úložiště + microSD (až 64GB), 2GB RAM
 • OS: Android 4.2.2 Jelly Bean
 • Baterie: 2600 mAh (lze vyjmout), 62 hodin hudby, 17 hodin hovoru

Kdo Galaxy S4 ocení:

 • Příznivec novinek za každou cenu a fanoušek trendy věcí
 • Ten, kdo chce prostě jen vynikající telefon na trhu
 • Všichni – Samsung míří s S4 na všechny a jde mu to dobře

Záludnost:

Není to telefon pro choleriky! Hoďte plasťákem o zeď po hádce s manželkou a rozlučte se.

Jan Olejník o Galaxy S4 v recenzi napsal:

„Co nás tedy na Samsungu zaujalo? Kde jen začít? Obrovský displej s nádhernými sytými barvami, brutální výkon obsaženého hardwaru, softwarové vychytávky, promyšlený systém. Můžeme vyjmenovávat dál a dál! Spoustu uživatelů jistě potěší přítomnost slotu na microSD kartu a vyměnitelné baterie. Geekové budou opěvovat množství nestandardních čidel uvnitř přístroje, hráči využijí extrémně výkonný Snapdragon 600. Mainstreamoví uživatelé ocení lifestylový přístup, nespočet funkcí hodících se jak do obýváku, tak do tělocvičny a jako bonus dostanou i schopný fotoaparát. Samsung opět inovuje a přináší uživatelskou jednoduchost, kde to jde.“

Sony Xperia Z

Sony Xperia Z (5)

Sony na modelu Z zúročilo všechny své dosavadní zkušenosti s výrobou smartphonů a vytvořilo něco naprosto dokonalého. Telefon oslňuje výkonem, velmi kultivovaným vzhledem, který v majitelích vyvolává pocit, že drží v rukou opravdu něco výjimečného. Toto zařízení je opravdu určeno náročným uživatelům, kteří onu náročnou dokáží ocenit i prodat ve společnosti.  Jeden by chtěl říci, že Xperia Z bude přitahovat snoby. Nesmysl, je to krásný přístroj určený náročným! Deklarovaná voděodolnost se stala jedním z velkým témat reklamní kampaně a po dobu několika týdnů jsme sledovali mnohdy i vtipná videa, v nichž telefon padal i do polévek. Zkuste zavrhnout přístroj, který má velký displej, dobře se drží, je fortelně vyrobený a můžete se s ním potápět třeba… na nudistické pláži.

Základní hardwarové specifikace:

 • Displej: 5“ TFT, Full HD (1920×1080), 441 ppi
 • Fotoaparát: 13.1MP auto-fokus s LED bleskem (HDR, 1080p video)
 • 1,5GHz čtyřjádrový Snapdragon 600, Adreno 320 GPU
 • Paměť: 16GB vnitřní úložiště + microSD (až 64GB), 2GB RAM
 • OS: Android 4.1.2 Jelly Bean, upgrade na Android 4.2
 • Baterie: 2330 mAh (nelze vyjmout), 40 hodin hudby, 11 hodin hovoru

Kdo Sony Xperia Z ocení:

 • Náročný uživatel, který se chce odlišit
 • Náruživý potápěč
 • Plně uspokojí manažery, hráče i milovníky kultivovaného designu

Záludnost:

Až vás někdo přistihne, jak natáčíte pod vodou čuňačinky, můžete o svůj telefon lehce přijít.

Karel Kilián v recenzi na Sony Xperia Z napsal:

„Sony Xperia Z jako nová vlajková loď japonského výrobce rozhodně nezklamala. Na první pohled zaujme netradičním designem a provedením, byť je tak trošku adrenalinovým sportem nosit v kapse telefon vyrobený ze skla. Rozhodně to není žádný „plasťák“, který byste se museli stydět vytáhnout z kapsy – naopak! Jde o stylový a reprezentativní kus hardware. Dalším zásadním kladem je dostatečný výkon, vycházející z kombinace čtyřjádrového procesoru a dvou gigabajtů operační paměti.“

