Menu

Smartphone OnePlus 5 už má také test odolnosti za sebou. Jak dopadl?

Smartphone OnePlus 5 byl oficiálně představen. Dalo se tedy očekávat, že dříve nebo později vyjde test odolnosti od JerryRigEverything. Videa jsme se dočkali jen několik minut po ukončení tiskové konference. Jak nový telefon od OnePlus dopadl?

Smartphone OnePlus 5 dopadl dobře

Testování odolnosti nabízí přehled toho, jak jsou telefony konstrukčně vyřešeny. U vlajkových modelů převládá hlavně kombinace kovového rámečku a skleněné zadní strany. Ve většině případů to nebyl problém, výjimkou je třeba HTC U11. Nový telefon od OnePlus jde jinou cestou, záda telefonu jsou totiž kovová.

Nejprve ale přední strana, kde najdeme Gorilla Glass 5. Podle očekávání splnilo ochranné sklíčko svou kvalitu a škrábance se na telefonu objevují podobně jako u většiny jiných telefonů. Trochu netradiční je test, kdy se zkouší plamen na displej telefonu. OnePlus 5 vydržel téměř 40 vteřin.

Jak už jsme psali výše, tak zadní strana je kovová. Díky tomu se dá očekávat lepší pevnost například při pádech. Zajímavé to je, když zadní stranu poškrábete mincí nebo klíčem, oblast stačí jen otřít a máte záda telefonu jako nová. Finálovým testem je ohýbání telefonu. Zde sice panel displeje vyskočil mírně z těla telefonu, nicméně jednoduše se dal zatlačit zpátky, nikde se nic nezlomilo ani moc neohnulo. Telefon fungoval i poté.

oneplus 5 katalog

OnePlus 5

1.0
  • Displej 5.5", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 401 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835 MSM8998
  • RAM 8GB
  • Fotoaparát 16 + 20 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 13 309 Kč

Čekali jste u OnePlus 5 horší výsledek?

Zdroj: youtube.com

 

Komentáře

kluzo

21.6.2017 17:58

Hmmm… Až budu chtít řezat do telefonu nožem, případně jej ohýbat, určitě si pořídím tento foun :-) Ne, vážně, dobrý výsledek.

RSS (komentáře k článku)