Huawei testuje smartphone se svým Harmony OS. Dočkáme se představení?

smartphone huawei hongmeng os

Situace kolem čínského výrobce Huawei, zejména pak jeho vlastní operační systém Harmony OS patří v posledních několika měsících mezi nejdiskutovanější témata technologického světa. Společnost se v nedávné době nechala slyšet, že je tento operační systém určen pouze pro IoT zařízení. Přesto však nyní přicházejí zprávy o tom, že Huawei testuje smartphone se svým operačním systémem Harmony OS.

Smartphone s Harmony OS by mohl být odhalen již v srpnu

Celkový průběh kauzy Huawei vyvrcholil hrozbou, že zařízení čínské společnosti v budoucnu již nebudou smět využívat operační systém Android od Googlu. Na to výrobce reagoval zprávou o svém již dříve vyvíjeném operačním systému. Ten by pak za googlí Android mohl sloužit jako alternativa. Situace v USA se však nakonec uklidnila a nic tak Huawei nebrání systém na svých zařízeních dále využívat. Operační systém Huawei by tak měl, dle slov vedení, být určen pouze pro další chytrá zařízení portfolia společnosti. Nyní se ovšem objevily zprávy o tom, že výrobce začíná testovat smartphone právě s Harmony OS.

Zprávu o tomto testování do světa vypustil čínský deník Global Times, který informaci dále upřesňuje na to, že by se mělo jednat o low-end model v ceně cca 6700 korun. Stejný zdroj pak uvádí, že by měl být smartphone s Harmony OS od Huawei představen na vývojářské konferenci čínského giganta 9.srpna. Deník také cituje nejmenovaný zdroj, který sděluje, že předmětem testování telefonu je kompatibilita s aplikacemi z Google Play.

Huawei se k situaci prozatím nevyjádřil. Prvními oficiálními zařízeními s operačním systémem Harmony OS je tedy stále pouze řada televizí výrobce Huawei vycházející pod značkou Honor. Oficiálně tak společnost vlastní operační systém, dle slov mluvčího Huawei, pokládá pouze jako součást dlouhodobé strategie a na mobilních zařízeních stále upřednostňuje Android.

Zajímal by vás telefon s Harmony OS od Huawei?

Zdroj: Phonearena, Reuters

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)