Asus Padfone Infinity

asus_padfone_infinity

„Asus? Hm! Vypadá krásně. Nevěděl jsem, že Asus dělá smartphony.“ Chcete zažít ten pocit výlučnosti, když se vás na jednání obchodní partner zeptá, co že to vlastně máte za mobil? Pak si pořiďte zařízení, které patří právem k těm nejlepším na trhu. Není zrovna nejlevnější, protože je součástí trochu většího balení a funguje dohromady s větší externí obrazovkou jako tablet. Jenže je to parádní věc na pracovní jednání, schůzky a byznys vůbec. Kdo zakusí, už nebude chtít jinak. Proč nosit dvě zařízení, když mohu mít jedno (téměř) dokonalé? Výrobek má ohromný potenciál, který je srážen opravdu velkou cenou. Pokud se rozhodnete pořídit si plnou výbavu včetně externí klávesnice, peněženka to opravdu pocítí. Na druhou stranu dostanete opravdu něco krásného a dokonalého.

Základní hardwarové specifikace:

 • Displej: 5“ Super IPS+ LCD, Full HD (1920×1080), 441 ppi
 • Fotoaparát: 13MP auto-fokus s LED bleskem (HDR, 1080p video)
 • 1,7GHz čtyřjádrový Snapdragon 600, Adreno 320 GPU
 • Paměť: 32GB/64GB vnitřní úložiště, nelze rozšiřovat, 2GB RAM
 • OS: Android 4.2 Jelly Bean
 • Baterie: 2400 mAh (nelze vyjmout), 19 hodin hovoru

Kdo Asus Padfone Infinity ocení:

 • Opravdu náročný uživatel
 • Manažer na cestách
 • Snob, co potřebuje oslnit značkou

Záludnost:

Už jsem zažil člověka, který ztratil telefon, zůstala mu jen tabletová část! V takovém případě jde o neřešitelný problém.

Jan Olejník v recenzi na starší model Padfone 2 napsal:

„Většina čtenářů, která dočetla až sem, se dost možná zaobírá otázkou „Proč si ho tedy vůbec kupovat?“ Odpověď záleží především na osobních preferencích. Bezesporu největší výhodou je fakt, že se stále jedná o jedno zařízení – jedno paměťové úložiště, jeden balík dat a především – jen jedna SIMkarta. Právě poslední zmíněnou vlastnost vidím jako zásadní argument proti koupení separátního telefonu a tabletu. Proč platit za dva datové tarify? Pokud vás nebaví vytvářet si pro tablet mobilní hotspot, mohl by právě tohle být jedno ze závaží, které posune ručičku váhy. Dalším velkým plusem je dvojitá baterie, díky které se dostanete na několikadenní výdrž bez nabíjení.“

LG Optimus G Pro

LG Optimus G Pro

Zařízení ohromí 5,5“ úhlopříčkou, která pro utečence z iPhonu nebo nějakého menšího Android zařízení může být doslova šokující. Pro nás, co už jsme měli v rukou S3, Note II a další telefony, které už disponovaly větším displejem, nejde o nic revolučního. LG telefony dělat umí, o tom nikdo nepochybuje. Optimus G Pro nevypadá vůbec špatně, výkonem se všem zmiňovaným zařízením v pohodě vyrovná. Jen to prostě není sexy. Chápete, jak to myslíme? Nedávno hájil barvy této značky známý: „LG dělá skvělé věci, jen tím nikoho neohromíš.“ Možná, že vaše okolí přejde Optimus G Pro s mlčením, ale vás může těšit opravdu krásný displej, moderní design a specifikace, které se zdají být jedny z nejlepších. Vyšší kapacita baterie vyrostla úměrně s displejem, takže nečekejte nějakou revoluční výdrž.

Základní hardwarové specifikace:

 • Displej: 5.5“ IPS LCD, Full HD (1920×1080), 401 ppi
 • Fotoaparát: 13,1MPx auto-fokus s LED bleskem (HDR, 1080p video)
 • 1,7GHz čtyřjádrový Snapdragon 600, Adreno 320 GPU
 • Paměť: 32GB vnitřní úložiště + microSD (až na 64 GB), 2GB RAM
 • OS: Android 4.1.2 Jelly Bean, upgrade na verzi Android 4.2
 • Baterie: 3140 mAh battery (nelze vyjmout), 15,5 hodin hovoru

Kdo LG Optimus G Pro ocení:

 • Milovník větších displejů
 • Někdo, komu nezáleží na sexy značce, ale chce výborný telefon
 • Kdo nechce čekat na Galaxy Note 3

Záludnost:

Pokud s ním budete sjíždět řeku, možná si jej váš parťák splete s pádlem.

