Telefon OnePlus 5 oficiálně představen: Nabízí duální fotoaparát a 8GB RAM

telefon oneplus 5

Spekulace jsou u konce. Telefon OnePlus 5 byl oficiálně představen. Opět uvnitř telefonu najdeme špičkový hardware, za který zaplatíme méně, než za jiné vlajkové modely. Přichází ale také design, který v mnohém připomíná Apple iPhone. Projde to u fanoušků?

Telefon OnePlus 5 je spíše další evolucí

Hned na začátku napíšeme, že společnost OnePlus si nepřipravila nějakou revoluční novinku, nový telefon vylepšuje to, co už uměl velmi dobře. O výkon se stará Snapdragon 835. Dále máte k dispozici výběr ze dvou modelů – základní verze má 6GB RAM a 64GB vnitřní paměti. Druhá verze má pak 8GB RAM a 128GB úložiště. To jsou společně s barevným provedením jediné rozdíly, ve zbytku specifikací jsou telefony stejné.

AMOLED displej má velikost 5,5” a stále má FullHD rozlišení. Jelikož se OnePlus nesoustředí na virtuální realitu, tak je toto rozlišení stále dostatečné, nicméně konkurence se začíná vzdalovat se 4K displeji. Kapacita baterie má hodnotu 3 300 mAh. Pod displejem pak najdeme čtečku otisků prstů a dvě volitelné kapacitní tlačítka.

Na zadní straně najdeme duální fotoaparát. První snímač má 16MPX, druhý pak 20MPx. Světelnost má velmi dobrých f/1,7, s podivem ale chybí optická stabilizace obrazu. Na zadní straně si zároveň můžete všimnout designu, který v mnohém připomíná Apple iPhone 7.

Po softwarové stránce se nic nemění, stále má téměř čistý Android, který běží s nadstavbou Oxygen OS. Chystá se několik novinek jako třeba automatický noční režim, nebo režim pro čtení. Pokud si telefon koupíte v předprodeji, tak se začíná telefon posílat již zítra. Klasický prodej je pak stanoven na 27. června.

telefon OnePlus 5 (4)

Cena telefonu opět povyrostla proti předchůdcům. Sice je telefon stále levnější, jak vlajkové modely jiných výrobců, ale na druhou stranu mu chybí třeba voděodolnost. Za základní model zaplatíte 499 eur, což je v přepočtu 13 100 Kč. Dražší model s 8GB RAM a 128GB pamětí pak stojí 559 eur, což je zhruba 14 700 Kč. Objednávat můžete na oficiální stránce OnePlus. Pro předprodej použijte kód “Clearer Photos”.

OnePlus 5 v redakci

Novinku od OnePlus jsme již objednali, pokud se nezdrží na cestě, tak ještě tento týden budeme mít telefon v redakci. Poté ihned začneme OnePlus 5 testovat, abychom vám přinesli recenzi co nejdříve. Pokud máte nějaké dotaz na telefon, určitě se nebojte napsat do komentářů. V recenzi se vám budeme snažit odpovědět.

OnePlus 5

OnePlus 5

1.0
  • Displej 5,5", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 401 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 8GB
  • Fotoaparát 16 + 20 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 10 935 Kč

Jak se vám líbí telefon OnePlus 5? Není už podle vás cena vysoká?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)