Huawei chystá první zařízení se svým Harmony OS, půjde o Smart TV (spekulace)

smart tv honor harmony os

Čínská nadnárodní společnost Huawei se chystá odhalit svou první Smart TV. Kromě toho, že se jedná o první zařízení tohoto typu, pravděpodobně zároveň půjde o první oficiální produkt s operačním systémem Harmony OS. Představení této chytré televize je naplánováno na srpen a vyjde pod značkou Honor.

Premiéra operačního systému od Huawei Harmony OS

Práce na vlastním operačním systému Harmony OS (známého také jako HongMeng OS) čínského výrobce se stalo velice diskutovaným tématem zejména v rámci „kauzy Huawei“. Kdy se řešilo, zda zařízení této značky budou moci nadále využívat operačního systému Android. Krize se však zdá být již zažehnána a Huawei tak může svůj operační systém prozatím využívat alespoň ve svých dalších smart produktech.

huawei honor smart tv harmony os

Honor Smart TV bude mít úhlopříčku 55“ a měla by plnit funkci hubu pro Huawei chytrou domácnost. Zároveň by měla sloužit jako zábavní centrum a propojovat televizi s Huawei zařízeními. Cílem tohoto spojení je zvýšení zájmu o televize, který za poslední dobu v Číně rapidně klesl.

Prezident značky Honor sice oficiálně nepotvrdil to, že by Harmony OS (HongMeng OS) skutečně bylo součástí jejich první Smart TV. Prohlásil však, že právě zkušenosti s vývojem smartphonů mohou být klíčové při znovuzrození popularity televizí. Pokud by se skutečně jednalo o první zařízení s operačním systémem od Huawei, byla by to skvělá příležitost pro otestování systému, než se podívá na mobilní telefony.

Pořídili byste si Smart TV od Huawei?

Zdroj: GSM arena

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)