Na který z telefonů se letos postavíte do fronty?

Na který z telefonů se letos postavíte do fronty?

Který z nich si pořídíte? Android RoadShow 2013 pomůže a poradí!

Hmm, tak to by bylo vše. V seznamu by se klidně mohlo objevit ještě několik dalších zařízení, ale autor textu se zcela neobjektivně rozhodl vybrat jen ty nejdůležitější značky na trhu. Do pomyslného listu nominovaných produktů si ještě přidejte Oppo Find 5 a nedávno recenzovaný Xiaomi Mi2. Rok 2013 však ještě není ani ve své polovině a novinky prvního a druhého kvartálu budou v době předvánočních horeček ne vyloženě zastaralé, ale znalci se už budou těšit na něco úplně jiného. Navíc by na trhu už mělo být několik přístrojů, o nichž nyní máme jen kusé informace. Pokud u výše vyjmenovaných přístrojů váháte s nákupem, protože za chvíli se objeví něco lepšího, pak vítejte v klubu věčných čekatelů na zázrak, kam však patří mnoho z nás, co chceme mít v rukou to nejlepší. My vám rozhodování můžeme velmi lehce usnadnit nejen článkem jako tento, ale také velkou putovní akcí Android RoadShow 2013, kde si všechny u nás prodávané vlajkové lodě můžete osahat, vyzkoušet a podebatovat o nich s odborníky. Navíc si je zde pořídíte za lepší cenu. V tomto směru se vám tak nabízí jedinečná akce, kde se můžete potkat s lidmi, které baví Android. Rozhodně neváhejte s registrací.

androidroadshow

 Na co se ještě letos můžeme těšit…

Pojďme se tedy podívat na zázraky techniky, které nás v letošním roce ještě čekají. Polovina roku je téměř za námi a my jsme vám ty nejzajímavější smartphony představili. Jenže všichni moc dobře víme, že tím letošní nabídka zdaleka nekončí. Nabízíme vám několik tipů, které nás snad v letošním roce neminou a které určitě stojí za hřích (a hříšné peníze).

Samsung Galaxy Note 3

Samsung-Galaxy-Note-3

Bude velký, krásný, bude i nadupaný a… všichni ho tajně budeme chtít. A těm, kteří si ho nakonec pořídí, budeme říkat: “Ty hele, no já bych tak velký displej nechtěl. Špatně se z toho volá. No však víš, ne?” Jenže uvnitř bude hlodat červíček pochybností, zda jsme si místo té S4 neměli počkat na Note 3 a být za větší frajery. Jedinou jistotou chystaného phabletu je, že bude větší, rychlejší a … asi také dražší. Procesor Exynos 5 Octa, displej s úhlopříčkou 4,99″ a více – to všechno jsou spekulace velmi zajímavé. Diskutovaná velikost displeje je samozřejmě i zde velkou neznámou. Velmi často se objevuje také údaj 6 palců! Manažerský telefon se vším všudy, který nabídne rychlost smartphonu a funkce tabletu v jednom zařízení. Note II se ujal velmi dobře a nelze se divit, že Samsung chce v této koncepci pokračovat. Fotografie je samozřejmě studií a nikoliv skutečným přístrojem, který se bude prodávat.

Motorola X Phone

xphone

Píšeme o něm pravidelně. Vždy jednou za čas někde někdo napíše, že X Phone bude mít to i tamto, že Google do zařízení vkládá velké naděje, že to bude prostě pecka. Faktem ale je, že zaručené informace o telefonu s označením X phone, který by měl prvním skutečně zásadním přístrojem od spojení Motoroly a Googlu, se mluví ve stejném tempu jako se mění ponožky. Jak bude vypadat? Na otázku lze odpovědět opět otázkou. Má smysl tady něco psát, když za týden bude všechno zase jinak? Uvidíme, co se z toho všeho vyloupne. Určitě však může jít o jeden z telefonů, na který si lze činit zálusk. Jenže podle posledních informací Google tento telefon odpískal. Tak se alespoň vyjádřila respektovaná čínská analytička Sun Chang Xu. Takže uvidíme, co z tohoto projektu nakonec vzejde.

Google Nexus 5

nexus5

To je další kousek, k němuž patří velký otazník. Prý jej bude dělat opět pro Google korejská firma LG. My jen dodáváme, že pokud jej budou provázet stejné potíže jako u současného modelu, pak se nemá smysl zatěžovat myšlenkou koupi. Tedy ano, ale nabízíme jeden možný scénář. “Hurá, už je venku Nexus 5! Franto, ale on je pouze na Google Play za 8000. To jde.” “No je, ale ty ho od nás nekoupíš. Musíš počkat pět měsíců a dojde i do České republiky.” O několik měsíců později bude Nexus 5 stále nedostupným telefonem, ale už budeme vědět, že zařízení umí úplně všechno a má úžasný displej, čistý Android a … a nemá vstup pro microSD karty. Nám to však vadit nebude, je to přeci Nexus! Obrázek je samozřejmě jen úvaha, neberte jej tedy příliš vážně.

Sony Honami

sony_honami_concept_art_720

 

Telefon spadl z ničeho nic z nebes. Před krátkou dobou o takovém zařízení nebylo vůbec vidu ani slechu. Byla tu Sony Xperia Z a nikoho by asi nenapadlo, že japonský gigant chystá další skvělé zařízení, kterým uhrane zástupy svých příznivců. Mluví se o tom, že zařízení bude mít název i1 a objevily se i informace o vybavení tohoto telefonu:

 • 5“ Full HD displej s technologií X-Reality
 • Snapdragon CPU 800
 • Adreno 330
 • 2 GB RAM nebo více
 • 32 GB vnitřní paměti (s microSD)
 • Až 20MPx fotoaparát
 • Xenonový blesk / Dual LED / Plasma blesk
 • Baterie 3000 mAh nebo vyšší
 • Sklo + Kovové tělo
 • Android 4.2.2 nebo novější
 • IP58 certifikace
 • Nové uživatelské rozhraní

Opět musíme dodat, že specifikace i fotografie jsou zatím jen spekulace.

Oppo Find 5 (nová generace)

oppo-find-5-4

Podle kusých zpráv by nové Oppo mělo zamířit i do Evropy. Český zákazník by tak byl ušetřen dovozů z Číny. Telefon patří k absolutní špičce a o jeho přednostech vědí jen zasvěcení. V našem seznamu však do jisté míry zastupuje ukázku toho, jaká zařízení lze dovážet až z daleké Číny a velmi kvalitních smartphonů zde najdete celou řadu. Takže Oppo Find nové generace berte jako určitý tip, který by se mohl objevit na konci letošního roku.

Náš přehled tipů na pořízení žhavých i budoucích novinek neberte zase tolik vážně. S trochou nadsázky jsme se pokusili popsat nejzajímavější hity letošního roku. Finální seznam může být nakonec úplně jiný. Některé slibované přístroje se třeba  vůbec na scéně neobjeví.

A jak jste na tom vy? Budete si letos pořizovat některý z výkonných mobilů? Nebo si raději počkáte na rok 2014, kdy se objeví určitě něco ještě lepšího?

Zdroj a inspirace: Androidauthority

 

Komentáře

Orbit09

15.5.2013 7:01

Mně se dost líbí S4 anebo Padfone, ale oba jsou velmi drazí.

Stanley

Stanley

15.5.2013 8:04

non expendable storage :-) Pěknej překlep.

MoB

MoB

15.5.2013 8:08

Skvěle napsaný článek, opravdu, díky!

K telefonům… je to těžké, všechno jsou to skvělé stroje a jeden každý z nich udělá radost. Asi bych preferoval nějakého Nexuse (Nexa?) kvůli čistému Androidu, ale ten Sony je taky prima pecka. Nebo HTC One, skvělý telefon. No jak říkám, těžko se vybírá :)

Luk3z

Luk3z

15.5.2013 8:51

a co recenzované Xiaomi MI2? :)

Pavel

Pavel

15.5.2013 9:41

Jednoznacne S4. Zbytek shrnte ze stolu do plastikoveho pytle a poslete do Afriky detem na hrani ;-)

bckp

bckp

15.5.2013 9:59

ASUS Padfone Infinity nemá Android 4.2 ale pouze Android 4.1.1, update příjde v průběhu roku :)

Viz: https://www.asus.com/Tablets_Mobile/PadFone_Infinity/#specifications

Rango

Rango 0

15.5.2013 9:59

At rika kdo chce co chce, ale S4 z toho vychazi zase nejlip. Hned po nem me zajima HTC. Ale tem hlinikum a sklum nemuzu prijit na chut. je to tezke a krehke. dobre udelany plast je furt nejefektivnejsi.

Lucie

Lucie

15.5.2013 10:07

já vím, jsem urejpaná ženská, ale proč proboha někdo, klidně i samsung, neudělá smartphone kvality HTC One s pořádnou hardwarovou qwerty klavesnicí?

baki

baki

15.5.2013 10:30

Kdyby sony udělala něco jako Xperii Z, ale bez full hd, tak by to bylo super :)

Márty

Márty

15.5.2013 10:58

Se mi líbí, jak tady všichni velice vychvalují Galaxy S4…výkonově dobrý telefon, ale jinak? Stojí stejně jako kovové HTC One nebo skleněná Xperia Z…teď stranou, který matroš je křehký apod., ale u telefonu za 15 – 16 tisíc v dnešní době očekávám značnou přidanou hodnotu v podobě užitých materiálů. To Samsung vůbec nesplňuje…lidi si ten telefon kupují jen proto, že má dobrý marketing a je to prostě Samsung :D…ale je to plastové a design je stejný jako u modelu stejné značky za třetinovou cenu ;)…a chci vidět, kdo a kolikrát využije ty skvělé softwarové fíčury, které fungují tak na 75% a podstatná část z nich funguje zase jen z výrobky Samsung.

Kdo neviděl a nevyzkoušel Xiaomi Mi2S, Oppo Find 5 nebo HTC One, neví vlastně, oč přichází :D…i čínské telefony dokáží být mnohem lepší než nějaký plasťák od Samsungu…a když si to hodně lidí pořád nechce přiznat, z Androiďáků se začínají stávat pěkné ovečky jako z jablíčkářů před 2 – 3 lety…uvědomte si to lidi ;)

Pavel

Pavel

15.5.2013 11:16

Koupil jsem S4 a vůbec nelituji… a kdo tady mluví o plastech tak tomu můžu říct snad jenom to že ten rok co ten telefon budu mít ty plasty určitě vydrží stejně jako to vydržela S2 a S3. Ani na jeden telefon jsem nedal žádnou folii a vše bylo ok, stačilo je jenom nosit v pouzdře a ne v kapse s klíčema.. ;)

erik

erik

15.5.2013 11:26

Pořád nemůžu přijít na to. proč by měl Mít Samsung kovové atd tělo? jako k Čemu to je ? chce te Mít tel .aby jste mohli dělat frajery. hele já mam sklo? Podle je jen a jen dobře .že samsung to dělá z plastu. Už to vidím,když vám spadne telefon ze skla a nebo z kovu na zem … Sgs4 má v sobě ohromnou sílu. skvělou cestu před sebou a Velká přednost tohoto smartel. je ,že si zadní kryt můžeš nahradit clip coverem .vyndat baterku. SKVĚLÝ DISPLAY a podporu ze strany SAMSUNG .

Tom

Tom

15.5.2013 11:42

Snad ve všech technologických odvětvích jsou moderní plasty považovány za špičkové materiály a nahrazují se jimi tradiční kovy všude kde to jde. Ale stačí trocha mediální masáže a najednou jsou plasty špatné a kov strašně trendy. LOL!

Martin

Martin

15.5.2013 11:58

Já mám SGS 3 a nejsem vůbec spokojenej.. telefon se seká, pomalu zobrazuje kontakty a take sms.. když jdete do widgetu tak listování je trhane a to samé, když chcete zavřít několik oken v prohlížeči.. přemýšlel jsem o SGS 4, ale když jsem četl dlouhou recenzi a dozvěděl jsem se, že má stejné problémy jako 3 ( + se to potvrdilo na video recenzi ), rozhodl jsem se pro Lg Necus 4.. teď už jen čekám co dnes připraví a jdu ho objednat..

Lopez

Lopez

15.5.2013 11:59

S S4 jsem spokojenej, az na to zadrhavani pri prochazeni v systemu. To je kazdou chvili nejakej lag. :S

Adamantium

Adamantium

15.5.2013 12:22

Jakožto vlastník Note II čekám, co nabídne Note III. Předpokládám FullHD, pokud by zmenšili rámeček (já vím, že o tom pořád básním, ale vzhled S4 mě namlsal) a dali displej 6″ do podobně velkého těla, zvýšili výdrž baterie.. Jinak nemám moc důvod přecházet, NII šlape jako hodinky :)

Peter

Peter

15.5.2013 13:51

Odkedy ma Sony xperia Z Snapdragon S600? Pokial viem tak ma nieco o generaciu starsie (S4 Pro).

Noro

Noro

15.5.2013 14:51

Som vlastníkom Xperii Z a vôbec neľutujem moje nadšenie z výkonu bolo veľké ale samozrejme aj očakávané. Každý z výrobcov dáva do vývoja smartphonov to svoje a o tom predsa konkurencia je. Je pravda že Samsung má asi najlepší marketing ale to je na zamyslenie skôr pre konkurenciu že prečo s tým niečo nerobia aj ostatní. Osobne mi je jedno ci je to plast, kov,alebo sklo podstatný je dizajn a tam je jedinou výnimkou zo spomínaných Sony. Neskutočne ma vždy hnevalo keď som si dal fon na stôl a keď som ho chcel ovládať iba jednou rukou vždy sa krútil, kýval no proste nedalo sa. Zetko si položím a nepohne sa. Príliš oblé tvary som nikdy nemusel a som rád že sa to u väčšiny fonov uberá k lepšiemu. Toľko môj subjektívny názor.

yuri609

yuri609

15.5.2013 15:13

Ctu vase komentare a pomalu dospivam k zaveru, ze vsichni vychvalujici Galaxy S4 se proste a jednoduse stali namyslenymi blbci obhajujici “nejlepsi telefon na svete” a ani kouskem ega nepriznaji, ze by mohl byt lepe vybaveny a luxusnejsi telefon. Stalo se z vas hejno stejne tupych ovci jako tabor obhajujici iPhone a vse kolem Applu.
Je to k placi, nebo spise k smichu mozna… Galaxy jsou od jistych dob opravdu dobre telefony a byla radost je pouzivat. Pak jste mi tu radost zkazili vy, presne taci jedinci. Takze jsem nakonec rad, ze jsem zjistil kvalitu jinych vyrobcu, a musim uznat, ze zde jednoznacne vede Z-ko od SONY. 1. je to nabuseny HW 2. uvnitr velice luxusniho pouzdra z kvalitnich materialu 3. navic odolne proti vode a prachu 4. za cenu, za kterou si pod tim vsim z predchozich bodu jsem ochoten priplatit (dostanu presne takovou kvalitu a hodnotu telefonu, kterou zaplatim. Neplatim jen marketingovou kampan a jmeno) A co vic, nezapadnu mezi tabor dnes uz stejne arogantnich jedincu a fanousku S4, stejne jako tomu je u iPhone.

Adamantium

Adamantium

15.5.2013 15:38

yuri: Volba telefonu je přece subjektivní záležitost, ty vychvaluješ Z4, mě by zase více sedla S4 (nemám a neplánuji ani jeden z nich), ale oba dva telefony jsou naprostá špička. Ne, Zetko není lépe vybavené ani luxusnější, jen je jiné než Čtyřka.. A telefon si kupuji takový, jaký mi vyhovuje, pokud bych se měl rozhodovat podle toho, jestli to náhodou nepoužívají i*ioti, nemohl bych si koupit nic..

Trent

trent 0

15.5.2013 16:54

Xperia Z nemá přeci Snapdragon 600.
A jinak z výše jmenovaných telefonů má každý něco. Podle vzhledu bych vybíral mezi HTC a Sony. A ten případný vítěz by mohl mít čistý android jako nexus a rozšiřitelný úložný prostor.
Ale asus zase nabízí vše v jednom, když přehlédnu pam. karty, ale také si za to nechá řádně zaplatit.
Nakonec je to zase jen o kompromisech. ;-)

Radim

Radim

15.5.2013 19:59

“Tchajwanská firma má opravdu hodně věrných fanoušků, kteří na jejich výrobky nedají dopustit. Bohužel je jich málo.”
???

Lopez

Lopez

15.5.2013 21:16

@ Yuri609: Silne se mylis. Mam S4 a vubec z ni nejsem nadsenej. Ani omylem. Ti rikam, ze laguje jako prase. Papirove delo, ale pak mi to zaskube, kdyz prochazim 5 obrazku v galerii. WTF!? Doufam, ze Nexus 5 bude k necemu, nebo ta “Honami”. Jako 2GB RAM a 1.1 obsazeno po startu. 16 GB a 7 GB pro system? To je masakr.

emjay

emjay

16.5.2013 2:28

Pavel: Typická ovce a trouba v jednom , nic jiného se říct nedá ..

yuri609

yuri609

16.5.2013 9:35

4 Adamantium: vubec jsem nemel v planu vychvalovat jeden z uvedenych telefonu, ba dokonce nejaky z nich povysovat nad ostatni. Presne jak pises – kazdy z nich ma neco a kazdy si v nem najde to sve. Bohuzel jsem chtel upozornit na to, zepriznivci napr. Z-ka nebo HTC One se neohani tolik tim znamym “ja mam nejlepsi telefon na svete a ostatni si bezte utrit temi vasemi p**ele…” Bohuzel priznivci (ti arogantnejsi) S4-rek, a je jich cim dal vic, mi tak pripadaji. To je to, na co jsem chtel poukazat. A od dob S3 je to uz vazne stejne jako to kdysy zacalo s priznivci iPhonu. Ja osobne nemam zadne delo, mam telefon stredni tridy od SONY Xperii P a jsem velmi spokojen. Hledal jsem “hranaty” telefon s uhloprickou 4-4.3″ a kvalitnim displayem, lehky ale pevny, aby mel notifikacni diodu a kvalitni fotak s bocni spousti fotoaparatu. To jsou jedny z mnoha kombinaci pozadavku pro telefon a kazdy to ma jinak. Nesnasim ale, kdyz nad timhle nekdo proste vubec neprimysli a jde si bezhlave koupit drahy telefon jen proto, ze je to novinka a povazuje ho za nejlepsi telefon na svete a sebe razem za borce. Preci nebudu nadavat na telefon ktery stal tolik penez… to uzna malokdo a proto klobouk dolu pred @LOPEZ, ze dokazal pravy opak ;-) Takovych lidi si vazim. Preji fajn den vsem

Sarillus

Sarillus

16.5.2013 15:29

Za mě by byl nejlepší android telefon Xiaomi Mi2!

Adamantium

Adamantium

16.5.2013 17:44

yuri: Dobře, nejsme v tom případě ve při :)

GraVeGun

GraVeGun

16.5.2013 22:06

“Honem telefon cipe?” – Nehrajte si na ostravaky když odsaď nejste :)

relevance

relevance

26.5.2013 20:29

nechapu, co ti lidi opevujou ten posranej galaxy s4, to je designove nejodpornejsi zrudnost ze vsech zminovanejch telefonu, pokud ma nekdo vkus, to si urcite to s4 nemuze koupit

Petr

Petr

2.6.2013 0:57

v článku bylo: HTC One se mimo jiné hodí i pro šokování přátel, vystoupení z davu… nestačila by na tohle nokia 3310

radek

radek

2.6.2013 1:07

Přesně S4 vypadá jako lednička z kempu nebo klimatizace samsung

petman

petman

29.4.2014 20:21

Já se přidávám k názoru.Vzhled pominu, nevadí mi ale to že se seká, to mu neodpustím.Už bych si nic podobnýho nekoupil a u mě skončil.Líbí se možná těm co ho ještě neměli.Pak by změnili názor na to jaký je to supertelefon.Zkrátka se ani jeden Galaxy nepovedl.Zdar a pryč ruce od něj.

RSS (komentáře k článku)